Довжина маршруту – 4,8 км
Тривалість переходу – 4 год.
Висота над рівнем моря:
поч. точка ‒ 669 м н.р.м., кін. точка ‒ 842 м н.р.м.
Маршрут промаркований.
Колір марки: горизонтальні смуги білого кольору, в центрі блакитна смуга.
Одним з наймальовничіших куточків Горганського гірського масиву є водоспад Гук, що знаходиться в урочищі Женець на висоті900 мн.р.м. Вода масивним потоком спадає з висоти 15 метрів. Через шум та гул, що доносяться від нього, водоспад отримав свою назву у місцевих жителів.
Відвідати водоспад Гук можна, пройшовши еколого-пізнавальною стежкою, що починається неподалік від центральної дороги перед населеним пунктом Татарів біля садиби Женецького природоохоронного науково-дослідного відділення національного парку.
На відстані 200 м від маршруту з лівої сторони знаходиться ставок, а з правої, за містком, розташована зона відпочинку "Женець". Пройшовши близько 1 км від дерев’яної кашиці на р. Женець натрапляємо на невеличкий водоспад висотою 1,5 м. За ним, на беріжку є мальовнича галявина, де можна відпочити.
Ссавці в цьому районі представлені хижаками, які живляться дрібними представниками водної фауни. Це – видра річкова, норка європейська, горностай. Дорогою до водоспаду ви можете зустріти лисицю звичайну, білку карпатську. Серед плазунів зустрічається гадюка звичайна, а із земноводних – саламандра плямиста. У водоймах водиться форель струмкова, гольян та інші.
Дерев’яна колиба, що знаходиться по маршруті праворуч від дороги, гостинно запрошує покуштувати традиційних гуцульських страв.
Лісова дорога закінчується, і маршрут пролягає по стежці. Ліворуч та праворуч від стежки пострімких схилах стікає безліч струмків.
Через дерев’яні мостики прямуємо до кінцевої точки маршруту – водоспаду Гук.
Навколо водоспаду панує флора гірських лук. Завдяки постійному зволоженню та бризкам води, рослинність тут особливо буйна і різноманітна.
Водоспад є сильним природним джерелом від`ємно-заряджених іонів, тому перебування біля нього – поєднання приємного і корисного.
Насолодившись красою водоспаду та навколишніх ландшафтів, а також відновивши сили на відпочинкових зонах, відвідувачі можуть дізнатися про важливість сортування твердих побутових відходів почати сортувати сміття вже безпосередньо на маршруті.
На території національного парку забороняється:
• Відхилення від маршруту.
• Пошкодження об'єктів природи.
• Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.
• Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.
• Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.
• Відлов риби будь-якими способами.
• Перебування з вогнестрільною зброєю.
• Засмічення території, шум.
Графік роботи:
• Зимовий період: 8:00 ‒ 17:00;
• Літній період: 8:00 ‒ 17:00.
Ціни:
• Дорослі ‒ 30 грн;
• діти ‒ 15 грн.
Кошти, отримані за відвідування території Парку використовуються:
- облаштування маршрутів, зон та місць відпочинку;
- виготовлення інформаційних стендів, знаків;
- видання друком тематичної продукції та картографічних матеріалів;
- вивіз відходів (сміття);
- сплата податку на додану вартість;
- нарахування заробітної плати та соціальних виплат прибиральникам та обліковцям, які працюють на туристичному маршруті.
Бажаємо Вам приємного відпочинку!!!