LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg

18-19 травня в приміщенні екотуристичного візит-центру Карпатського національного природного парку відбувсятренінг-презентація освітніх матеріалів проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь», що фінансується Посольством Австралії в Україні в рамках Програми Прямої Допомоги Уряду Австралії на 2016-2017 роки. Проект виконує громадська екологічна організація «Еко-плай» у співпраці з Карпатським національним природним парком та Європейським товариством дикої природи.

Під час тренінгу учасники мали змогу ознайомитися з результатами проекту:

тренінговим модулем та посібником, де представлені матеріали про причини та наслідки змін клімату, антропогенні зміни в Карпатському національному природному парку, споживання енергії, проблеми із забрудненням та поводження з твердими побутовими відходами, перспективи розвитку екотуризму на природно-заповідних територіях, а також роль волонтерства та європейську систему охорони дикої природи.

настільною грою «Подорож Карпатським національним природним парком»

дитячим журналом «Дика п’ятірка».

Учасники тренінгу не лише отримали ці освітні матеріали для подальшого використання у своїй роботі, але й також ознайомилися з рекомендаціями щодо їх впровадження в освіту дітей. На тренінгу був представлений також і європейський досвід екологічної освіти та особливості застосуванняпоетичного слова в екологічній освіті дітей. Крім того, учасники мали можливість ознайомитися з методами еколого-освітньої роботи яремчанської громадської екологічної організації «МАМА 86».

У тренінгу-презентації взялиучасть вчителі природничих предметів загальноосвітніх шкіл, керівники екологічних гуртків позашкільних навчальних закладів, профільних громадських організацій, а також працівники відділів екологічної освіти установ природно-заповідного фонду України. Серед них були представники Дніпропетровської, Кіровоградської, Київської, Волинської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.

На завершення гості тренінгу мали можливість ознайомитися з концепцією «не залишай слідів», здійснившиекскурсійне відвідування еколого-пізнавальної стежки «На водоспад Гук». Це один з найпопулярніших маршрутів Карпатського національного природного парку, котрий є також і гарним прикладом для вивчення впливу глобального потепління на екосистему. Адже липнева повінь 2008 року завдала значної шкоди маршруту, та й сам водоспад був утворений внаслідок повені 1969 року. Крім того, учасники тренінгу відвідали також і босоногий маршрут (спеціально облаштована стежка для масажу стоп ніг природними матеріалами, релаксації та покращення кровообігу кінцівок).

       Тренінг-презентація освітніх матеріалів є завершальним заходом проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь».Головною метою проекту є сприяння сталому розвитку через захист довкілля та впровадження ефективних еколого-освітніх інструментів, а також популяризація серед дітей проведення вільного часу на свіжому повітрі та збільшення їхньої поінформованості про навколишнє середовище та зміни клімату.

 

Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»Тренінг-презентація в рамках проекту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»