LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg
images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg

 

Карпатський національний природний парк розташований на території Яремчанської міської ради (включає населені пункти: м. Яремче, с. Микуличин, с. Татарів, с. Яблуниця, с. Ворохта, с. Вороненко)та Верховинського району (включає населені пункти: с. Бистрець та с. Шибени) Івано-Франківської області.

Яремчанщина – це справжня перлина Українських Карпат та невід’ємна частина гуцульського краю. Мальовничі гірські вершини, цілюще повітря, колорит культури, традицій та звичаїв місцевих мешканців, гуцулів, прекрасні звуки трембіт та традиційні гуцульські страви зроблять Ваш відпочинок цікавим та неперевершеним, а також спонукають повертатися сюди знову і знову.

Регіон Яремчанщини включає місто Яремче та наступні населені пункти: Микуличин, Татарів, Вороненко, Поляницю, Ворохту та Яблуницю. Кожен населений пункт пропонує відвідувачам усі можливості для оздоровлення, а також активного, безпечного та енергійного відпочинку.

Основою економіки є туристично-рекреаційна галузь, що зумовлює відсутність великих промислових підприємств. У регіоні функціонує 95 готелів та 604 садиби на 14 235 місць, а також 232 крамниці, 130 закладів громадського харчування, 9 ринків, 7 аптек, 9 аптечних кіосків, 4 автозаправні станції.

На території Яремчанщини збереглися церкви XVII-XX століть, збудовані у традиційних формах гуцульської школи народного будівництва, для якої характерні хрещаті одноверхі, інколи триверхі дерев’яні церкви. Кожний храм має свою цікаву історію та вирізняється окремими архітектурними особливостями і є пам'ятками архітектури національного чи місцевого значення.


Місто Яремче

Про регіон Про регіон

Перша історична згадка про Яремче датується 1787 роком. За переказами понад двісті років тому тут поселився втікач від феодального тиску Ярема Годованець. З його іменем поєднується назва міста.

В Яремчі можна відвідати:

туристичні маршрути: «На гору Маковиця», «До найстарішого дерева», «Стежка Довбуша», «На водоспад Дівочі сльози»;

цікаві туристичні об’єкти: реабілітаційний центр для тварин на базі вольєрного господарства, босоногий маршрут, парк-музей «Карпати в мініатюрі», екотуристичний візит-центр, музей екології та етнографії Карпатського краю, водоспад Пробій, полонина «Маковиця», а також унікальні гірські відслонення на правому березі Пруту, так звана скала «Слон», котра своїми обрисами нагадує цю тваринку;

         памятки сакральної архітектури: церква св. Апостолів Петра і Павла, церква Чуда св. Архистратига Михаїла, Церква св. пророка Іллі, церква Успення Пресвятої Богородиці, церква Різдва св. Івана Хрестителя, церква св. Івана Милостивого.

         У місті знаходяться два сувенірні ринки, котрі водночас є і туристичними об'єктами. Відвідувачі можуть тут придбати писанки, різьблені, інкрустовані й випалені дерев'яні вази, шкатулки, тарілки, ложки, діжки, різноманітний керамічний посуд, кахлі, скульптурки, вишиті та ткані сорочки, рушники, килими та верети, ліжники, вироби з бісеру, металу та шкіри.


 Село Микуличин

Фото: Наталя КаблюкФото: Наталя Каблюк

Перша письмова згадка про село датується 1412 роком. За однією з версій назва села походить від імені Микули – боярина князя Данила Галицького. У ХІХ столітті село було найбільшим за площею населеним пунктом тодішньої Польщі. У міжвоєнний час тут були численні млини та тартаки, електростанція, а також садиба лісництва. Як здравниця, Микуличин був відомим курортом, де лікували овечою сироваткою.

Фото: Наталя КаблюкФото: Наталя Каблюк

У селі знаходиться селекційний пункт «Підліснів», де можна придбати хвойні і листяні деревні рослини, що можуть стати окрасою будь-якої присадибної ділянки.

Найближчими горами в околицях села є Рокита, Горган Бурачківський, Чертіж, Ліснів. Через село протікають гірські притоки Прута: Прутець Чемигівський, Скісний, Форещин, Копчин, Клітчин. Влітку відпочинок у Микуличині можна урізноманітнити походами в гори, пішими та велопрогулянками, а також збиранням грибів та ягід.

У Микуличині та його околицях можна відвідати:

цікаві туристичні об’єкти: водоспади Гук та Капливець, музей звичаєвої символіки Гуцульщини;

пам’ятки сакральної архітектури: церква Пресвятої Трійці та святої мучениці Параскеви П’ятниці;


 Село Татарів

Про регіон Про регіон

Назва населеного пункту нагадує про напад татар на село. Ще з початку ХХ століття Татарів визнано бальнеологічним низькогірним курортом, де лікують туберкульоз та інші легеневі хвороби.

Влітку Татарів є зручним стартовим пунктом для любителів підкорення гірських вершин. Взимку туристи часто обирають це село, звідки до гірськолижного курорту «Буковель» близько 10 км, а до витягів Яблуниці та Ворохти і того ближче.

У Татарові та його околицях можна відвідати:

цікаві туристичні об’єкти: водоспад Гук;

пам’ятки сакральної архітектури:церква святого великомученика Дмитрія Солунського ХVII століття.


