LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
Фільтр
 •   27 березня 2015 р. на базі  Львівського інституту економіки і туризму проведена Всеукраїнська науково-практична конференція “ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ПАМ’ЯТКИ ПРИКАРПАТТЯ ТА КАРПАТ ВАЖЛИВІ ОБ’ЄКТИ В РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ”. Співорганізаторами конференції виступили Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ), Департамент міжнародного співробітництва та туризму ЛОДА та Управління туризму Львівської міської ради.

   Метою проведення наукового заходу була потреба ґрунтовного аналізу сучасного стану, наявної джерельно-історіографічної бази та практичного значення історико-культурних пам’яток Прикарпаття та Карпат, національної і світової історико-культурної спадщини для розвитку туризму.

    У конференції взяли участь 57 учасників, з них 8 молодих вчених та 8 студентів, що представляли різні навчальні заклади та установи України. Електронний варіант матеріалів конференції буде розміщений на сайті інституту.

    У роботі конференції взяли активну участь науковці та викладачі, аспіранти й студенти Львівського інституту економіки і туризму, Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Львівської академії друкарства, Національного університету «Львівська політехніка», Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Чернігівського державного інституту економіки і управління, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, Карпатського національного природного парку.

    27 березня 2015 року відбулося пленарне  та  секційні засідання, на яких було заслухано та обговорено тематичні доповіді. Доповідачі висвітлювали широке коло актуальних питань пошуку, дослідження і впровадження у туристичну галузь історико-культурних ресурсів, серед яких особливе місце відводилося найновішим результатам  наукових досліджень національних і різноетнічних (польських, єврейських, австрійських та ін.) культових споруд Прикарпаття та Карпат, галицьких монастирів, великому значенню місцевих музеїв та розширенню музейництва, питанням збереження унікальної історико-культурної спадщини, а також великим можливостям використання історичних і культурних пам’яток в туризмі.

    На конференції з презентацією «Етнопізнавальний маршрут «Гуцульщина сакральна» як одна з форм в розвитку релігійного туризму на Яремчанщині» виступила фахівець відділу пропаганди екологічної освіти Карпатського НПП Наталія Гнатюк, яка поділилася досвідом популяризації  та включення об’єктів сакральної архітектури в туристичні маршрути, як перспективні напрямки у розвитку регіонального та міжнародного туризму. Також розглянула різні можливості пошуку і залучення коштів для виконання необхідних робіт для збереження церков та проведення рекламно-інформаційної діяльності з метою збереження національної і світової історико-культурної спадщини.

 • 25 березня 2015 року працівники відділу рекреації Карпатського національного природного парку відвідали м. Київ для участі у 21-ій Міжнародній туристичній виставці UITT 2015 "Україна – подорожі та туризм", що проходила у Міжнародному виставковому центрі.

  Презентація КНПП була частиною об'єднаної туристичної експозиції "Екотуризм в Україні", що проходила під егідою Української асоціації активного та екологічного туризму та за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України. Тема експозиції це – інновації та найкращі рішення для екологічного та активного туризму, майстер-класи та дегустація регіональних продуктів.

         Учасникам та відвідувачам виставки були представлені природні та рекреаційні ресурси КНПП. Також презентувалася друкована продукція як інстремент промоції екотуризму. Учасники та гості виставки мали можливість скоштувати екологічно чисті карпатські продукти. Протягом усієї презентації спостерігалася висока зацікавленість відвідувачів до ререаційних ресурсів Карпатського краю. Як результат налагоджені контакти з рекреаційними установами для подальшої співпраці з метою розвитку та промоції екотуризму в Карпатах.

 •     Нещодавно на території Карпатського національного природного  парку була знайдена ще одна тваринка, яка потребувала допомоги. У результаті  великого снігового покриву, борсук не зміг знайти собі їжу і був змушений спуститись поближче до людських осель, де його і помітили люди. Вони у свою чергу і звернулись у КНПП. Працівники державної служби охорони парку, виїхали на місце знахідки. Борсука оглянули, і передали у реабілітаційний центр на базі вольєрного господарства Карпатського НПП, де його нагодували і дали тимчасове житло. Зараз тваринка почувається краще і звикає до людей.

 •   В цьому році екологічна спільнота відзначає цей день під гаслом «Вода та сталий розвиток». Напередодні святкування, 19 березня 2015р., за сприяння адміністрації Карпатського національного природного парку, відбувся круглий стіл в рамках проекту «Забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні», що реалізує ВЕГО «МАМА-86» за підтримки Шведської Агенції міжнародного співробітництва та розвитку SIDA. Проект передбачає не тільки широку інформаційно-просвітницьку кампанію з питань води та санітарії, але й незалежні моніторингові дослідження якості питної води в джерелах громадського користування, розробку так званих безпечних планів води та практичне вирішення місцевих проблем.

