LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg
Фільтр
 • 8 червня 2015 р. відбулася нарада Ініціативної групи з питань погодження вилучення у постійних землекористувачів та передачі у постійне користування Карпатському НПП земельних ділянок з пралісами і старовіковими лісами. Зустріч  організувало «Українське товариство охорони птахів» та Карпатський НПП в рамках проекту Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина). Учасниками наради були сільські голови Яремчанщини, представники селищної ради Ворохти та Яремчанської міської ради, директори Ворохтянського та Делятинського держлісгоспів.

  На порядку денному було три питання:

  1) Про основні напрямки діяльності ГО «Українське товариство охорони птахів» (голова Олег Дудкін);

  2) Про проект щодо можливого розширення території ПЗФ за рахунок страровікових лісів та пралісів (національний координатор проекту Ольга Яремченко);

  3) Про ділянки Ворохтянського та Делятинського ДЛГ, що потенційно підлягають вилученню у постійних землекористувачів та передачі Карпатському НПП (регіональний координатор Олександр Киселюк).

  Учасники обговорили проблемні соціально-економічні питання, пов’язані з можливим вилученням земельних ділянок та включенням їх у ПЗФ.

                   Після спільних  дискусій вирішили:

  Держлісгоспам та органам місцевого самоврядування підготувати списки проблемних питань та направити їх регіональному координатору О. Киселюку (kisolek@gmail.com) та національному координатору проекту О. Яремченко ([email protected]">[email protected]) з метою пошуку альтернативних рішень. 

 • Нещодавно жителі селища Ясіня (Закарпатської область) передали до реабілітаційного центру Карпатського національного природного парку двоє маленьких лисенят – Лізу та Майка. Пані Олена знайшла звіряток покинутими в лісі та вигодовувала їх близько двох місяців. Працівники парку поселили цих двох симпатичних тваринок в окремому вольєрі. 

 •         Нещодавно Карпатський національний природний парк в рамках виконання природоохоронного проекту  "Збереження Карпатських пралісів", який впроваджується Українським товариством охорони птахів за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) підсилив свою матеріально-технічну базу, отримавши від проекту гірський мотоцикл  «Honda». Його прохідність у важкодоступних місцях дозволить покращити охорону природних комплексів.

              Для проведення науково-дослідних заходів Парку було передано фотопастку, за допомогою якої науковці зможуть отримувати інформацію про окремі види тварин.

              Окрім того, для еколого-просвітницьких заходів отримали ноутбук, мультимедійний пристрій, екран та кольоровий принтер.

 • Пропонуємо Вашій увазі електронну версію каталогу  "ЕКОЛОГІЧНИЙ ТУРИЗМ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПРИРОДНІ ПАРКИ УКРАЇНИ", підготовлений Українською асоціацією активного та екологічного туризму спільно з національними природними парками.

  Дане видання є спробою презентувати ключові та найцінніші природні території для екологічного туризму, якими є національні природні парки у різних регіонах України. З його допомогою можна відкрити для себе неповторний світ унікальної української природи і знайти нові місця та можливості для цікавого, змістовного відпочинку.

  Каталог вперше презентований на туристичній виставці UITT-2015  (25-27 березня 2015 р).

  Планується, що видання буде щорічним, і в подальшому до парків будуть додані всі туристичні атракції та види активного відпочинку та туризму, що є поряд з нац. парками.

  Видання 2015 року містить інформацію про 42 національні природні парки України.

  http://book.uaeta.org

 • 4 червня, напередодні святкування Дня охорони навколишнього природного середовища, в урочищі Піги (с.Татарів) Карпатського національного природного парку відбулося урочисте відкриття нової зони відпочинку «Піги». Розпочався захід посвятою каплички та панахидою біля стели Героям Небесної Сотні. Ініціатором побудови каплички та встановлення стели є інспектор з охорони природи заповідного фонду Татарівського природоохоронного науково-дослідного відділення – Богдан Калинчук, який також і поофірував власні кошти на матеріали для будівництва.

