В рамках виконання проекту «Збереження Карпатських пралісів», впроваджуваного Українським товариством охорони птахів (ТОП) за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства, 13-14 травня 2014 року на базі Карпатського національного природного парку в с. Микуличин відбувся тренінг «Методичні основи описів старовікових лісів Карпатського регіону».
Мета тренінгу – підготовка до проведення польових робіт з ідентифікації та опису старовікових лісів і пралісів на територіївпровадження проекту.
В заході взяли участь співробітники ТОП, провідні фахівці по старовіковим лісам/пралісам Українських Карпат, науковці національних природних парків, залучених до проекту.
Перед початком тренінгу була проведена погоджувальна нарада за участі провідних фахівців по старовіковим лісам/пралісам (Ю. Шпарика, Р. Волосянчука, М. Чернявського) щодо використання в польових роботах пропонованої методики ідентифікації пралісів і старовікових лісів, розробленої під егідою та за фінансування Дунайсько-Карпатської програми WWF у рамках міжнародних проектів «Відкриті кордони для ведмедів у Румунських та Українських Карпатах» (Open borders for bears between Romanian and Ukrainian Carpathians, HUSKROUA/1001/038) та «Сприяння відповідальному веденню лісового господарства для невиснажливого розвитку в Українських Карпатах» (Support Responsible Forest Management for a Sustainable Development in the Ukrainian Carpathians, DEG - PPP).
Тренінг включав теоретичну і практичну частини.
Під час теоретичної частини учасники тренінгу ознайомились з погодженою методикою ідентифікації старовікових лісів і пралісів, яку презентував заступник директора Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, доктор сільськогосподарських наук, Юрій Шпарик. ГІС-експерт проекту О.Аксьом надав слухачам рекомендації та ознайомив з вимогами щодо збору і надання даних для створення ГІС-бази.
Після теоретичної частини був здійснений виїзд на одну із ділянок старовікового лісу Карпатського НПП, де співробітники Парків разом із тренерами зробили пробний опис ділянки, закріпивши, таким чином, набуті теоретичні знання.
В рамках тренінгу також були сформовані завдання та складений календарний план підготовки до польових робіт.
По завершенню заходу представники Українського товариства охорони птахів передали національним паркам обладнання, придбане в рамках проекту, для посилення їх матеріально-технічної бази. Представники Парків отримали біноклі, фотоапарати, GPS–прилади, необхідні для польових робіт. Верховинському НПП, окрім того, був переданий автомобіль і квадроцикл для посилення природоохоронної діяльності.
Наразі проектна команда розпочала підготовку до польових робіт, які, відповідно до календарного плану, стартуватимуть у червні.