    Так, ще в грудні 2014 року ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» розпочала незалежні дослідження якості води в природних джерелах на території Карпатського національного природного парку та в деяких шкільних закладах. Проект буде тривати ще два роки.

    Зібравшись в Екотуристичному візит-центрі парку, учасники круглого столу обговорили ситуаційне дослідження, яке розпочалося ще у 2012р., щодо проблем водопостачання, водовідведення та умов санітарії на Яремчанщині, ознайомились з висновками та виділили найактуальніші проблеми регіону в цій галузі. У заході взяли участь понад 30 учасників, серед яких: представники Яремчанської міської ради, сільських рад, комунальних підприємств, відділу освіти, Карпатського НПП, приватні підприємці, члени громадських організацій та місцевої самооборони.

    Круглий стіл проходив у жвавій дискусії. Як результат, було прийнято рішення щодо об’єднання зусиль КНПП, органів місцевого самоврядування та громадських організацій для проведення інвентаризації джерел забруднення стічними водами р.Прут та її приток, виявлення та ліквідації стихійних сміттєзвалищ, залучення підприємців до створення пунктів прийому вторсировини та виготовлення сітчастих контейнерів. Учасники відзначили ключову роль екологічної освіти населення, а особливо молодого покоління для покращення екологічної ситуації в регіоні. Було ініційовано створення робочої групи в кожному населеному пункті з метою проведення екологічних акцій та залучення місцевих громад до конкретних заходів.

 •  

  Працівники відділу пропаганди екологічної освіти спільно з ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» навесні вже традиційно проводять екологічну акцію «Збережемо першоцвіти» для освітніх закладів Яремчанщини. Цікаві бесіди з ілюстраціями першоцвітів, а також легенди та загадки прикрасили повчальні розповіді про необхідність збереження перших весняних рослин. Такі екологічні заняття в дошкільному закладі с-ща Ворохта провели Лариса Яремин та Галина Марчак. А Наталія Гнатюк провела уроки в молодших класах Яремчанської ЗОШ №1. Діти  уважно слухали та активно брали участь в обговоренні проблеми знищення первоцвітів.
   

  Крім того, вперше цьогоріч, до акції долучились і відпочинкові заклади. Цікавим та змістовним заходом став семінар «Не зривайте первоцвіти», що проходив 12 березня в Екотуристичному візит-центрі Карпатського НПП. Учасниками семінару були вихованці дитячого санаторію «Сніжинка», які неодноразово відвідують найцікавіші куточки нашого краю. Діти з різних регіонів нашої країни мали можливість ознайомитись з первоцвітами Карпат. І хоча природа тут пробуджується, зазвичай, найпізніше в Україні, та їх статус зобов’язує кожного дбайливо ставитися, охороняти та примножувати багатства рослинного світу. Для кращої наочності було продемонстровано дві презентації про першоцвіти,які провела Уляна Абрам’юк. Також діти побували і в музею візит-центру КНПП, де ознайомилися з природними та етнографічними особливостями краю. На завершення семінару вихователь санаторію подякувала працівникам парку за можливість долучитися до природоохоронних акцій, що полегшує роботу педагогів в напрямку екологічної освіти.
   

  Школярі переконалися, що ліпше зробити кілька фото на галявині підсніжників, відчути себе фотохудожником цих квітів, ніж завдати рослинам болю. Дощової осені чи холодної зими можна взяти альбом і згадати весну. А коли вона настане, неодмінно знову піти у ліс чи на поляну, щоб ще раз насолодитися красою первоцвітів і знати, що цей чарівний фотокадр можна буде повторити.

 •    У Яремчанському ПНДВ, у районі багатоквартирних будинків, силами місцевих жителів та працівників відділу рекреації, проведено роботи по відновленню природного джерела. Чистої джерельної води приходять напитися жителі Яремча, а також гості міста. Пийте на здоров’я чисту Карпатську воду.

 • Дорогою до с.Татарів на відстані 4,6км від центральної автодороги знаходиться одна з наймальовничіших атракцій Карпатського національного природного парку – водоспад Гук, який є кінцевою точкою еколого-пізнавальної стежки "Урочище Женець – водоспад Гук".

  Природа тут прекрасна завжди. Зимою дерева вбираються у білі шати та гомонять кришталево чисті гірські потоки, влітку та весною квітне зелений трав’яний килим, а осінь зустрічає відвідувачів золотими барвами.

           Багата також й інфраструктура стежки. Це зони відпочинку з альтанками та мангалами, де всі охочі можуть відпочити дорогою до водоспаду.

  Водоспад Гук знаходиться на вистоті 900м над рівнем моря. Вода повільно спадає з висоти близько 15м. Місцеві жителі назвали водоспад Гуком через шум, що доноситься від нього. Через постійне зволоження влітку тут назвичайно багата рослинніть, а взимку мороз перетворює водоспад у цікавий витвір мистецтва. 