  На святі були чисельно присутні мешканці села, представники Народної самооборони та працівники Карпатського національного природного парку. Особлива подяка прозвучала адміністрації парку та ініціатору новоствореної відпочинкової зони Юрію Мироняку, начальнику Татарівського ПНДВ парку. Завдяки старанням працівників цієї природоохоронної установи та небайдужих краян гості й жителі Яремчанщини матимуть змогу приємно і комфортно відпочити на лоні природи. До їх послуг відкрита колиба-лісничівка, альтанки, мангали та інші малі архітектурні форми., створені невтомними руками лісників під керівництвом досвідченого майстра з Яблуниці Дмитра Янка.

  Отож, зона відпочику «Піги» чекає та гостинно запрошує всіх бажаючих відпочити!

 • «Формування майбутнього басейну ріки Прут!» – під такою назвою 26 травня в м. Яремче відбулися консультації з громадськістю щодо проекту Плану управління річковим басейном Пруту на 2016-2021 роки відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС (ВРД). Співорганізатори зустрічі: Регіональний екологічний центр ЦСЄ, ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» та Карпатський національний природний парк за підтримки проекту «Охорона довкілля міжнародних річкових басейнів» (EPIRB), який фінансується Європейською Комісією і реалізується консорціумом на чолі з Hulla&Co «Human Dynamics».

  Мета зустрічі – представити проект Плану управління річковим басейном та запропановану Програму заходів для пілотного басейну р. Прут, зібрати зауваження від зацікавлених сторін та обговорити пропозиції щодо проекту Плану, включаючи заплановані заходи.

  Проект Плану розроблявся із використанням матеріалів та методик Проекту, які підготували міжнародні експерти, та за участі  національних та місцевих експертів. Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» є виконавцем та координатором підготовки проектів Планів  управління басейнами Пруту та Верхнього Дніпра.

  Символічним є те, що зустріч проходила на території Карпатського національного природного парку, де бере свій початок ріка Прут, і де формується її якість. Прут є важливою транскордонною рікою, що протікає по території України, Молдови та Румунії, і є однією із найбільших приток Дунаю.

  У консультаціях взяли участь 55 осіб, серед них: представники Регіонального екологічного центру Центральної та Східної Європи, національний координатор проекту та ключові експерти, представники департаментів Мінприроди, Дністровсько-Прутського басейнового управління , Гідромету, обласних та районних адміністрацій, управління водних ресурсів Івано-Франківської області, обласних та районних відділів житлово-комунального господарства, держекоінспекції, 4 національних парків, туристичних агенцій, НУО та ЗМІ. До обговорень долучилися також представники Республіки Молдова ( Мінприроди, департаменту водних ресурсів та національний координатор проекту), які ознайомили учасників заходу з проектом Плану управління басейном Пруту для молдавської частини .

  Україна зобов’язана  адаптувати своє природоохоронне законодавство до нормативно-правової бази Європейського Союзу відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, яка підписана у липні і ратифікована у листопаді 2014 року. Згідно підписаних зобов’язань, Україна повинна розробити і затвердити положення про плани управління річковими басейнами, методологію їх розробки, а також підготувати такі плани для 9-ти річкових басейнів України і має на це 10 років.

  Головна мета створення плану управління річковим басейном Пруту – покращити розуміння бенефіціарів і зацікавлених сторін ключових елементів ВРД і процесу планування в річковому басейні, а також інтегрувати управління водними ресурсами (поверхневими і підземними) в річковому басейні для досягнення екологічних цілей.

