LOGOGlobal top100 badge

   Відповідно до розпорядження голови обласної ради від 27.03.2019р. №190-р оголошено десятий обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування (додається).

   З вимогами до проектів можна ознайомитись на сайті обласної ради у розділі «Діяльність ради». Водночас, звертаємо увагу на внесені зміни в частині спів фінансування по пріоритету «Забезпечення екологічної безпеки», а також деталізацію розділу 1.1, Опис проблеми, на розв’язання якої спрямовано проект.

   Дирекцією Конкурсу можуть бути проведені виїзні семінари для сільських, селищних, міських міст районного значення рад та об’єднаних територіальних громад щодо роз’яснення вимог до учасників десятого Конкурсу. У разі зацікавлення в проведенні відповідного семінару на території району (міста), просимо узгодити дату та час проведення.

   Про важливість збереження прісних вод як необхідної умови для життя в різних міжнародних організаціях говориться з середини минулого століття. Але тільки до кінця вісімдесятих років минулого століття проблема постала настільки гостро, що Організація Об’єднаних Націй вирішила винести його на новий рівень. Так народилася ідея створення нового свята – Всесвітнього Дня водних ресурсів, або, як його зазвичай називають, Всесвітнього Дня Води.        

   Резолюція про створення нового екологічного свята вийшла в січні 1993 року, і вже через два місяці День води вперше був відзначений більш ніж у тридцяти країнах. З наступного, 1994 року, кожен новий свято був присвячений певній темі. Цієї традиції Генеральна Асамблея ООН дотримується і донині.

   В цьому році він пройде під гаслом «Вода – для всіх!». Єдиним міжнародним документом, що гарантує рівне право для кожного на безпечну питну воду, є Протокол «Вода та здоров’я» до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер. Протокол був широко схвалений під час Конференції міністрів у Лондоні у 1999 році. Його підписали 36 країн. Протокол увійшов в дію 4 серпня 2005 р., коли його ратифікували 16 країн. Цей документ має особливе значення для Європи, де частина країн отримують до 50% водних ресурсів від країн-сусідів. Україна підписала Протокол у Лондоні та у червні 2003 року ратифікувала його.

   Протокол є першим і єдиним міжнародним законодавчим актом, який сприяє охороні здоров’я та благополуччю людей шляхом удосконалення управління водними ресурсами, включаючи охорону водних екосистем, а також шляхом попередження, контролю і зниження ступеня поширення захворювань, пов'язаних із водою.

    Дія Протоколу розповсюджується на такі водні об’єкти:

         - поверхневі прісні води;

         - підземні води;

         - естуарії (лійкоподібне розширене гирло річкияка впадає в океан 

          або море);

      - прибережні води, які використовуються для рекреаційних цілей або для розведення риби методом аквакультури або розведення чи збору молюсків та ракоподібних;

         - замкнуті водойми для купання;

         - води у процесі забору, транспортування, очистки або постачання;

         - стічні воді у процесі забору, транспортування, очистки та скиду або повторного використання.

   Більшість мешканців Європи забезпечені чистою водою в значній кількості. Проте, і там є приклади серйозних забруднень води та випадки захворювань, що пов’язані з водою. Проблеми доступу до безпечної питної води та невідповідність санітарно-гігієнічних умов все ще створюють загрозу для здоров’я мільйонів людей в Європейському регіоні. Історія свідчить, що здоров’я, добробут та економічний розвиток країн в значній мірі залежить від ефективності управління водними ресурсами.

   Країни, що ратифікували Протокол – Сторони Протоколу, взяли на себе зобов’язання розробити плани управління водними ресурсами на національному, транскордонному та локальному рівнях, базуючись на басейновому підході. У 2011 році Україна виконала своє зобов’язання і встановила Національні цільові показники (НЦП) до Протоколу про воду і здоров’я. Серед них є показники щодо забезпечення населення міст, селищ та сіл, дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах якісною питною водою та умовами санітарії. У 2018 році розпочався процес перегляду НЦП до Протоколу та проект Плану заходів їх досягнення. Процес перегляду очолює Мінприроди – центральний орган виконавчої влади, який відповідає за впровадження Протоколу в Україні. «МАМА-86-Яремче» активно долучилася до обговорень та внесення пропозицій.

    Власне за ініціативи членів громадської екологічної організації «МАМА-86-Яремче» вперше Карпатський НПП долучився до відзначення Дня Води у 2000 році. З тих пір працівники відділу пропаганди екологічної освіти та члени громадської організації спільно проводять просвітницькі заходи для молоді та дітей дошкільного віку.

   Для кожної людини цей день з’являється реальна можливість не тільки привернути увагу до водних ресурсів, але й взяти безпосередню участь у вирішенні актуальних проблем. 22 березня кожен повинен замислитися над більш раціональним використанням питної води, взяти участь в акціях проти забруднення середовища і внести свій внесок у спільну справу.

 

         Підготувала Марта Корчемлюк, завідувач вимірювальної лабораторії аналітичного контролю і моніторингу КНПП, голова ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче»


22 Березня відзначаємо Всесвітній День Води

 

19-22 лютого фахівці відділу екологічної освіти Карпатського НПП Василь Виксюк та
Марія Стефанюк
 успішно завершили навчальний курс "тренінг для тренерів" в рамках реалізації проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні».

Щиро дякуємо організаторам за надзвичайно корисний досвід та цікаво проведений час.

Детальніше: Участь працівників Карпатського НПП у навчальному курсі "тренінг для тренерів" 

 

Для безпеки туристів природоохоронцями Говерлянського ПНДВ було встановлено "Віхи" (навігаційні знаки) на еколого-пізнавальній стежці "На гору Говерла"

Детальніше: Все заради безпеки туристів!!!

        Зимовий період для кожної людини - довгоочікувана пора з цікавими розвагами та веселощами. Проте, саме в цей час найбільшої підтримки потребують наші пернаті друзі. Дехто з них відлітає в теплі та багаті на корм краї, а ті, які залишаються зимувати, потребують нашої підтримки та допомоги. Тому, традиційно вже кілька років поспіль, працівниками Карпатського НПП проводиться акція «Допоможи пташці взимку». В рамках акції відділ пропаганди екологічної освіти Карпатського національного природного парку провів ряд еколого-виховних занять з дошкільнятами та учнями початкових класів Яремчанщини на тему: «Зимуючі та перелітні птахи Карпатського НПП».

         Під час бесіди та презентації діти дізналися цікаві факти про життя та підгодівлю зимуючих птахів Карпатського регіону. Особливо захоплюючими для дітей виявились творчі заняття – складання пазлів та розфарбовування тематичних замальовок. Неабиякі знання діти проявили під час вікторин «Знавці пташок» та «Вгадай голос пташки».

         Впевнені що завдяки нашим заняттям діти проявлятимуть турботу та піклуватимуться про птахів взимку.

Детальніше: Еколого-виховні заняття з дошкільнятами та учнями початкових класів Яремчанщини на тему: «Зимуючі...