LOGOGlobal top100 badge

Українські Карпати — частина гірської системи Східних Карпат (які поділяються на Зовнішні Східні Карпати та Внутрішні Східні Карпати) на Заході України.

Їхня довжина від верхів'їв Сяну до витоків Сучави становить 280 км, ширина понад 110 км. Займають територію Закарпатської, частково Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Площа понад 24 тис. км². Гірські хребти, розділені поздовжніми улоговинами та розмежовані глибокими поперечними долинами, простягаються, переважно, з північного заходу на південний схід.

Туризм – одна з масових форм активного відпочинку й оздоровлення, важливий спосіб екологічного виховання. Під час подорожей туристи знайомляться з минулим і теперішнім нашого краю, природними багатствами, пам’ятками культури, проводять спостереження над природою, охороняють її.  

Мальовничі гірські ландшафти, вкриті густими лісами, швидкоплинні ріки та грайливі водоспади, мальовничі полонини здавна цікавили та приваблювали відвідувачів.

Українські Карпати мають всі необхідні природно-кліматичні умови для повноцінного відпочинку. Вони прекрасні в будь-яку пору року, хоча найпопулярніші періоди припадають з квітня по листопад. В літній період Карпатські гори приваблюють багаточисельних мандрівників своєю неповторною красою, спонукаючи, як досвідчених туристів, так і початківців до підкорення нових вершин та відкриття дивовижного світу природи. Щоб зробити відпочинок по-справжньому приємним та комфортним, потрібно ретельно підготуватися до походу, дотримуючись загальних вказівок щодо організації  туристичної подорожі. Період з грудня по березень є іншим сезонним піком, особливо для любителів катання на лижах або для тих хто хоче попробувати єдині у своєму роді Різдвяні традиції в гірських селах.

Карпатський національний природний парк – це перший і один з найбільших національних парків в Україні, створений у 1980 році на площі 50495 гектарів. Парк розташований на території Яремчанської міської ради та Верховинського району Івано-Франківської області.

Карпатський національний природний парк охоплює надзвичайно цінні гірські екосистеми у найвищому східному секторі Українських Карпат. Парк поєднує на своїй території типові для Чорногори та Горган гірські і долинно-річкові природні комплекси, цінні історичні, архітектурні та етнографічні пам’ятки. Тут створені чудові умови для проведення наукових досліджень, відпочинку й оздоровлення, пропаганди природоохоронних знань і екологічного виховання.

Найвища точка України - гора Говерла (2061 м н.р.м.) знаходиться на території парку. Головною водною артерією парку є річка Прут. Вона бере початок біля підніжжя Говерли й протікає по території парку 50 км. Численні притоки Прута утворюють багато порогів та водоспадів, найвідоміші серед яких водоспад «Пробій» у Яремчі та водоспад «Гук» в урочищі «Женець». Особливою красою відзначаються високогірні озера льодовикового походження - Марічейка (1510 м.н.р.м.) та Несамовите (1750 м.н.р.м.). На території парку є чимало визначних природних об'єктів, що приваблюють відвідувачів. Цікавими є верхове болото Рудяк з журавлиною дрібноплідною та іншими рідкісними видами рослин, урочище Кедрувате на Чорногорі - єдине місце зростання сосни кедрової. Багатьох туристів зачаровують овіяні легендами скелі та печери Довбуша, приваблює своєю неповторною красою гора Піп Іван, де квітне рододендрон східнокарпатський (оспівана в піснях червона рута), а також манить гірськими серпантинами гора Хом’як, відома лікувальними властивостями сосни гірської (леличу) ще з часів Австро-Угорщини.

Особливий дар природи національного природного парку - це джерела з мінеральною водою двох типів: хлоридно-гідрокарбонатно-натрієвою та слабкомінералізованою гідрокарбонатно-натрієвою з підвищеним вмістом органічних речовин.

Територія Карпатського національного парку знаходиться в межах надзвичайно цікавої та своєрідної історико-етнографічної області України - Гуцульщини. Цей край пишається своєю культурно-історичною спадщиною, на її території під охорону держави взято багато пам'яток історії та культури. На території парку збереглися дерев’яні церкви XVII-XX століть, збудовані у традиційних формах гуцульської школи. В Гуцульщині розвинуті різні види художніх народних промислів: різьбярство, гончарство, ткацтво, писанкарство. Своєрідність побуту та давніх звичаїв гуцулів, особливості їх мови, одягу, багата пісенна культура привертають увагу туристів.


 

КАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙКАРПАТИ - ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