LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
Фільтр
  • Для покращення поінформованості відвідувачів Карпатського НПП при в’їзді в м. Яремче працівниками відділу рекреації було виготовлено та встановлено інформаційний стенд, на якому представлені найцікавіші об’єкти природи карпатського краю.

  • Під такою назвою в НПП «Синевир» відбувся семінар у рамках проекту «Збереження Карпатських пралісів»

     

    Проект «Збереження Карпатських пралісів», який впроваджується Українським товариством охорони птахів (ТОП) – представником міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні, у співпраці та за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) ставить перед собою дуже важливі цілі у Карпатському регіоні. Передусім, це  збереження Карпатських пралісів і старовікових лісів шляхом розширення територій покриття цих цінних лісових масивів національними природними парками Українських Карпат. Територія впровадження – національні природні парки та прилеглі до них території, розташовані в зоні зростання пралісів і старовікових лісів: «Синевир», «Карпатський», «Верховинський», «Черемоський», «Вижницький», «Сколівські Бескиди», «Гуцульщина», «Ужанський», «Зачарований край».

    «Налагодження конструктивного діалогу та тісна співпраця з сільськими громадами – запорука успішної роботи національних парків у справі збереження природи», - такий основний меседж мав семінар, який відбувся 18-19 листопада в Національному природному парку «Синевир».  Участь у обговоренні цього важливого питання взяли півсотні учасників з різних куточків карпатського регіону: представники національних природних парків, голови сільских рад, що розташовані на території та у зонах пропонованого розширення парків, районне та місцеве керівництво, громадські організації, працівники НПП «Синевир», журналісти.

    Директор НПП «Синевир» Микола Дербак привітав учасників семінару та розповів про досвід співпраці парку з місцевими громадами. У виступі було зазначено, що коли на території населеного пункту знаходиться національний природний парк, то питання підтримки місцевих жителів потрібно вирішувати  на законодавчому рівні. Один з варіантів - ініціювати зменшення вартості електроенергії для мешканців таких сіл. Особливу увагу слід приділяти питанню ремонту доріг.

    Потім була грунтовна презентація заступника директора з наукової роботи Карпатського національного природного парку, к.б.н., Олександра Киселюка, про історію проекту, його здобутки та плани на майбутнє. Було акцентовано увагу на впроваджуваних роботах з погодження розширення меж парків, під час яких природоохоронці стикнулися із двома основними проблемами: інтересами землекористувачів – лісгоспами, які не хочуть втратити доходів від рубок, та необґрунтованим супротивом, чи сумнівами   місцевих територіальних громад. В останніх, внаслідок неправильної пропаганди, виник стереотип, буцімто, якщо землі потраплять до складу парків, то вони будуть позбавлені можливості отримувати деревину, користування дарами природи, випасати худобу та ін.

     

    Озайомившись з презентацією, учасники зустрічі активно обговорювали порушену тему.

    Голова Міжгірської районної адміністрації Василь Худинець поділився досвідом співпраці із національним природним парком, адже ще донедавна очолював найбільшу сільську раду на теренах парку – Колочавську.

    Акцентував увагу на активному розвитку туризму на території парку й місцевий природоохоронник Іван Ярема. Він відмітив позитивну роботу парку у популяризації відпочинку в регіоні, розбудові туристичної інфраструктури та налагодженні міжнародних зв’язків.

    Про пошук гармонії між територіальними громадами і національними парками наголосив і колишній директор НПП «Синевир», голова ГО «Синій Вир» Мирон Цюбик.

    Заступник директора з науково-дослідної роботи НПП «Синевир» , к.б. н.  Юрій Тюх розповів про перспективне розширення меж парку. Акцентував увагу присутніх на важливості приєднання до парку гори Кам’янка, яка знаходиться за межами вододільного хребта р. Теребля та р. Ріка, і вкрита великими масивами прадлісів.

    Про підтримку ідеї збереження букових пралісів та розширення парку  і селищний голова Міжгір’я Василь Щур.

    Голова Вільшанської сільської ради Іван Савка поділився досвідом проживання на території парку. Зокрема він повідав, що ніяких проблем у селі не було  після входження до парку, і громада зараз дуже задоволена співпрацею із НПП «Синевир».

