LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg

ГІРСЬКОЛИЖНИЙ КУРОРТ «БУКОВЕЛЬ»

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

Буковель – це найбільший та найсучасніший гірськолижний курорт України, який знаходиться на висоті 850-1372 м н.р.м.. У сезон на курорті функціонують 16 сучасних витягів з загальною пропускною здатністю 34700 осіб на годину. Деякі підйомники продовжують працювати навіть після закінчення високого сезону. Одночасно на схилах курорту можуть кататися до 15 тисяч осіб.

На трьох горах - Довга, Буковель, Чорна Клева - розташовано в цілому близько 51 кілометра лижних трас. Переважно це траси середньої складності, хоча є достатня кількість простих і складних трас. Тому кожен, як і професіонал, так і любитель, який вперше приїхав покататися на лижах, знайде в Буковелі відповідну для себе трасу. Є і зовсім прості траси, на яких цілком комфортно і безпечно можуть кататися діти.


КОЛОМИЯ

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

На лівому березі швидкого Пруту розкинулось писанкове місто Коломия. Місто приємно вражає як гостей, так і місцевих мешканців колоритними музеями, яскравими пам’ятками історії, культури та архітектури.

         У Коломиї можна відвідати:

    Музей «Писанка»

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

Сьогодні тут є найбільша у світі колекція творів писанкового розпису – близько 12 тисяч писанок, представлених з більшості областей нашої держави, а також різних країн світу: Польщі, Чехії, Франції, Канади, США, Індії та інших. При музеї діє школа писанкарства. На його базі проводиться Всеукраїнський мистецький фестиваль «Писанка». Споруда у 2007 році увійшла до першої десятки архітектурних чудес України.

    Національний музей народного мистецтва

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

Музей має понад 50 тисяч експонатів від періоду трипільської культури до сьогодення. У 18-ти залах представлені найрізноманітніші види народного мистецтва: предмети побуту, музичні інструменти, одяг, художні вироби з металу, дерева, шкіри.

    Музей історії міста

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

Тут представлені перші літописні згадки про місто, документи, речі з побуту городян, фотографії. Зібрані експонати дають можливість простежити всю різноманітну історію міста ‒ це історія німецьких колоній в Коломиї; історія органів міського самоврядування; Коломия та Габсбурги; економіка і торгівля міста; освіту городян; історія єврейської громади і багато іншого. Всього діє 18 експозиційних залів. Музей займає будівлю колишнього повітового ради, де був відтворений інтер`єр 19-20 століть.

    Катедральний собор Преображення Христового

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

Головний храм Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Настінні розписи собору виконані у візантійському стилі. Вони зображають Преображення Господнє, апостолів, християнські свята та українських святих. Собор по праву вважається одним з найбільших храмів Західної України. Висота центрального купола становить 52 метри, а загальна площа – півтора гектара. У храмі одночасно може поміститись понад 3 тисячі вірних.

    Благовіщенська церква

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

При в’їзді в Коломию подорожнім впадає у вічі старовинна дерев’яна церква. Це храм Благовіщення Пресвятої Діви Марії, закладений у далекому 1587 році. Він вважається одним з найстаріших храмів Галичини.


 ВЕРХОВИНА

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

Серед крутих Карпатських гір та Чорного Черемоша знаходиться столиця Гуцульщини – Верховина. Верховина – це селище міського типу, що є центром гуцульської культури.

У Верховині можна відвідати:

    Музей Гуцульщини

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

Знаходиться у Верховині в двоповерховому дерев'яному будинку. Музей складається з трьох кімнат, де зібрані предмети мистецтва, народного побуту, картини місцевих художників. Дуже привертають увагу гуцульські вбрання, в яких народ одружився, зазначав урочистості, гуляв на різних народних святах. Велика розмаїтість предметів побуту та народного мистецтва, таких як глиняні та розписні горщики, бутлі для різних напоїв, серветки і вишиті рушники, дерев'яні шкатулки, кошики вази, а також багато іншого. Масу вражень залишить майстер- клас з виготовлення знаменитих широко за межами України гуцульських килимів, де ви зможете відчути себе справжнім гуцулом.

    Музей «Галєрія гуцульських традицій та обрядів»

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

Приватний музей у Верховині, присвячений збереженню гуцульських традицій та обрядів. Господиня музею Павла Рашковська розкаже Вам про звичаї, обряди та народні прикмети, що сформувалися на Гуцульщині в давні часи і існують по наш час. Музей Галєрія традицій та обрядів — це:знайомство з гуцульськими традиціями та обрядами; одягання в гуцульське вбрання і фотографування; майстер-класи гуцульської кухні, приготування страв на печі; зцілення живою ватрою.

    Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

Приватний музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика знаходиться в Верховині. В музеї Р. Кумлика дбайливо зібрані старовинні гуцульські речі, знаряддя праці, гуцульський одяг, що відображують гуцульський побут. Гордістю приватного музею є колекція музичних інструментів, з якими господарі знайомлять під час цікавих екскурсій.

    Хата-музей кінофільму «Тіні забутих предків»

Що відвідати поблизуЩо відвідати поблизу

Хата-музей містить унікальні експонати, які зберігають закулісні секрети акторів і знімальної групи фільму «Тіні забутих предків». Картину, зафільмовану С. Параджановим 1964 року, пошанували численними нагородами як за кордоном, так і в країнах колишнього Радянського Союзу. Музей розміщено у типовій сільській хаті, зведеній у гуцульському стилі. У цьому будинку мешкав С. Параджанов під час зйомок картини. У музеї представлено такі експозиції: «Життя видатних людей» (предмети, зокрема світлини та газетні статті, що знайомлять з життєвим і творчим шляхом акторів, кінорежисера та інших людей, причетних до створення фільму); «Побут та етнографія» (посуд, знаряддя праці, одяг місцевих мешканців); «Історико-культурна спадщина» (матеріали, що інформують про історичні місця регіону). «Тіні забутих предків» – це кінофільм, який оповідає про трагічну любов хлопця і дівчини з двох гуцульських родів, котрі ворогували. Коли дівчина загинула, хлопець намагався забути горе, одружившись з іншою, але йому так і не вдалося знайти щастя. Фільм отриимав нагороди на фестивалях у Салоніках, Мар-дель-Платі, Римі та Києві в 1965-1966 роках.