Довжина стежки 10,5 км
Тривалість переходу - 5 год.
Висота над рівнем моря:
поч. точка ‒ 950 м н.р.м., кін. точка ‒ 2061 м н.р.м.
Маршрут промаркований.
Колір марки: горизонтальні смуги білого кольору, в центрі – синя або зелена смуга.
Гора Говерла (2061 мн.р.м) є найвищою гірською вершиною України. Щороку тисячі людей здійснюють сходження на неї. З Говерли відкривається прекрасний вид на Чорногірський хребет.
Гора Говерла розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, а еколого-пізнавальна стежка до неї проходить в межах заповідної зони національного парку. Схили цієї гори мають величезне значення, оскільки це дім для багатьох рідкісних, ендемічних та реліктових рослин. Тут ростуть близько 700 видів вищих судинних рослин, 43 з яких занесені до Червоної книги України. Сходження на Говерлу – це не розважальна прогулянка, адже підйом на таку висоту вимагає багато зусиль.
Еколого-пізнавальна стежка “На гору Говерла” є одним з найцікавіших маршрутів на території Карпатського НПП. Тут можна побачити мальовничі краєвиди Чорногірського хребта, найвищу вершину Українських Карпат, альпійські й субальпійські луки, гірські потоки з чистою водою, розмаїття флори і фауни.
Маршрут починається з контрольно-пропускного пункту Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) в урочищі Завоєві (селище Ворохта) і проходить по широкій лісовій дорозі уздовж долини ріки Прут, яка поступово звужується і крутими схилами підходить до дороги.
Майже всі ліси тут – це середньовікові насадження смереки, рідше – ялиці. Поодиноко зустрічаються бук та явір. Такі мішані ліси супроводжують нас до висоти 1100 м н.р.м. У заплаві ріки Прут зростає сіра вільха. В урочищі Форещанка долина Пруту розширюється. З правого боку знаходиться форельне господарство.
Проходячи далі по долині, дорога заглиблюється в середньовіковий смерековий ліс. Зліва від дороги крізь стіну лісу проглядаються будиночки географічного стаціонару Львівського національного університету.
Дорога все крутіше піднімається догори і виходить до навчально-тренувальної спортивної бази “Заросляк”, від якої прямує через смерековий праліс( вік окремих дерев 200-300 років, висота 30 метрів).
При піднятті вверх ліс рідшає і закінчується на його верхній межі (1400 – 1450 м н.р.м.).
Ліворуч відкривається вид на велику долину, де бере свій початок ріка Прут, ліва притока Дунаю, найбільшої ріки Західної Європи.
З висоти 1800 м н.р.м. починаються альпійські луки.
Ще трохи зусиль і найвища вершина Українських Карпат підкорена!
Звідси відкривається панорама на велику частину Чорногірського масиву. На північ і північний захід видно хребти Горган з їх вершинами: Сивуля, Добушанка, Горган, Хом'як, Синяк. На південний схід від Говерли протягнувся хребет Чорногора, з півдня – пролягла долина Білої Тиси, а з заходу видніється купол Петроса (2020 м н.р.м).
На території національного парку забороняється:
• Відхилення від маршруту.
• Пошкодження об'єктів природи.
• Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.
• Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.
• Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.
• Відлов риби будь-якими способами.
• Перебування з вогнестрільною зброєю.
• Засмічення території, шум.
З метою безпеки
При виході на маршрут туристичним групам необхідно зареєструватися в контрольно-рятувальному загоні
Телефони рятувальних служб:
(03434) 4-11-49;
067 342 04 95.
Графік роботи:
• літній період: 7:00 ‒ 12:00.
Ціни:
• дорослий ‒ 30 грн;
• діти ‒ 15 грн.
Кошти, отримані за відвідування території Парку використовуються:
- облаштування маршрутів, зон та місць відпочинку;
- виготовлення інформаційних стендів, знаків;
- видання друком тематичної продукції та картографічних матеріалів;
- вивіз відходів (сміття);
- сплата податку на додану вартість;
- нарахування заробітної плати та соціальних виплат прибиральникам та обліковцям, які працюють на туристичному маршруті.
Добратися до контрольно-пропускного пункту з м. Яремча можна наступним чином:
• Рейсовий автобус Яремче – Верховина до 6-го кілометра у Ворохті (поворот на Заросляк), а потім ще 4 км пішки до контрольно-пропускного пункту.
• Рейсовий автобус до Ворохти до автовокзалу, а потім на таксі до спортивної бази “Заросляк”.
Від КПП до спортивної бази “Заросляк” (близько 8 км) лісовою дорогою можна доїхати автотранспортом. Підніматись на вершину бажано до 12 години дня.
Бажаємо вам приємного відпочинку!!!