 Селище Ворохта

Про регіон Про регіон

Засноване у XVII столітті. Назва селища походить від імені одного з перших поселенців – Ворохти. З кінця XIX століття Ворохта розвивалася як спортивно-туристичний центр. Цьому сприяло прокладання через Ворохту влітку 1894 року залізниці. У 1895 році було збудовано кам'яний арковий міст, котрий входить до переліку найдовших кам’яних мостів Європи та світу.

Сьогодні Ворохта є одним з головних центрів туризму Івано-Франківської області як влітку, так і взимку. Саме звідси найкраще починати сходження на найвищу вершину України – гору Говерла. Для шанувальників лижного спорту тут є траса середнього рівня складності з витягами.

У Ворохті та її околицях можна відвідати:

туристичні маршрути: «На гору Говерла»;

цікаві туристичні об’єкти: болото Рудяк, міст-віадук;

пам’ятки сакральної архітектури:церква Різдва Пресвятої Богородиці та церква Різдва св. Івана Хрестителя.


 Село Поляниця

Про регіон Про регіон

Рік виникнення села ще й досі не визначений. Проте, історичні дані стверджують, що село виникло на межі XVI-XVIIстоліть. Першими поселенцями тут були втікачі від татарської навали, які селились на лісових полянах вздовж річки.

Село розкинулося у високогір'ї Українських Карпат в долині річки Прутець та з усіх боків оточено гірськими хребтами та вершинами: праворуч гори Хом’як та Синяк, а ліворуч – хребет Діл.

Неподалік від села, біля підніжжя гори Буковель розташований гірськолижний курорт «Буковель» – найбільший та найсучасніший гірськолижний курорт України. Від Поляниці до підйомників гірськолижного курорту можна дійти усього за 20 хвилин.

У Поляниці та її околицях можна відвідати:

цікаві туристичні об’єкти: гірськолижний курорт «Буковель», перевернута хата;

пам’ятки сакральної архітектури:церква Введення в храм Пресвятої Богородиці.


 Село Яблуниця

Фото: Nadia MusiatovskaФото: Nadia Musiatovska

Історія села починається з XVII століття. У межах села знаходиться один з головних перевалів Українських Карпат – Яблунецький, котриий розділяє Івано-Франківську та Закарпатську область. Найкращі оглядові майданчики, з яких можна побачити Петрос, Говерлу та Свидовецький хребет, знаходяться недалеко від траси.

Це високогірне село зєднує два найбільших туристичних центри в регіоні – Карпати та Буковель. Яблуниця також має свої спуски, де можна кататися.

У Яблуниці та її околицях можна відвідати:

туристичні маршрути: «Урочище Вередівський – гора Хом’як»;

цікаві туристичні об’єкти: Яблунецький перевал.

пам’ятки сакральної архітектури: церква Успення Пресвятої Богородиці.


Село Вороненко

Фото: Robert ErikФото: Robert Erik

Розташоване на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей поруч з селом Яблуниця.

Вперше село згадується у 1873 році. З прокладанням залізниці і тунелю починається швидший розвиток села. У середині ХІХ ст. тут працював один паровий тартак, власником якого був інженер з Берліну. На початку ХХ ст. Вороненко було прикордонним пунктом між Польщею і Чехословаччиною, також тут розташовувалися казарми прикордонної служби.

Цікавими об’єктами у селі є тунелі. З села Вороненко зручно підійматися на гору Кукул.

У Вороненці та її околицях можна відвідати:

пам’ятки сакральної архітектури: церква Найсвятішого Серця Христового.


Село Дземброня

        Це село – одне з найвисокогірніших в Україні, розташоване на крутих схилах Чорногірського хребта. Дземброня – чи не найкраще карпатське село для тих, хто хоче втекти від цивілізації. Тут і неймовірні краєвиди, і чисте гірське повітря, і прадавні ліси та полонини. Як і будь-яке екологічно чисте місце, де можна досхочу ховатись від людей, село розташоване подалі від транспортних шляхів.

        Із села ви можете всього лиш за 2 години піднятись на вершину гори Вухатий Камінь, або ж г. Дземброня, звідки відкриваються неймовірні краєвиди Чорногірського хребта й навіть найвища вершина Українськи Карпат гора Говерла.

У Дземброні та її околицях можна відвідати:

        туристичні маршрути: село Дземброня – гора Піп Іван


Село Бистрець

        Бистрець засновано як присілок у XV ст. Перша згадка про село датується 1893 роком. Через село протікає високогірна річка Бистрець із чистою джерельною водою, що й дало йому назву. В урочищі Кедроватий (біля нього) зберігся природний осередок сосни кедрової. На території Бистреця знаходиться високогірна полонина Гаджина, де випасаються великі череди корів, отари овець та збережено старовинний побут полонинського господарства.

У Бистреці та його околицях можна відвідати:

        туристичні маршрути: Село Бистрець – гора Ребра – гора Шпиці – полонина Гаджина – полонина Маришевська, село Бистрець – гора Менчул – село Дземброня.


Село Шибени

         Чи не найвіддаленіше село Прикарпаття, розташоване у прикордонній зоні за кільканадцять кілометрів від Румунії.

У Шибени та його околицях можна відвідати:

туристичні маршрути: «На гору Піп Іван».