 • З метою створення комфортних умов для короткотермінового перебування відпочиваючих, на присадибній ділянці території Яремчанського природоохоронного науково-дослідного відділення встановлено відпочинкову альтанку, мангал з накриттям, влаштовуються тераси для озеленення території біля альтанки, підмуровано приміщення, де зберігатимуться корми для підгодівлі диких звірів.


   

      


 • З настанням весняного періоду стартує ряд екологічних акцій, в рамках яких практикується забезпечення відповідного санітарного стану як лісових масивів, так і території населених пунктів. Службою державної охорони Татарівського природоохоронного науково-дослідного відділення, серед місцевого населення та відпочиваючих с. Татарів та смт. Ворохта проведено роз’яснювальну роботу (бесіди) щодо недопущення порушень природоохоронного режиму. Щотижня, в березні місяці проводилися Дні охорони природи, в результаті яких  було проведено прибирання берегів річок Прут, Піги та придорожніх смуг, протяжністю 6.0 км. Крім того, проводилися прибирання зон відпочинку «Ребровач» (кв. 22л/д 1) та «Джерело».

   

 • Працівники служби державної охорони природоохоронних науково-дослідних відділень Карпатського НПП і в зимовий період проводять природоохоронну та науково-дослідну роботу.  Зокрема проводиться найбільш точний облік фауни по свіжому снігу, вивчаються шляхи міграції диких звірів, організовуються біотехнічні заходи. В 2013 році виготовлено 30 годівниць та 54 солонці для підгодівлі тварин.

    

   

   

   

   

 • 13 березня у приміщенні Будинку культури м.Яремче при співпраці з Центром позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом працівники Карпатського НПП провели міський огляд-конкурс екологічних агітбригад серед шкіл Яремчанського МВО, тема якого – «Першоцвіти». В даному заході взяли участь п’ять шкіл. Важливе місце в конкурсі займала презентація, де кожна команда представляла співпрацю з громадськими та державними екологічними організаціями в природоохоронному напрямку.

 • 12-13 березня в приміщенні екотуристичного візит-центру Карпатського НПП відбувся семінар-тренінг «Менеджмент природних оселищ і міграційних коридорів ведмедя бурого». Даний захід проводився в рамках проекту «Відкриті кордони для ведмедя в Українських та Румунських Карпатах», який впроваджується за ініціативи Всесвітнього фонду природи (WWF) та реалізується за сприяння ЄС.

  Проект направлено на збереження ведмедя бурого та покращення якості середовища його проживання в межах українсько-румунської прикордонної території і безперешкодної міграції між  Українськими та Румунськими Карпатами. Він реалізовується Рахівською районною громадською організацією «РахівЕкоТур» та Мармароським відділенням  WWF-Румунія. Карпатський національний природний парк також є зоною інтересу проекту. Проект здійснюється в рамках Програми транскордонного співробітництва ENPICBC Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 рр.

  Семінар-тренінг був присвячений визначенню та узгодженню заходів щодо збереження ведмедя бурого в прикордонній українсько-румунській території та його оселищ і міграційних коридорів. В ньому взяли участь працівники Карпатського НПП та інших природоохоронних установ прилеглих регіонів, органи влади та місцевого самоврядування, громадські організації. 


 • Українські екологи закликають не купувати весняні першоцвіти, що дозволить значно скоротити попит, адже практично всі весняні лісові квіти в Україні опинилися на межі зникнення.

  З метою збереження унікальної ранньовесняної флори в Карпатському НПП видано наказ «Про посилення охорони ранньоцвітучих трав’янистих рослин», з метою недопущення їхнього знищення чи викопування цибулин в період цвітіння та продажі.

  На території Яремчанщини Карпатським НПП проводиться акція «Першоцвіт–2014», в рамках якої службою Державної охорони природно-заповідного фонду спільно з Яремчанським природоохоронним науково-дослідним відділенням та дільничним інспектором м.Яремче проведено рейди, під час яких складено 4 попередження на порушників. Біля продуктового та промислового ринків в м. Яремче розміщено інформаційні листівки. Також відділом пропаганди екологічної освіти проводиться інформаційно-просвітниціка робота а саме:

  – у школах Яремчанського МВО та дошкільних закладах «Гірський струмочок» (м. Яремче) та «Ягідка» (с. Микуличин) проводилися екологічні бесіди на тему: «Весна в природі і в душі»;

  - розповсюджувалися інформаційні листівки «Збережемо весняний цвіт землі», «Ми не злочинці: ми не купуємо першоцвіти!» та буклети «Першоцвіти просять захисту».

  - В газеті «Карпатський національний» надруковано статтю «Триває природоохоронна акція «Першоцвіт».