LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg

Говерла - перлина Карпатського Національного Природного ПаркуГоверла - перлина Карпатського Національного Природного ПаркуВідомості з положення про Карпатський національний природний парк

Туристичні регіони Карпат: Трускавець, Моршин, Східниця, Ясіня.

Карпатський національний природний парк (далі за текстом - Парк) створений відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР від 03.06.1980 р. № 376. та Указу Президента України від 23.03.2010 року № 215 «Про розширення території Карпатського національного природного парку».

Парк є неприбутковою, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення і входить до складу природно-заповідного фонду України.

Загальна площа Парку складає 51570.80 тис. га яка складається із земель лісового фонду постійного користування 38340.46 га та земель інших землекористувачів 13230.33 га які входять до складу парку і на яких здійснюється традиційна господарська діяльність з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

Ділянки землі та водного простору з усіма природними ресурсами та об'єктами вилучаються із господарського використання і надаються Парку у порядку, встановленому чинним законодавством України.

ЧорницяЧорницяМежі Парку виносяться в натуру з встановленням необхідних державних інформаційно-охоронних знаків затвердженого зразка, наносяться на планово-картографічні матеріали органів Державного комітету земельних ресурсів та землекористувачів, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій. Право користування землею оформлюється відповідними документами. 

Парк розташований на північно-східних схилах Українських Карпат і охоплює територію в межах абсолютних висот 500 – 2061 м н. р. м північніше вододілу Чорногірського хребта до м. Яремче, вздовж ріки Прут і західних приток Чорного Черемоша. Протяжність Парку з північного заходу на південний схід складає 55 км., а з заходу на схід - 20 км. 

Парк у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природно-заповідний фонд України», «Про наукову і науково-технічну діяльність», іншими Законами України, підзаконними актами, Проектом організації території й Положенням про Карпатський Національний Природний Парк. 

Ось так у горах ростуть білі гриби!Ось так у горах ростуть білі гриби!Парк є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційний рахунок у відділенні Держказначейства України, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням, штампи, бланки, емблему, що реєструються в установленому порядку. Парк підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України (далі - Мінекоресурсів). Оперативне управління здійснює Департамент заповідної справи.

 

Інтерактивна мапа Карпатського Національного Природного Парку