LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg
Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!
Такою є тематика Всесвітнього дня водно-болотних угідь – 2021, що відзначаємо щорічно 2 лютого.
В цей день було підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів у 1971 році в м. Рамсар (Іран).
Цьогорічна тема привертає увагу до питань пов’язаних з використанням прісної води, а також ролі водно-болотних угідь у накопичені, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів.
Рамсарська конвенція закликає звернути увагу на зростаючу водну кризу по всьому світі та одну з її причин – руйнування водно-болотних екосистем. У той самий час водно-болотні угіддя надають низку екосистемних послуг, від яких залежить людство і вартість яких оцінюється у 47 трильйонів доларів США на рік – це і постачання прісної води для пиття і сільського господарства, риболовля і аквакультура, протидія негативному впливу штормів та повеней, регуляція клімату та створення середовища існування.
На території Карпатського національного природного парку є дві території, що входять до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення. Це – верхів’я ріки Прут (площа 4935,44 га) та верхів’я ріки Погорілець (площа 1624,55 га).
Працівники Парку щороку готують план заходів щодо збереження цих цінних територій, що є середовищем існування особливо цінних видів флори та фауни. Коротко про заплановані заходи можна ознайомитись за посиланням: https://www.worldwetlandsday.org/dashboard.
Кожен з нас може стати учасником акції по збереженню водно-болотних угідь, якщо розчистить джерельце чи прибере берег річки та буде шанувати природні животоки.
Рамсарська конвенція наголошує на необхідності запровадження основних підходів для збереження прісних вод та забезпечення належного доступу до чистої води – це припинення руйнування і початок відновлення водно-болотних угідь, демонтаж гребель, припинення надмірної експлуатації підземних вод, очищення і припинення забруднення джерел прісної води, збільшення ефективності використання води, «мудре» використання водно-болотних угідь, інтеграція питань управління водно-болотними угіддями у секторальні та регіональні плани розвитку.
Рамсарський секретаріат щорічно пропонує тему свята і за підтримки партнерів готує та поширює інформаційні матеріали, які можна знайти за посиланням https://www.worldwetlandsday.org. Інформаційні матеріали перекладені українською мовою можна знайти за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1nlsDBhzrfrNTgzLf3VSWNzecTIcdi9uN?fbclid=IwAR3hULqMuDyVe0vzr0hPJ58ZsCchpF6aWyzE9DaNTYA6uY1vZws9NP_fU70
 
Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні! Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні! Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні! Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні! Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні! Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні! Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні! Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!