    Відзначив позитивну роль парку у житті громади і багаторічний голова Син-Полянської сільської ради Юрій Горват.

    Підсумовуючи результати семінару, його учасники однозначно зійшлися на думці, що розширення меж парку стимулюватиме розвиток зеленого туризму, допоможе збереженню водного ресурсу та  екологічної рівноваги в регіоні, зменшить ймовірність екологічних лих, покращить соціально-економічну ситуацію в регіоні тощо. А в цьому є об’єднаний інтерес усіх природоохоронців, лісогосподарників і громад.

    19.11.2015 року учасники семінару  відвідали територію розширення НПП «Синевир» с.Вільшани, де провели зустріч з громадянами та головами сільських Рад с.Вільшани Савка І.П. та с. Забродь Петрінко І.М. Там  вони активно з громадянами обговорювали проблемні питання  соціального розвитку та  співпрацю з НПП . Іще раз почули, що саме національний парк допомагає в розвитку соціально-економічного характеру та вирішенню першочергових питань. Потім учасники семінару відвідали с.Колочава та Музей під відкритим небом:«Старе село».

    За результатами проведеного семінару та на основі виступів та обговорень, готується резолюція, у яку увійдуть практично всі пропозиції учасників. Є перспектива збереження старовікових лісів та пралісів та розширення територій, що охороняються.  

    Від Карпатського НПП участь у семінарі взяли сільський голова с. Микуличин Скірчук В.П. та заступник директора з наукової роботи Киселюк О.І.

  • 29 жовтня в Карпатському НПП відбулася Робоча нарада щодо концепції створення Басейнової Ради р. Прут. Власне, цей захід став підтвердженням неабиякого значення КНПП для розвитку природоохоронної справи в Україні та неабиякого внеску для підтримання міжнародного іміджу Парку.

    Протягом 2014-2015 р. р. в Україні реалізується проект ЄС "Охорона навколишнього середовища міжнародних річкових басейнів" (EPIRB) (http://blacksea-riverbasins.net/en/pilot-basins/prut-basin), в рамках якого підготовлено План управління річковим басейном української частини р. Прут відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС. Основним упорядником документу стала команда Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86», яка залучила експертів різних профільних установ, в тому числі і працівників Карпатського національного природного парку. Поки що підготовлено перший варіант документу, що потребує уточнень та обговорень всіма зацікавленими сторонами. В травні цього року вже відбулася консультаційна зустріч і протягом червня-серпня надійшло біля тридцяти коментарів. Надалі експертна група проекту буде визначати, які з них будуть включені до Плану.

    З метою ефективного управління річковим басейном Пруту планується створення міжвідомчої Басейнової Ради за участю відповідних держструктур, органів місцевого самоврядування та представників громадськості. Саме концепція створення та роботи такого дорадчого органу обговорювалася і була схвалена учасниками робочої наради.

    В порядок денний зустрічі було включено також представлення результатів дослідження екологічного стану річок на Яремчанщині, проведеного влітку цього року робочою групою проекту, та запропоновано шляхи вирішення проблем забруднення річкового басейну стічними водами. Заступник директора ДП Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний Інститут міського господарства, к.т.н., Олександр Кравченко розповів про доступні технології та обладнання для очищення побутових стічних вод.

    Учасники наради висловили думку про те, що в результаті процесу децентралізації органи місцевого самоврядування повинні будуть спрямовувати кошти на вирішення найбільш нагальних екологічних проблем регіону, з огляду на розвиток рекреаційно-туристичного напрямку Яремчанщини. 

  • 29 жовтня 2015 р. в приміщенні Еко-туристичного візит-центру Карпатського національного природного парку відбулося урочисте засідання з нагоди відзначення цієї значної події. З привітальним словом виступив директор Парку Володимир Слободян, який окреслив важливі історичні дати в житті установи, відзначив роль попередніх керівників в розбудові організаційної структури та формуванні кадрового потенціалу.

    Олександр Киселюк, заступник директора з наукової роботи, представив звіт кожного відділу КНПП та особливу увагу приділив міжнародній співпраці нашої установи та впровадженим проектам.

    Важливими гостями заходу стали перший директор КНПП Антон Йосипович Островський та перші працівники Парку, які були нагороджені почесними грамотами. Окрім того, нагородили медалями та грошовими преміями працівників за безперервну 25-тирічну трудову діяльність на природоохоронній ниві. Не оминули увагою і тих працівників, які в даний час охороняють кордони України.

     

  • «Енергозбереження – це стиль життя!» – така назва тренінгу-семінару для дітей Яремчанщини, що відбувся 26 листопада 2014 р. в Екотуристичному візит-центрі Карпатського національного природного парку за організаційної підтримки екологічної громадської організації «МАМА-86-Яремче» та відділу пропаганди екологічної освіти КНПП. Захід є одним із завдань проекту «Енергію сонця – на служіння дітям!», що ввійшов до переліку переможців конкурсу Української Галицької Асамблеї «Сильна громада».

    В умовах сьогодення, з огляду на зростаючі ціни на традиційні енергоносії, питання енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії є надзвичайно актуальними. Особливо важливим є залучити молодь до проведення енергетичного аудиту вдома і в школі та по ланцюжку від дитини - до батьків та вчителів впровадити екологічний стиль життя в повсякденному житті.

    Доповіді семінару про необхідність збереження енергетичних ресурсів планети, про можливості використання нетрадиційних джерел енергії допомогли підвести учнів безпосередньо до основних засад енергозбереження в побуті. Робота в групах зорганізувала учнів і вони самостійно склали плани енергозбереження для Яремчанської ЗОШ №1 та Яремчанської ЗОШ №3. З однієї сторони, учні самі можуть відповідально ставитися до енергозбереження, з іншої – представити напрацьовані плани адміністрації навчальних закладів для практичного впровадження. На допомогу цим ініціативам учасники семінару отримали пакет інформаційних матеріалів.

    Надалі проект передбачає встановлення чотирьох сонячних теплових повітряних колекторів для вентиляції та часткового нагріву приміщення навчального класу Микуличинської спеціальної школи-інтернат. Ефект від впровадження новітньої технології стане відомий після проведення моніторингу роботи сонячних колекторів.

    Отож, основна ідея проекту – перейти від теорії до практики, від впровадження енергоефективності в побуті – до використання альтернативних джерел енергії в майбутньому. Памятаймо, що кожен з нас може зробити персональний внесок у збереження енергетичних ресурсів Землі.

  • 23 листопада 2014 року в Карпатському НПП відбулася польсько-українська наукова конференція "Проблеми розвитку сільського туризму у Польщі та в Україні". Польська сторона була представлена навчальними закладами. Це Варшавський сільськогосподарський університет, Сільськогосподарський навчальний центр ім. Ядвіги Дзюбінської та студентський науковий гурток "Public relations". Учасниками та організаторами конференції з української сторони були Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та Карпатський національний природний парк. Крім того, в заході взяли участь власники садиб зеленого туризму Яремчанщини, представники органів місцевої влади.  

    Під час конференції учасники мали можливість обмінятися досвідом ведення сільського туризму. Зокрема проблематика розвитку сільського туризму була представлена з точки зору наукової та практичної сторін. Учасники конференції дізналися про сільський туризм в Польщі: стан та перспективи розвитку, особливості ведення туристичного бізнесу, інновації та співпрацю туристичних господарств з іншими туристичними суб'єктами.

    Показовим був приклад функціонування міні-фабрики з виробництва екологічно чистої косметичної продукції на території агротуристичного господарства. Крім того, Навчальний центр ім. Ядвіги Дзюбінської поділився досвідом поєднання ведення агротуристичної діяльності на території закладу з навчанням майбутніх фахівців з туризму.

    На конференції були представлені результати наукових досліжень стану води та грунту, проведені в садибах зеленого туризму Яремчанщини науковцями Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова протягом минулих років. Результати досліджень ще раз підтверджують той факт, що Яремчанський регіон є екологічно чистим.

    Карпатський НПП поділився своїм досвідом з ведення рекреаційного господарства, еко-туризму та розвитку сільського туризму на своїй території. Учасникам була представлена інформація про туристичні маршрути, рекреаційні об'єкти, традиційне господарювання як складову етнокультурної спадщини, а також форми співпраці Парку з готелями та садибами зеленого туризму.

    Після конференції учасники мали можливість відвідати кілька садиб зеленого туризму та ознайомитися з їхньою інфраструктурою. Крім того, гості відвідали також і рекреаційні об'єкти Карпатського НПП.

    Підводячи підсумки конференції, варто відзначити однакові тенденції розвитку сільського туризму як в Україні, так і в Польщі. Це, насамперед, зростання кількості туристів з початку 90-х дотепер та популяризація туризму в сільській місцевості. Адже, відпочинок у садибі сільського туризму – це чисте повітря та довкілля, піші та кінні екскурсії, екологічно чисті продукти та затишок, побут, традиції та гостинність місцевих мешканців.

  •  

    20 листопада 2014 року з ознайомчим візитом Карпатський НПП відвідала делегація з міста Любліна (Польща) – представники вищих навчальних закладів.

    В рамках візиту працівниками КНПП була проведена оглядова екскурсія в екотуристичному візит-центрі, під час якої були преставлені найбільш популярні туристичні маршрути, флора та фауна регіону, традиції та звичаї місцевих мешканців – гуцулів. Крім того, учасники делегації ознайомилися з головними напрямами роботи Парку. Гості також подивилися фільм про географію, історію та етнографію Карпатського регіону.

    Звичайно, мальовнича краса краю, незвична сакральна архітектура та гостинність місцевих мешканців зачарували гостей. Даний регіон, за словами учасників делегації, є хорошим місцем для проведення конференцій, тренінгів, круглих столів, а також літніх шкіл та таборів.

  • Завдяки зусиллям працівників відділу рекреації Карпатського НПП на території Вольєрного господарства встановлено карту-схему,  та стенд з правилами поведінки та стенд «Пізнай та збережи природні скарби України!».

             Мешканці, туристи та гості міста, вивчаючи карту-схему, можуть краще організувати свій відпочинок, дізнатися про пропоновані атракції та, звичайно, не заблукати на території.

             Крім того, щоб зробити відпочинок відвідувачів цікавим і безпечним та не порушувати режим та спокій тварин, мешканців вольєрного господарства, усі відвідувачі можуть ознайомитися з правилами поведінки. Яскравий стенд з картинками є зрозумілий не лише дорослим, але й дітям, котрі з великою цікавістю спостерігають за тваринами.

             Завдяки новим стендам відвідувачі не лише отримають більше інформації про рекреаційні можливості вольєрного господарства, але й це, у свою, чергу, сприятиме їхньому екологічному вихованню.

  •  

    «Карпатські праліси в зоні національних природних парків: сучасний стан та перспективи збереження». Під такою назвою 30-31 жовтня 2014 р. на базі Карпатського національного природного парку відбулася регіональна науково-практична конференція.

    Зустріч проходила в рамках природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів», виконавцями якого є Українське товариство охорони птахів – громадська природоохоронна організація, партнер міжнародної природоохоронної асоціації BirdLifeInternational, за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства. Територією впровадження проекту є 9 національних природних парків, розташованих в Карпатському регіоні, в місцях зростання пралісів: Карпатський, Ужанський, Верховинський, Черемоський, Синевір, Гуцульщина, Вижницький, Сколівські Бескиди, Зачарований край.

    Мета конференції – представлення результатів  інвентаризації старовікових лісів і пралісів в зоні проектованого розширення територій національних природних парків Карпатського регіону,  проведеної у червні – липні поточного року в рамках виконання проекту, та обговорення проблем збереження особливо цінних лісів Українських Карпат шляхом  збільшення площі природно-заповідного фонду.

    В конференції взяли участь 25 учасників, що представляють проектні регіони України та органи державної влади, а саме: представники національних парків,  залучених до проекту, Міністерства екології та природних ресурсів, департаментів екології обласних державних адміністрацій, обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

    Заслухавши та обговоривши звітні доповіді координаторів та експертів проекту, відзначили, що  за період виконання проекту (березень - жовтень 2014 р.) було досягнуто поставлених цілей і отримані результати можна розцінювати як позитивні.

    Успішне виконання завдань проекту стало можливим завдяки спільним зусиллям виконавців проекту та ключовим експертам.

