LOGOGlobal top100 badge

 

27 вересня в Україні та світі святкували День туризму. Це свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації у 1979 році у місті Торремолінос (Іспанія) з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, а також розвитку зв'язків між народами різних країн світу. День туризму – це свято для всіх і для кожного з нас. Як сказав римський філософ Августин Аврелій: "Світ ‒ це книга. Хто не подорожував по ньому, прочитав у ній лише одну сторінку".

Стан та перспективи розвитку екологічного туризму на Яремчанщині стали цікавою темою для обговорення під час виїзного семінару, присвяченого Міжнародному дню туризму. Семінар відбувся 28 вересня 2017 року, учасниками якого були працівники Карпатського національного природного парку, міської ради, туристичного бізнесу та громадських організацій. Крім жвавої дискусії про розвиток туризму в регіоні, учасники семінару відвідали еколого-пізнавальну стежку "На водоспад Гук", здійснивши екологічну акцію по збору та сортуванню сміття. Семінар відбувся в рамках проекту "Екологічно чисті Карпати", що впроваджується завдяки спільній співпраці громадських організацій "Еко-плай" та ГЕО "МАМА-86-Яремче" та Карпатського національного природного парку за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та Корпусу Миру США в Україні. Мета проекту: покращити імідж Карпатського національного природного парку як найбільшої природоохоронної організації в регіоні шляхом підняття рівня екологічної свідомості місцевого населення та відвідувачів регіону щодо важливості збереження природних ресурсів.

Карпатський національний природний парк – це справжня перлина, створена природою на полотні ландшафтного різноманіття України. Це територія, де казкової краси гірські пейзажі щедро вмиті кришталевою водою цілющих джерел. Саме тут бере початок бурхливий Прут, милують око швидкі водоспади, ростуть букові та смерекові праліси, цвітуть едельвейс та червона рута. Вже багато років національний парк відвідують тисячі українських туристів, а з кожним роком також зростає і кількість іноземних туристів.

Екологічний туризм, головним принципом якого є охорона навколишнього середовища, є одним з ключових компонентів сталого розвитку Яремчанського регіону. Туризм та довкілля дуже тісно пов’язані між собою, оскільки туризм повноцінно функціонує лише в умовах чистого природного середовища. Крім того, велика кількість відвідувачів, подорожуючи туристичними маршрутами, прагне насолодитися саме дикою природою.

         Таким чином, популяризувати та розвивати наш регіон є завданням усіх організацій, що працюють у галузі туризму: національного парку, міської ради, бізнесу та громадських організацій. Варто відзначити, що співпраця у галузі туризму у нашому регіоні вже приносить гарні результати завдяки спільним проектам, реалізованим на території національного парку. Завдяки спільній співпраці національного парку, громадських організацій та бізнесу, з’являються нові туристичні атракції, такі як візит-центр, босоногий маршрут та парк мініатюр, покращується інфраструктура вже існуючих маршрутів, а також визначаються перспективи розвитку на майбутнє.

Варто відзначити, що туризм є одним з головних джерел доходу місцевого населення. Розвиток сталого туризму спільно з ефективним та невиснажливим природокористуванням є запорукою розвитку та процвітання місцевої громади.

Детальніше: День туризму в Карпатському НПП

 

19 – 22 вересня 2017 року у містах Яремче та Рахів відбулася міжнародна конференція «Аппалачі – Карпати: моделі, проблеми та перспективи сталого розвитку гірських регіонів».

Ініціатором конференції виступив професор мережі універcитетів штату Джорджія Дональд Девіс. Партнерами конференції є Лісова Служба США, Програма Фулбрайта в Україні, Беріа-коледж (місто Беріа, штат Кентуккі, США), Центр соціальних та ділових ініціатив, Карпатський національний природний парк, Карпатський біосферний заповідник та Івано-Франківський коледж Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.

У роботі конференції взяли участь науковці, екологи, представники громадських організацій та органів місцевого самоврядування.

Учасниками конференції ґрунтовно проаналізовано та представлено досвід та проблеми сталого розвитку в американському гірському регіоні Аппалачі та в Українських Карпатах. Під час конференції обговорено наступні питання: збереження природних ресурсів та розвиток сталого туризму, освіта (зокрема інклюзивна освіта) та медицина у гірських районах, а також збереження культурної спадщини як складової сталого розвитку. Учасникам також були представлені екологічні, культурні цінності та побут жителів старовинного гуцульського села Криворівня.

Учасникам конференції була представлена роль Карпатського національного природного парк ознайомив учасників в умовах соціально-економічного розвитку регіону. Національний парк організовує свою діяльність в контексті стратегії екологічного сталого розвитку Карпатського регіону, утримуючи баланс між розвитком соціально-економічної інфраструктури території та невиснажливим природокористуванням.

Регіон – це не лише кордон на карті. Це взаємозв’язок ландшафту, культури та діяльності людини. Аппалачі та Карпати побудовані на взаєминах між людьми та гірським ландшафтом. Обидва регіони, що є одночасно відмінними та схожими, є цікавим підґрунтям як для майбутніх наукових досліджень, так і для обміну досвідом.

Детальніше: Аппалачі – Карпати: сталий розвиток гірських регіонів

УВАГА!

Проїзд по території Карпатського національного природного парку на джипах та квадроциклах

ЗАБОРОНЕНО!

УВАГА!!!

 

На протязі двох тижнів  на території Карпатського національного природного парку у  с. Микуличин 14-18 серпня  (біля будинку сільської ради) та у м. Яремче 21-24 серпня (будинок культури) презентували виставку фотосвітлин «Збереження карпатських пралісів», яка закликає зберегти залишки природних пралісів та старовікових лісів, шляхом включення їх до складу національних природних парків. Виставка організована в рамках проекту «Збереження Українських Карпат» Українським товариством охорони птахів в співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством  та низкою національних  природних парків України. Метою проекту є розширення території дев’яти існуючих національних природних парків Карпат та забезпечення збереження лісів високої природоохоронної цінності в Українських Карпатах.

Виставка була забезпечена екскурсійним супроводом фахівців відділу еколого-освітньої роботи та наукового відділу Карпатського національного природного парку. Відвідало виставку близько 300 чоловік у с. Микуличин та більше 1000 осіб у м. Яремче.

Детальніше: Виставка фотосвітлин «Збереження карпатських пралісів»

Виставка унікальних залишків пралісів, які ще збереглись в Українських Карпатах організована в рамках проекту «Збереження Українських Карпат» Українським товариством охорони птахів в співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством  та рядом національних   природних парків України.

На виставкових фотографіях, крім  гірських краєвидів будуть широко представлені цінні природні комплекси, унікальні ландшафти, зображення представників флори та фауни – мешканців Карпатських пралісів.

Крім того, виставка буде забезпечуватися екскурсійним супроводом фахівців відділу еколого-освітньої роботи та наукового відділу Карпатського національного природного парку.

Виставка проходитиме за адресою: Івано-Франківська область,

С. Микуличин(біля будинку сільської ради) – 14-18 серпня

м. Яремче (центральна площа) – 21-24 серпня.