LOGOGlobal top100 badge

Екологічна акція «Збережемо Говерлу – гірську перлину Карпатського національного природного парку!» пройшла успішно! Нагадаємо, що захід був присвячений 41-ій річниці від дня створення КНПП (3 червня 1980 року) та Всесвітньому дню охорони навколишнього природного середовища, що відзначається 5 червня.

Організатором екологічної акції була громадська екологічна організація «МАМА-86-Яремче» у партнерстві з КНПП та за фінансової підтримки неурядової організації “Global Conservation”, США.

Загалом, у заході взяли участь понад 60 осіб. Частина учасників акції пройшли маршрутом від контрольно-пропускного пункту Говерлянського ПОНДВ до с/б «Заросляк», а там розділилися на три групи і пройшли до верхньої межі лісу новим та старим маршрутом до г. Говерла та майже кілометр маршрутом до г. Пожижевська. Було зібрано біля 20 мішків пластику, 7 мішків скла та 12 мішків інших відходів. Вторсировину вивіз приватний підприємець з Яремче Євген Кузнєцов.

Частина учасників допомагали працівникам ПОНДВ у фарбуванні застайок – малих архітектурних форм для відпочинку.

Завершили акцію спільним обідом на лоні природи. Від адміністрації Карпатського НПП всі учасники заходу отримали тематичний подарунок - екоторби.

Дякуємо всім небайдужим!

Бережімо неповторну красу нашого краю!

Детальніше: Екологічна акція "Збережемо Говерлу"

В роботі Науково-технічної Ради парку прийняло участь 36 чоловік. Присутні: 21членів НТР, в т. ч. 9 докторів наук та 7 кандидатів наук.

 

Порядок денний:

1.Про підсумки виконання науково-дослідної роботи за 2020 рік та плани науково-дослідних робіт на 2021 рік (доп.- заступник директора з наукової роботи – Киселюк О.І.).

2.Про стан природоохоронної роботи на території парку (доп.- заступник директора-головний природознавець – Купчак І.В.).

3.Про план лімітів використання природних ресурсів у 2022 р. (доп.провідний інженер ВДОПЗФ - Бойко В.М.).

4.Про шляхи оптимізації використання рекреаційних об’єктів (Женецьке ПОНДВ) (доп. – начальник відділу рекреаційної діяльності – Панчук М.М.)

5.Про затвердження рішень бюро НТР (доп.- заступник директора з наукової роботи – Киселюк О.І.)

6. Про затвердження оновленого складу членів НТР (доп.- заступник директора з наукової роботи – Киселюк О.І.)

7.Різне.

 

Заслухавши та обговоривши виступи та інформаційні доповіді Науково-технічна Рада вирішила:

1.Підсумки виконання науково-дослідної роботи за 2020 рік та плани науково-дослідних робіт на 2021 рік схвалити. Зобов’язати сторонні науково-дослідні організації, що проводять постійні наукові дослідження на території КНПП, звітувати про них на засіданнях НТР.

2.Інформацію про підсумки проведення природоохоронних заходів за 2020 рік схвалити.

3.План лімітів використання природних ресурсів у 2022 році погодити.

4.Погодити розташування об’єктів згідно чинного законодавства та укласти угоди про спільну рекреаційну діяльність та використання на території парку (Женецьке, Підліснівське ПОНДВ).

5.Рішення бюро від 10 лютого 2021 року затвердити.

6.Оновлений склад членів НТР затвердити та подати на погодження до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

 

 

Голова НТР

Карпатського НПП                                                       В.Я. Слободян

 

Discover Your Carpathians або Відкрий для себе Карпати - це англомовні сайт та електронний інформаційний туристичний довідник про Карпатський національний природний парк та Яремчанщину. Також це якісні та колоритні англомовні матеріали, які розроблялися за участю американців − колишніх та майбутніх волонтерів Корпусу Миру США − Крістал Котовські-Едмундус та Карла Донуса. Неймовірно віддана робота Карла та Крістал в проєкті є просто вражаюча!

Інформаційні сайт та довідник є необхідним для більш ефективної промоції Яремчанщини та Карпатського НПП за кордоном.

Цілями сайту є:

1. збільшити поінформованість англомовних туристів про Українські Карпати;

2. допомогти іноземцям у плануванні подорожі маршрутами та туристичними атракціями національного парку;

3. інформувати про заходи та події, до яких можуть долучатися іноземні громадяни, зацікавлені в українській культурі та Карпатах;

4. привернути увагу міжнародної спільноти до необхідності збереження Українських Карпат.

         Сайт та довідник є результатами піврічної дистанційної роботи у різних часових поясах Яремче - Колорадо - Вашингтон. Також це Zoom зустрічі, робота в Google Docs та Slack. Дані інформаційні матеріали − це можливість для будь-якої людини у будь-якому куточку світу починати відкривати Карпатський національний природний парк та Яремчанщину за допомогою онлайн ресурсів. Крім того, це нові підходи з промоції, запропоновані американцями, підходи, які є більш зрозумілі для іноземних відвідувачів. Дизайн довідника та сайту розроблялися у Вашингтоні. (Дизайнер довідника вирішив залишитися невідомим для аудиторії читачів.) Проєкт реалізований спільними зусиллями ГО "ПромоКарпати" та Карпатського НПП. Щира подяка усім і кожному, хто безпосередньо чи опосередковано долучився до створення даних інформаційних продуктів. Особлива подяка волонтерам Корпусу Миру США Denise Capelli та John H. Capelli, а також Donielle Goldinger. Щира подяка Корпусу Миру США в Україні та сприяння у реалізації проєкту. Це лише старт тих ідей, які плануємо продовжувати втілювати разом з майбутніми волонтерами Корпусу Миру США. На сайті також є інформаційний туристичний довідник. Дізнайся більше на www.discovercarpathians.com.