LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_4.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg

Карпати прекрасні у будь-яку пору року: зимою, коли можна покататися на лижах та ознайомитися з багатством місцевих звичаїв, взявши участь у святкуванні Різдва; навесні, коли гори, що прокинулися після довгого зимового сну, вкриваються густим килимом трав і квітів; влітку, коли можна насолодитися цілющим гірським повітрям та красою природних ландшафтів, здійснивши прогулянку в гори; восени, коли щедра природа обдаровує місцеві ліси грибами та барвистим осіннім колоритом.

Українські Карпати мають всі необхідні природно-кліматичні умови для повноцінного відпочинку. Звичайно, вони прекрасні в будь-яку пору року, хоча найпопулярніші періоди припадають з квітня по листопад.

Унікальне місце розташування, гірська місцевість території, мальовничі краєвиди та багатство природних ресурсів Карпатського національного природного парку зумовлюють різноманітність видів відпочинку і великі можливості для оздоровлення. На території Парку прокладена мережа маршрутів: еколого-пізнавальних та прогулянкових стежок загальною протяжністю 300 км. Для неорганізованих форм відпочинку діють рекреаційні зони та місця відпочинку з привабливим благоустроєм, які розташовані поблизу транспортних шляхів.

Особливою популярністю серед відвідувачів користуються маршрути: «На гору Говерла», «Стежка Довбуша», «На водоспад Гук», «На гору Піп Іван», «На гору Маковиця», реабілітаційний центр для диких тварин на базі вольєрного господарства.

Особливий дар природи національного природного парку ‒ це джерела з мінеральною водою двох типів: хлоридно-гідрокарбонатно-натрієвою та слабомінералізованою гідрокарбонатно-натрієвою з підвищеним вмістом органічних речовин.

Територія Карпатського національного парку знаходиться в межах надзвичайно цікавої та своєрідної історико-етнографічної області України ‒ Гуцульщини. Цей край пишається своєю культурно-історичною спадщиною, на її території під охорону держави взято багато пам'яток історії та культури. На території парку збереглися дерев’яні церкви XVII-XX століть, збудовані у традиційних формах гуцульської школи. В Гуцульщині розвинуті різні види художніх народних промислів: різьбярство, гончарство, ткацтво, писанкарство. Своєрідність побуту та давніх звичаїв гуцулів, особливості їх мови, одягу, багата пісенна культура привертають увагу туристів.

Відвідування національного парку подарує безліч приємних вражень, неперевершених миттєвостей, незабутніх спогадів, а також бажання повертатися знову і знову. Саме тут можна пізнати культуру, традиції та звичаї гуцулів, почути прекрасні звуки трембіт, зєднатися з природою та вдихнути на повні груди чисте та цілюще гірське повітря.

Пішохідні та велосипедні прогулянки, відвідування музеїв та пам’яток сакрального мистецтва, підкорення гірських вершин, а також смачні страви та місцевий колорит гуцульських традицій зроблять відпочинок цікавим та неперевершеним.

БАЖАЄМО ВАМ ПРИЄМНОГО ВІДПОЧИНКУ!!!