LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
Фільтр
  •          21 червня 2016 року в приміщенні екотуристичного візит-центру Карпатського національного природного парку відбувся еколого-просвітницький захід "Дізнайся більше про Карпатський національний природний парк, спілкуючись англійською мовою", в якому взяли участь учні Яремчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

             Головна мета заходу – це мотивація дітей в цікавий для них спосіб покращувати навички спілкування англійською мовою та формування у них високої екологічної свідомості та бережливого ставлення до природних ресурсів регіону. Крім того, важливим також є мотивація дітей до участі у  молодіжних екологічних акціях, що проводяться в Парку.

             В рамках заходу, спілкуючись англійською мовою, учні отримали інформацію про основні функції Парку як природоохоронної організації, туристичні маршрути, а також цікаві відомості про особливості професії лісника. Крім того, діти мали можливість переглянути англійськомовний фільм "Голодні ігри". Оскільки події фільму відбуваються на природі, учні поповнили свій словниковий запас природничою лексикою в ході обговорення, що відбулося після фільму. У свою чергу працівники Парку мали можливість оцінити знання місцевої молоді з природоохоронної тематики, а також ролі та значення Карпатського НПП для сталого розвитку регіону.

             Даний захід організований та проведений працівниками відділів екологічної освіти та рекреації за допомогою волонтера Корпусу Миру США в Україні Деніс Капеллі, що працює в Карпатському НПП за проектом "Розвиток громад".

  •             13 – 15 травня 2016 р. відбулася вже традиційна восьма весняна екологічна акція "Чисті Карпати - чиста Україна", яка проходила в межах Карпатського національного природного парку на базі Чорногірського географічного стаціонару Львівського національного університету імені Івана Франка. В акції взяли участь активні студенти, аспіранти, викладачі та випускники географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. П’ятдесят учасників під керівництвом доцентів географічного факультету Рожка І.М., Монастирського В.Р., Койнової І.Б., Матвіїва В.П., Хавалко А.Б. та асистента Тихановича Є.Є. розділились на три групи і, незважаючи на безперервний дощ, прибрали підніжжя г. Говерла, Заросляцький кар і туристичний маршрут на озеро Несамовите. Загалом зібрано понад 50 столітрових мішків сміття. Склад сміття традиційний – пластикове упакування, скляні пляшки, бляшанки, непридатне туристичне спорядження, обгортки від цукерок тощо. 

                Організатори акції помітили позитивні тенденції: щороку сміття в Чорногорі стає все менше; зростає також екологічна свідомість туристів та кількість охочих взяти участь у акції студентів. Незважаючи на дощ, на Говерлу виходили численні туристичні групи, учасники яких пропонували свою допомогу і зносили важкі сміттєві мішки вниз до сміттєвих контейнерів.

                Таким чином географи Львівського університету показали приклад, що чистота нашої домівки – неньки-України – залежить лише від кожного з нас. Акція пройшла під гаслом: «Збережімо красу Карпат майбутнім поколінням!!!»
            Організатори акції щиру вдячні всім небайдужим, хто долучився до доброї справи та працівникам Карпатського НПП за організаційну підтримку в проведенні екоакції.

  •  15 грудня 1972 року Генеральна асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища (резолюція 2994 (XXVII)).

    Всесвітній день охорони навколишнього середовища був заснований Генеральною асамблеєю ООН в 1972 році й з тих пір відзначається всім світовим співтовариством щорічно. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – так було поставлене питання в цьому зверненні. В 1972 році Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

     

    Всесвітній день охорони навколишнього середовища є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

     

    План заходів до відзначення 5 червня Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища включає урочисте засідання колективу Карпатського НПП з привітаннями від адміністрації та Яремчанської міської ради з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища. Підготовку та публікацію науково-публіцистичної статті до Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища в газету «Карпатський національний», розповсюдження інформаційної листівки до Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища. Будуть проведені презентації для школярів загальноосвітніх шкіл м.Яремча №1 і №2 «Збереження дикої природи Карпат» та цикл природопізнавальних лекцій для рекреантів та місцевого населення на базі екологічного візит-центру  Карпатського НПП. Організовується посадка декоративних деревно-чагарникових порід на територіях природоохоронних науково-дослідних відділень Карпатського НПП з участю волонтерів та акція по благоустрою екологічного маршруту «На гору Маковиця» з залученням місцевого населення.

     

    Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.