    Головні досягнення проекту:

    1.Отримано інформацію про кількість, площу та сучасний екологічний стан ділянок пралісів і старовікових лісів на проектованих територіях розширення девяти національних парків.

    2.Оцінено ступінь перетворення пралісів і старовікових лісів на обстежених територіях результаті лісогосподарської діяльності в господарські ліси.

    3.На основі проведених досліджень надано пропозиції по оптимізації площі і меж пропонованих територій розширення парків.

    4.Підготовлено наукові обґрунтування та клопотання щодо доцільності розширення територій національних парків.

    5.Підготовлено проекти планів дій щодо розширення територій та посилення збереження пралісів та старовікових лісів та інших цінних біотопів.

    Учасники конференції прийняли Резолюцію, яка, після збору всіх коментарів, буде опублікована в засобах масової інформації та доведена до відома центральних органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього середовища, органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених сторін.

    На наступний рік планується продовження проведення проекту щодо збереження старовікових лісів, пралісів та розширення природно-заповідного фонду Українських Карпат.

  • dscn6646

       28 листопада в Екотуристичному візит-центрі Карпатського НПП відділом пропаганди екологічної освіти проводився конкурс «Екологічний марафон» серед учнів 6-8 класів шкіл Яремчанського міського управління освіти. 
       Мета конкурсу:
    – активізація пізнавальної та творчої діяльності підростаючого покоління щодо вивчення навколишнього середовища;
    – формування бережливого ставлення до природних ресурсів, усвідомлення власної участі у їх охороні;
    – виховання екологічної та національної свідомості;
    – формування екологічної культури школяра.
      Екологічні змагання включали декілька турів (конкурсів), які мали цікаві запитання екологічного спрямування, народні прикмети.
       Найцікавішим був конкурс юних дослідників «Знай свій рідний край», який носив творчий, а також і дослідницький характер. Згідно з поставленими завданнями, учні презентували екологічну дорогу своїм населеним пунктом, враховуючи походження назв пам’яток природи, культури, історії в регіональному масштабі тощо та супроводжували її фотоілюстраціями.
       У конкурсі «Мозаїка» учасники складали пазли, на яких було зображено пейзаж чи найцікавіші об’єкти Карпатського НПП. Після складання фотокартин, команди виявили неабияку обізнаність, давши їм правильну характеристику. 
       В конкурсах «Впізнайте лікарські рослини» і естафеті ерудитів учні змагалися на знання властивостей місцевих лікарських рослин та народних прикмет.
       Заключним, фінальним конкурсом був «Бліц», де учасники змагалися в ерудованості.
       Переможець (команда «Екіпаж Надія» Ворохтянської ЗОШ І-ІІІ ступенів) та учасники були нагороджені грамотами та цінними подарунками.
      Також в рамках проведення конкурсу «Екологічний марафон» відбулося нагородження учасників та переможців конкурсу поробок з природного матеріалу «Осіннє поле творчості».

    dscn6574

    dscn6604 dscn6571

    dscn6638 dscn6630

    dscn6555

      

  •  dscn6453

      В рамках співпраці обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та Карпатського національного природного парку 4 листопада 2013 року в екотуристичному візит-центрі відбувся обласний семінар організаторів і керівників туристських походів на тему: «Організація проведення походів з учнівською молоддю – важливий засіб вивчення рідного краю, національно-патріотичного виховання та фізичного загартування юнаків та дівчат», в якому взяли участь науковці парку (Любов Косило, Віра Стельмащук) і працівники відділу пропаганди екологічної освіти, зокрема: Леся Гайдук і Лариса Яремин. Учасники семінару прослухали лекції, побували на екскурсії, відвідали еколого-пізнавальну "Стежку Довбуша" та обмінювалися досвідом роботи ".

    dscn6467

    dscn6460

     

     

