LOGOGlobal top100 badge

Екологічна акція «Збережемо Говерлу – гірську перлину Карпатського національного природного парку!» пройшла успішно! Нагадаємо, що захід був присвячений 41-ій річниці від дня створення КНПП (3 червня 1980 року) та Всесвітньому дню охорони навколишнього природного середовища, що відзначається 5 червня.

Організатором екологічної акції була громадська екологічна організація «МАМА-86-Яремче» у партнерстві з КНПП та за фінансової підтримки неурядової організації “Global Conservation”, США.

Загалом, у заході взяли участь понад 60 осіб. Частина учасників акції пройшли маршрутом від контрольно-пропускного пункту Говерлянського ПОНДВ до с/б «Заросляк», а там розділилися на три групи і пройшли до верхньої межі лісу новим та старим маршрутом до г. Говерла та майже кілометр маршрутом до г. Пожижевська. Було зібрано біля 20 мішків пластику, 7 мішків скла та 12 мішків інших відходів. Вторсировину вивіз приватний підприємець з Яремче Євген Кузнєцов.

Частина учасників допомагали працівникам ПОНДВ у фарбуванні застайок – малих архітектурних форм для відпочинку.

Завершили акцію спільним обідом на лоні природи. Від адміністрації Карпатського НПП всі учасники заходу отримали тематичний подарунок - екоторби.

Дякуємо всім небайдужим!

Бережімо неповторну красу нашого краю!

Детальніше: Екологічна акція "Збережемо Говерлу"

В роботі Науково-технічної Ради парку прийняло участь 36 чоловік. Присутні: 21членів НТР, в т. ч. 9 докторів наук та 7 кандидатів наук.

 

Порядок денний:

1.Про підсумки виконання науково-дослідної роботи за 2020 рік та плани науково-дослідних робіт на 2021 рік (доп.- заступник директора з наукової роботи – Киселюк О.І.).

2.Про стан природоохоронної роботи на території парку (доп.- заступник директора-головний природознавець – Купчак І.В.).

3.Про план лімітів використання природних ресурсів у 2022 р. (доп.провідний інженер ВДОПЗФ - Бойко В.М.).

4.Про шляхи оптимізації використання рекреаційних об’єктів (Женецьке ПОНДВ) (доп. – начальник відділу рекреаційної діяльності – Панчук М.М.)

5.Про затвердження рішень бюро НТР (доп.- заступник директора з наукової роботи – Киселюк О.І.)

6. Про затвердження оновленого складу членів НТР (доп.- заступник директора з наукової роботи – Киселюк О.І.)

7.Різне.

 

Заслухавши та обговоривши виступи та інформаційні доповіді Науково-технічна Рада вирішила:

1.Підсумки виконання науково-дослідної роботи за 2020 рік та плани науково-дослідних робіт на 2021 рік схвалити. Зобов’язати сторонні науково-дослідні організації, що проводять постійні наукові дослідження на території КНПП, звітувати про них на засіданнях НТР.

2.Інформацію про підсумки проведення природоохоронних заходів за 2020 рік схвалити.

3.План лімітів використання природних ресурсів у 2022 році погодити.

4.Погодити розташування об’єктів згідно чинного законодавства та укласти угоди про спільну рекреаційну діяльність та використання на території парку (Женецьке, Підліснівське ПОНДВ).

5.Рішення бюро від 10 лютого 2021 року затвердити.

6.Оновлений склад членів НТР затвердити та подати на погодження до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

 

 

Голова НТР

Карпатського НПП                                                       В.Я. Слободян