LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg
images/panorama/pan1_3.jpg

Екотуристичний візит-центр Карпатського Національного Природного ПаркуЕкотуристичний візит-центр Карпатського Національного Природного Парку

В 2009 році в Карпатському національному природному парку відкрито Екотуристичний візит-центр, який створений завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу в рамках проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською обл. України та повітом Марамуреш Румунії». Проект реалізовувався «Туристичною асоціацією Івано-Франківщини» у партнерстві з Карпатським національним природним парком, Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Асоціацією «Еколоджік», Румунія.

Головною метою створення та функціонування візит-центру у м. Яремче є сприяння розвитку привабливого екотуристичного іміджу території Карпатського НПП. На сьогодні – це єдиний туристичний об’єкт, який репрезентує не тільки місцевість, а і сучасні концепції охорони довкілля у привабливому та цікавому для відвідувачів форматі. Тут відвідувач може отримати цікаву інформацію про край, природоохоронні території, багатство флори та фауни, культуру та побут місцевих жителів. Придбати за помірну ціну інформаційні та промоційні матеріали, відвідати кімнату-музей Гуцульщини.

Відкриття візит-центру відповідає пізнавальним, культурологічним та туристичним запитам і потребам відвідувачів.

Мультимедійний конференц-залМультимедійний конференц-зал

Двоповерхова споруда візит-центру складається із різних секцій, які демонструють екологічне навчання, головні атракції Карпатського НПП, місцеву гуцульську культуру, правила поведінки на природі. Секція змінних експонатів створює можливість для показу тимчасової експозиції (плакатів, художніх полотен), які регулярно змінюватимуться. Оригінальним відтворенням Чорногірського хребта є макет гір, висота яких перевищує 2000 м н.р.м. Також розміщені дві діорами з відображенням різних природних комплексів (навколо водна, лісова та субальпійська екосистеми).

У зручному мультимедійному конференц-залі, який дозволяє зібрати разом 80 осіб, не порушуючи комфорту перебування, є можливість проведення конференцій, семінарів та круглих столів. Пропонується відвідувачам перегляд ексклюзивного демонстраційного фільму про географію, історію, етнографію та туристичні атракції Карпатського регіону. Цей фільм було створено та озвучено 6-ма мовами (українською, англійською, німецькою, румунською, польською та російською). Візит-центр передбачає комп’ютерне забезпечення, ексклюзивний фільм, аудіовізуальний матеріал, інформаційні стенди.

Виставкова залаВиставкова зала

Екотуристичний візит-центр Карпатського НПП відображає своєрідну модель українського національного парку, яка включає в себе три найважливіші компоненти: природу – красу та унікальність природного ландшафту, історію – характерність та неповторність історико-етнографічного середовища, релігію – сакральність, святість місцевих пам’яток архітектури, культових споруд. Це триєдинство було генетично закладено в свідомості місцевих жителів – гуцулів, яке передається з покоління в покоління.

Новостворений візит-центр є сучасним та функціональним закладом, покликаний затримати туристів в регіоні, максимально зацікавивши їх екотуристичними принадами краю.

Створення екотуристичного візит-центру в Яремче є важливим та бажаним для розвитку місцевої туристичної інфраструктури.