  •   dscn6375

         31 жовтня в Екотуристичному візит-центрі Карпатського національного природного парку вібувся круглий стіл «Екологічний стан річок Яремчанщини». Організатори: Громадська Організація «ВОЛЯ!» та Карпатський національний природний парк.
        Гірські ріки і потоки Яремчанщини зазнають негативного впливу від людської діяльності: скид неочищених або недостатньо очищених стічних вод, утворення стихійних сміттєзвалищ на берегах річок, забір гравійно-піщаної суміші з русел, вивіз каміння з прируслових ділянок. Про це йшлося під час круглого столу, участь в якому взяли фахівці державних структур, науковці, представники місцевої влади та громадських організацій.
         Екологи обговорили результати багаторічних моніторингових спостережень якості води в р. Прут, що проводяться вимірювальною лабораторією аналітичного контролю і моніторингу Карпатського НПП, а також результати досліджень сторонніх наукових організацій. Якість води в річці відповідає класу ІІ, категорія «чиста». І тільки вода на території заповідного Говерлянського науково-дослідного відділення відповідає І класу якості – «дуже чиста». Саме доведення якості води до її найвищої категорії є основним завданням для всіх зацікавлених сторін. Учасники обговорили стан очисних споруд регіону, цільове використання кошті екологічного фонду, проблему твердих побутових відходів, вплив туристичної інфраструктури на водне середовище регіону. Цілком очевидною є необхідність проведення широкої інформаційно-просвітницької кампанії серед населення.
         Члени Яремчанської міської екологічної громадської організації "Мама-86-Яремче" представили досвід вирішення проблеми стічних вод для неканалізованої сільської місцевості (на прикладі будівництва недорогих локальних очисних споруд) та представили результати водних проектів, що впроваджуються на Яремчанщині з 2000 року.
        Експерти наголосили на необхідності збільшення повноважень органів екологічної безпеки, які зараз позбавлені реальної можливості впливати на стан контролю за екологією в області.
    Яремчанщина впевнено розвиває туристичну галузь. Зважаючи на те, що це територія Карпатського національного природного парку, слід об’єднати зусилля для утримання балансу між збільшенням числа відвідувачів краю та раціональним, екологічно обгрунтованим водокористуванням.

            dscn6402

    dscn6385 dscn6426

     dscn6419

  • dsc01426

         30 жовтня 2013 року в Карпатському НПП для працівників служби державної охорони проводилася робоча нарада з підготовки Програми рубок переформування за участі Юрія Шпарика, кандидата сільськогосподарських наук, завідувача лабораторії Укр НДІ «Гірліс».
       Розглянуто наступні питання:
    • Визначення і завдання рубок переформування;
    • Умови призначення;
    • Способи проведення рубок;
    • Оцінка черговості;
    • Структура програми рубок переформування;
    • Вимоги до відбору дерев у рубку;
    • Технологічна карта на проведення рубок;
    • Облікова карта на проведення рубок.

    dsc01424

  • dscn6339

        28-29 жовтня 2013 року в екотуристичному візит-центрі Карпатського національного природного парку (м. Яремче, Івано-Франківської обл.) проводилися круглі столи «Інформація про природно-заповідні території та проблеми розширення природно-заповідного фонду Українських Карпат» та «Планування природоохоронних заходів щодо збереження окремих видів рослин чи тварин на територіях природно-заповідного фонду». Організатори заходів – Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) та Українське товариство охорони птахів. Метою цих зустрічей є відбір природоохоронних проектів спрямованих на підтримку і відновлення ландшафтного та рідкісного й зникаючого біологічного різноманіття в Українських Карпатах. 
        В роботі круглих столів взяли участь заступники директорів з наукової роботи та начальники наукових відділів всіх національних природних парків природно-заповідного фонду Українських Карпат, а також представник Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України – Анастасія Драпалюк. 
        Під час роботи учасники презентували діяльність національних природних парків. Крім того, обговорювалися загальні та практичні проблеми, пов’язані з розширенням природно-заповідних територій Українських Карпат, розглядаючи питання про відбір потенційних територій для розширення вже існуючих НПП. Особлива увага приділялася збереженню окремих видів тварин чи рослин на кожній території зокрема. dscn6329dscn6335 

  • dscn6225

       22 жовтня в рамках проведення екологічної акції «Жовтий лист» фахівцями відділу пропаганди екологічної освіти проводилися бесіди та екологічні заняття на тему: «Не спалюйте опале листя біля ваших осель» для дітей старших груп дитячого дошкільного закладу «Гірський струмочок» Яремчанського міського відділу освіти. Під час проведення занять було зорганізовано захоплюючі конкурси та вікторини.   

    dscn6220

     

    dscn6240