LOGOGlobal top100 badge

 

На протязі двох тижнів  на території Карпатського національного природного парку у  с. Микуличин 14-18 серпня  (біля будинку сільської ради) та у м. Яремче 21-24 серпня (будинок культури) презентували виставку фотосвітлин «Збереження карпатських пралісів», яка закликає зберегти залишки природних пралісів та старовікових лісів, шляхом включення їх до складу національних природних парків. Виставка організована в рамках проекту «Збереження Українських Карпат» Українським товариством охорони птахів в співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством  та низкою національних  природних парків України. Метою проекту є розширення території дев’яти існуючих національних природних парків Карпат та забезпечення збереження лісів високої природоохоронної цінності в Українських Карпатах.

Виставка була забезпечена екскурсійним супроводом фахівців відділу еколого-освітньої роботи та наукового відділу Карпатського національного природного парку. Відвідало виставку близько 300 чоловік у с. Микуличин та більше 1000 осіб у м. Яремче.

Детальніше: Виставка фотосвітлин «Збереження карпатських пралісів»

УВАГА!

Проїзд по території Карпатського національного природного парку на джипах та квадроциклах

ЗАБОРОНЕНО!

УВАГА!!!

Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Карпатського НПП на 2017р.Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Карпатського НПП на 2017р.Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Карпатського НПП на 2017р.Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Карпатського НПП на 2017р.

Виставка унікальних залишків пралісів, які ще збереглись в Українських Карпатах організована в рамках проекту «Збереження Українських Карпат» Українським товариством охорони птахів в співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством  та рядом національних   природних парків України.

На виставкових фотографіях, крім  гірських краєвидів будуть широко представлені цінні природні комплекси, унікальні ландшафти, зображення представників флори та фауни – мешканців Карпатських пралісів.

Крім того, виставка буде забезпечуватися екскурсійним супроводом фахівців відділу еколого-освітньої роботи та наукового відділу Карпатського національного природного парку.

Виставка проходитиме за адресою: Івано-Франківська область,

С. Микуличин(біля будинку сільської ради) – 14-18 серпня

м. Яремче (центральна площа) – 21-24 серпня.

    В роботі Науково-технічної Ради парку прийняло участь 19 членів НТР, в т. ч. 9 докторів наук та 4 кандидати наук.

                                               Порядок денний:

         1. Про додатковий план заходів з поліпшення санітарного стану лісів КНПП на 2017 р. (доп. – провідний інженер-лісопатолог відділу державної охорони природно-заповідного фонду Гурчик В.С.).

         2. Про план лімітів використання природних ресурсів у 2018 р. (доп. – провідний інженер ВДОПЗФ - Бойко В.М.).

         3. Про поглиблення співпраці між  Татарівською сільською радою та Карпатським НПП  (доп.- сільський голова с. Татарів – Дземюк О.М.)

         4. Щодо перспектив розміщення тролейного спуску у Говерлянському, Женецькому та Підліснівському ПОНДВ (доп. – підприємці Стефанюк І.М, Захаров Ю.В., начальники ПОНДВ)

         5. Різне.

         Про затвердження рішення бюро НТР (доп. – вчений секретар Корчемлюк М.В.)

         Про влаштування малих архітектурних форм на полонині Кичера та Борсучина у Ворохтянському ПОНДВ (доп.- нач. Ворохтянського ПОНДВ Палійчук А.Б., жителі смт. Ворохта)

         Про влаштування високогірного притулку для туристів (доп. – начальник Говерлянського ПОНДВ Максимюк В.П., приватний підприємець).

         Про облаштування зони відпочинкової зони «Лижна школа у Яблунецькому ПОНДВ (доп. – начальник Яблунецького ПОНДВ Федорчук М.М., приватний підприємець).

         Про порядок відвідування еколого-пізнавальних стежок та рекреаційних зон КНПП місцевим населенням (доп. – начальник відділу рекреації Панчук М. М.).

 

Заслухавши та обговоривши виступи та інформаційні доповіді Науково-технічна Рада вирішила:

         1. Додатковий план заходів з поліпшення санітарного стану лісів КНПП на 2017 р. погодити.

         2. План лімітів використання природних ресурсів у 2018 р. погодити.

         3. 1) Співпрацю між Татарівською сільською радою та Карпатським НПП схвалити. Розробити детальні пропозиції по підготовці передпроектних пропозицій згідно чинного природоохоронного законодавства та представити на наступному засіданні НТР /бюро НТР. Скласти відповідний меморандум про співпрацю.

             2) Не заперечувати щодо розроблення проекту по влаштуванню водозабору на р. Ілемський для жителів с. Татарів.

         4. Не заперечувати щодо розміщення тролейного спуску у Говерлянському (квартал 24, виділ 54, зона стаціонарної рекреації),  Женецькому (квартал 2, виділ 50, 51, зона регульованої рекреації) (ФОП Стефурак І.М) та Підліснівському (квартал 27,виділ 1, господарська зона) (ФОП Захаров Ю.В.) ПОНДВ. Укласти відповідні угоди з КНПП щодо спільної діяльності згідно чинного законодавства.

         5. Рішення бюро НТР КНПП схвалити. 

         6. Погодити  влаштування  малих  архітектурних форм у Ворохтянському  ПОНДВ  (кв.  15,  вид.  14,  кв.19,  вид.  6,  кв.  20, вид.11,  площею 3,7 га) ФОП Саманюку  В.М. та  у  кв. 14, вид.9, площею 10,5 га ФОП Братівнику А.Ю.

         7. Погодити влаштування високогірного притулку для туристів у Говерлянському ПОНДВ (квартал 15, виділ 61, зона регульованої рекреації). Укласти відповідні угоди з КНПП щодо спільної діяльності згідно чинного законодавства. Звернутися до Мінприроди щодо розробки типового положення про спільну діяльність природоохоронних територій та приватних підприємців.

         8. Не заперечувати щодо облаштування відпочинкової зони «Лижна школа» у Яблунецькому ПОНДВ у зимовий період. Укласти відповідну угоду з КНПП щодо спільної діяльності згідно чинного законодавства терміном 5 років.

         9. Рекомендувати адміністрації КНПП дозволити відвідування еколого-пізнавальних стежок та рекреаційних зон Парку місцевим жителям без оплати.


 

Голова НТР                                                               В. Я. Слободян

 

Вчений секретар НТР                                             М. В. Корчемлюк