  Проект Плану був підготовлений командою експертів під керівництвом Всеукраїнської Екологічної Громадської Організації "МАМА-86" за підтримки команди міжнародних експертів проекту, а також Мінприроди, що є ключовим бенефіціаром проекту. Інформація і дані моніторингу стану водних ресурсів були надані Дністровсько-Прутським басейновим управлінням Держводагентства України, Центральною геофізичною обсерваторією, Державним підприємством «Геоінформ» України Держгеолслужби України, Державною службою статистики України, Адміністрацією Карпатського національного природного парку.

  Детально ознайомитися з проектом Плану управління басейном ріки Прут можна на веб-сторінці проекту EPIRB (http://blacksea-riverbasins.net/en/pilot-basins/prut-basin).

  Запрошуємо всі заінтересовані сторони надати у письмовому вигляді свої коментарі та пропозиції на електронну адресу начальника відділу водних ресурсів Мінприроди Олександра Боня: [email protected]а до 30 серпня 2015 року. Очікується, що найближчим часом буде створено Басейнову Раду Пруту - координаційного органу для імплементації Плану.

 • Учениця 8-го класу, мешканка с. Микуличин, Евеліна Калинчук знайшла у лісі болотяну черепаху, яка, очевидно, заблукала у пошуках водойми. Школярка передала знахідку працівникам Карпатського НПП. Вони, в свою чергу, допомогли тваринці отримати нове помешкання у ставку біля вольєрного господарства.

              Працівники відділу рекреації з радістю спостерігали, як рептилія швиденько пересувається до води і комфортно почуває себе у природних умовах.

              Болотяна черепаха знайшла свою оселю.

 • Делегація Карпатского НПП взяла участь в проведенні Міжнародного екологічного форуму "Довкілля для України - 2013" 

  joomplu:119 joomplu:120 joomplu:121  joomplu:122

 •      При співпраці з Центром позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом проведено міський огляд-конкурс екологічних агітбригад у приміщенні Будинку культури (м. Яремче) на тему: «Тварини Червоної книги».

  joomplu:117 joomplu:118

 •      В школах Яремчанського МВО та дошкільних закладах «Гірський струмочок» (м. Яремче) та «Ягідка» (с. Микуличин) проводилися екологічні бесіди на тему: «Весна в природі і в душі»,розповсюджувалися інформаційні листівки та буклети «Первоцвіти просять захисту».

  joomplu:115 joomplu:116

 •      Проведено кілька семінарів в рамках акції "Екологічна весна – 2013" у школах Яремчанщини та екологічний захід (презентація про Всесвітній День Води – 2013, показ документального відеофільму «Вода – основа життя») м. Яремче для учнів шкіл Яремчанської ЗОШ №2 в рамках проведення «Тижня природничих наук». 

  joomplu:113 joomplu:114

     

 • 12 квітня Екотуристичний ВЦ відвідала делегація представників туристичного супроводу м. Львів. Організатор семінару Львівська Асоціація розвитку туризму. 

  joomplu:111 joomplu:112

 • 22 березня Екотуристичний візит-центр Карпатського НПП учасники методичного об'єднання вчителів географії Кіцманського р-ну Чернівецької області. Тема: "Вдосконалення екологічної освіти і виховання школярів через призму навчальних експедицій"

  joomplu:108  joomplu:110

 •  

   

   21 березня Екотуристичний візит-центр Карпатського НПП відвідала делегація ТОВ "ДТЕК" (м. Донецьк) за участі екологів та енергетиків компаній "Інтер-Сервіс","ДТЕК Крименерго", "ДТЕК Дніпрообленерго", "ДТЕК Донецькобленерго", а також представники ПАТ "Прикарпаттяобленерго" - учасники науково-практичного семінару "Орнітологічна безпека енергообладнання"                              

   

   

            joomplu:107

   

   

 •  

   

  20 березня в екотуристичному візит-центрі КНПП проводилося відкрите заняття гуртка «Юні екскурсоводи» (ЗОШ № 2, керівник Любов Косило) на тему: «Цінні екскурсійні об’єкти Карпатського НПП»

   

   joomplu:106 joomplu:105