LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg

 

«Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні» – це назва регіонального тренінгу та проекту, в рамках якого і відбувся захід в Екотуристичному візит-центрі Карпатського національного природного парку 17 лютого 2017 р. Провідна тема – які є загрози у життєвому середовищі дітей в дошкільних закладах та вдома від токсичних речовин, що містяться в предметах повсякденного використання, і що можна зробити вже зараз, щоб знизити ці ризики. Учасниками заходу були представники управління освіти Яремчанської міської ради, відділу молоді та спорту, лікар-гігієніст, представники дошкільних закладів, вчителі біології та «Основ здоров’я», працівники Карпатського НПП, керівники екологічних гуртків, представники НУО та екологічно орієнтованого бізнесу.

Тренінг організовано членами ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» у співпраці з Карпатським НПП. З  2016 року ВЕГО «МАМА-86»  за підтримки Шведського товариства охорони природи (SSNC) впроваджує проект у 15 дитсадках України.  Проект став прототипом шведського і має на меті обєднання зусиль всіх зацікавлених сторін для створення безпечного середовища проживання для дітей нинішніх та для майбутніх поколінь.

З привітанням від організаторів виступили:

Марія Кузик, методист управління освіти Яремчанської міської ради, Марта Корчемлюк від ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче», Леся Гайдук – від Карпатського національного природного парку.

Учасники тренінгу працювали в інтерактивних формах з застосуванням мозкових штурмів,  діалог: питання-відповідь, відео перегляд, елементи семінару, практикум та майстер-клас.

Про проект «Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні»  та про дослідження провідних медиків щодо впливу токсикантів на здоров’я дітей розповіла Марта Корчемлюк, голова ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче», завідувач лабораторії аналітичного контролю і моніторингу КНПП.

Надія Іваньо, завідувач  ДНЗ «Гірський струмочок», м. Яремче, представила потенційні фактори ризику в дитсадку та домашній оселі, а Галина Черленюк, заступник директора Делятинського НВК, – про те, як  створити безпечне середовище для дітей в дошкільному закладі та вдома уже в найближчій перспективі.

Одним із завдань проекту є вивчення рівня поінформованості батьків і персоналу дитячих садків з питань безпечного застосування предметів повсякденно вжитку, що можуть негативно впливати на здоров’я дітей та наявності безпечних альтернатив. Про основні блоки запитань та етапи соціологічного опитування як складової інформаційної кампанії розповіла Олександра Онутчак,  завідувач ДНЗ «Ягідка», с. Микуличин.

Підсумки до цього блоку програми тренінгу підвела Роксолана Іваніщак, завідувач Надвірнянського міськрайонного відділу ДУ «Івано-Франківського обласного лабораторного центру МОЗ».

Друга частина тренінгу була присвячена досягненням та напрацюванням ВЕГО «МАМА-86» на національному та на регіональному рівні, а саме, у м. Яремче, у співпраці з КНПП. Цю частину презентували члени організації Леся Гайдук, Вікторія Новак та Наталія Гнатюк.

Сертифіковані деревяні еко-меблі та еко-іграшки для дітей презентувала Ярослава Гоголь, що представляє приватне підприємство «Гойдалка».

Третій блок програми тренінгу: практикум з виготовлення мякої еко-іграшки та майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки з натуральних тканин. Оксана Ждан, вихователь Делятинського НВК, підготувала методичні рекомендації та провела безпосередньо майстер-клас з двома помічницями з виготовлення ляльки «Веснянка».

         Захід проходив у дружній та відкритій атмосфері. Всі учасники, а їх було близько 50, виявили неабияку зацікавленість тематикою та висловили сподівання на продовження співпраці.

 

Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в УкраїніВільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні