Загальна площа Карпатського НПП складає 51570.80 тис. га яка складається із земель лісового фонду постійного користування 38340.46 га та земель інших землекористувачів 13230.33 га які входять до складу парку і на яких здійснюється традиційна господарська діяльність з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.
Територіальна структура Карпатського НПП включає 12 природоохоронних науково-дослідних відділеннь (ПОНДВ):
Яремчанське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в північній частині парку на лівому березі р.Прут в околицях м.Яремче. Площа 3075 га.
Ямнянське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в північній частині парку на правому та лівому берегах р.Прут в околицях м. Яремче та с.Микуличин. Площа 2772 га.
Підліснівське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в північно-східній частині парку на берегах р.Прут та її правої притоки – р.Прутець Чимигівський в околицях с. Микуличин. Площа 3078 га.
Женецьке природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в північно-західній частині парку на лівому березі р.Прут в околицях с.Татарів та с.Поляниця. Площа 4017 га.
Татарівське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в північно-східній частині парку на берегах р. Прут в околицях с. Татарів та смт. Ворохта. Площа 3270 га.
Яблуницьке природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в північно-західній частині парку на лівому березі р. Прут в околицях с. Яблуниця, с. Татарів, та с. Поляниця. Площа 2575 га.
Ворохтянське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в південно-західній частині парку на берегах р. Прут в околицях смт. Ворохта. Площа 4401 га.
Вороненківське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в центральній частині парку на лівому березі р. Прут в околицях смт. Ворохта та с. Яблуниця. Площа 2623 га.
Говерлянське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в південно-західній частині парку у верхів’ях р. Прут в околицях смт. Ворохта. Площа 5570 га.
Бистрецьке природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в південній частині парку на правому березі р. Бистрець в околицях с. Бистрець та с. Дземброня Верховинського району. Площа 2564 га.
Чорногірське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в південній частині парку на лівому березі р. Чорний Черемош в околицях с. Шибени та с. Зелене Верховинського району. Площа 2328 га.
Високогірне природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в південній частині парку на берегах р. Погорілець (ліва притока р. Чорний Черемош) в околицях с. Шибени Верховинського району. Площа 2049 га.
Науково-дослідний розсадник "Підліснів" науково-дослідний підрозділ Карпатського НПП і основну увагу приділяє розширенню асортименту порід для озеленення та благоустрою, природоохоронній та природодослідній роботі, зокрема, по збереженню цінного генетичного фонду корінних лісо утворюючих порід Карпат.