LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg

 Екотуристичний візит-центр Карпатського національного природного парку

Реабілітаційний центр для тварин на базі вольєрного господарства

Пасіка

 Босонога стежка

Парк-музей «Карпати в мініатюрі»

Водоспад Пробій

Болото Рудяк



Екотуристичний візит-центр Карпатського національного природного парку

Екотуристичний візит-центр Карпатського національного природного паркуЕкотуристичний візит-центр Карпатського національного природного парку

У місті Яремчі до послуг відвідувачів відкритий екотуристичний візит-центр. На сьогодні – це єдиний туристичний об’єкт в Івано-Франківській області, який репрезентує не тільки місцевість, а і сучасні концепції охорони довкілля у привабливому та цікавому для відвідувачів форматі. Екотуристичний візит-центр відображає своєрідну модель українського національного парку, яка включає у себе три найважливіші компоненти: природу – красу та унікальність природного ландшафту, історію – характерність та неповторність історико-етнографічного середовища, релігію – сакральність та святість місцевих пам’яток архітектури. 

Екотуристичний візит-центр Карпатського НППЕкотуристичний візит-центр Карпатського НППЕкотуристичний візит-центр Карпатського НППЕкотуристичний візит-центр Карпатського НПП

Тут Ви зможете:  

–        ОЗНАЙОМИТИСЯ З 

інформацією про найцікавіші та найпривабливіші об’єкти національного парку (рекреаційні принади та туристичні маршрути, навколоводну, лісову та субальпійську екосистеми, пам’ятки живої та неживої природи); 

–        ПОЧУТИ 

цікаві розповіді про карпатський край, його історичну та культурну спадщину, багатство природних ресурсів; 

–        ПЕРЕГЛЯНУТИ 

ексклюзивні фільми про Карпати, побут та етнічну культуру гуцулів; 

–        ПРОВЕСТИ 

конференції, семінари, круглі столи в зручному мультимедійному конференц-залі, який дозволяє зібрати разом 70 осіб.


Реабілітаційний центр для тварин на базі вольєрного господарства 

 

Вольєрне господарство засноване в 1992 році на площі 5,3 га з метою збереження та розмноження парнокопитних в Карпатах.

Реабілітаційний центр для тварин на базі вольєрного господарстваРеабілітаційний центр для тварин на базі вольєрного господарства

Тут Ви зустрінете красивого та граціозного представника карпатської фауни – оленя благородного, природна популяція якого в Україні збереглася тільки в Карпатах. Цікавими мешканцями вольєрів, котрі привертають увагу не лише дітей, але й дорослих, є кремезні та грайливі дикі кабани. Для тварин тут створені всі необхідні умови для їх безпечного та комфортного життя. 


В просторих комфортних вольєрах живуть срібні, золоті та мисливські фазани, голуби: кучерявий, кар’єр, голуб павич, а також кріль європейський. Окрасою колекції птахів стала пара павичів. 


На території вольєрного господарства функціонує реабілітаційний центр для диких тварин та птахів. Тут проходять реабілітацію орел, лисиця руда та сова довгохвоста. 

Реабілітаційний центр для тварин на базі вольєрного господарстваРеабілітаційний центр для тварин на базі вольєрного господарства

Відвідування цієї туристичної атракції подарує дорослим та дітям безліч позитивних емоцій від зустрічі з дикими тваринами.


 Пасіка

ПасікаПасіка

Карпатська бджола є найпродуктивнішою для умов України серед інших порід бджіл. Суворі умови гірського клімату з частими швидкими змінами погоди, короткий літній період, нічні зниження температури, а також тривала холодна зима виробили у карпатських бджіл цілий ряд життєвоважливих властивостей, що дозволяють їм продуктивно працювати і виживати і таких складних умовах.

Пасіка національного парку знаходиться в у відпочинковій зоні Яремчанщини, тому ця територія є чудовим місцем для туристів. Відвідування пасіки є гарною нагодою ознайомитися з її роботою, лікувальними властивостями екологічно чистих продуктів бджільництва та дізнатися більше про бджолярство.


Босонога стежка

Босонога стежкаБосонога стежка 

Ви втомилися від міського асфальту та бетону, хочете доторкнутися до справжнього та природного? Завітайте на босоногу стежку, що знаходиться в місті Яремче!

Босонога стежкаБосонога стежка 

Тут Ви матимете змогу пройтися босоніж по різних природних матеріалах: від м'якого піску до жорсткого каміння. Це допоможе зняти втому, загартувати організм та підвищити його загальний тонус. Стежка містить ділянки з галькою, великим камінням, мохом, травою, хвоєю, шишками, коріннями дерев, тирсою, пеньками та глиною. Загальна довжина стежки складає 800 метрів. На Вас чекають різноманітні вправи та розваги босоніж, які принесуть задоволення та користь від перебування у природному середовищі.


Парк-музей «Карпати в мініатюрі»

Парк-музей «Карпати в мініатюрі»Парк-музей «Карпати в мініатюрі»

Парк-музей «Карпати в мініатюрі» – це екологічний музей просто неба, де експонуються видатні об’єкти культурної спадщини, архітектурні пам’ятки та цікаві природні об’єкти Карпатського регіону у вигляді макетів масштабом 1:25.

Парк-музей «Карпати в мініатюрі»Парк-музей «Карпати в мініатюрі»

Ця атракція створена на рекреаційній території Карпатського національного природного парку в урочищі Жонка (район Яремчанського природоохоронного науково-дослідного відділення).


Водоспад Пробій

Водоспад ПробійВодоспад Пробій

Пробій – це каскадний водоспад в на річці Прут, що є одним з найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води становить 8 м.

Водоспад утворився в нижній частині Яремчанського каньйону річки Прут. За водоспадом міститься сувенірний ринок. Насолоджуватись барвистими гірськими ландшафтами та спостерігати за норовливим Пробієм можна зі славнозвісного пішохідного мосту заввишки 20 м, який простягнувся над водоспадом і слугує відпочивальникам оглядовим майданчиком.


Болото Рудяк

Болото РудякБолото Рудяк

У національному парку збереглося унікальне оліготрофне сфагнове болото площею 7 га та глибиною 2,6 м.

Як відомо, болота утворюються на місцях, де колись були озера, позбавлені проточної води. Ймовірно, близько 2000 років тому на місці теперішнього болота було прозоре, велике озеро. Протягом багатьох століть це озеро поволі міліло і заростало водоростями та мохами, аж поки не перетворилося на болото та не поросло молодим, слабеньким лісом. З наукової точки зору Рудяк належить до типу верхових боліт. Ці болота живляться переважно від атмосферних опадів.

Природна цінність болота полягає в тому, що за рік один його гектар поглинає з повітря 550-1800 кг вуглекислого газу (CO2). Верхові болота є природними запобіжниками повені, адже вони, мов губка, вбирають в себе величезні маси води.

Зовсім не означає, що в болоті немає життя. Якраз навпаки. Територія навколо має дуже багату екосистему! На одному квадратному метрі можна знайти та ідентифікувати понад 200 видів рослинних та тваринних організмів. На болоті Рудяк росте єдина в Україні хижа рослина ‒ росичка круглолиста, що є маленьким аналогом відомих хижих рослин екваторіальних країн. Росичка харчується мошками і комарами, що необачно залітають до її квіток-пасток, вбиваючи їх своєю отрутою та розсмоктуючи кислотами.