LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
Filter
  • dscn6646

       28 листопада в Екотуристичному візит-центрі Карпатського НПП відділом пропаганди екологічної освіти проводився конкурс «Екологічний марафон» серед учнів 6-8 класів шкіл Яремчанського міського управління освіти. 
       Мета конкурсу:
    – активізація пізнавальної та творчої діяльності підростаючого покоління щодо вивчення навколишнього середовища;
    – формування бережливого ставлення до природних ресурсів, усвідомлення власної участі у їх охороні;
    – виховання екологічної та національної свідомості;
    – формування екологічної культури школяра.
      Екологічні змагання включали декілька турів (конкурсів), які мали цікаві запитання екологічного спрямування, народні прикмети.
       Найцікавішим був конкурс юних дослідників «Знай свій рідний край», який носив творчий, а також і дослідницький характер. Згідно з поставленими завданнями, учні презентували екологічну дорогу своїм населеним пунктом, враховуючи походження назв пам’яток природи, культури, історії в регіональному масштабі тощо та супроводжували її фотоілюстраціями.
       У конкурсі «Мозаїка» учасники складали пазли, на яких було зображено пейзаж чи найцікавіші об’єкти Карпатського НПП. Після складання фотокартин, команди виявили неабияку обізнаність, давши їм правильну характеристику. 
       В конкурсах «Впізнайте лікарські рослини» і естафеті ерудитів учні змагалися на знання властивостей місцевих лікарських рослин та народних прикмет.
       Заключним, фінальним конкурсом був «Бліц», де учасники змагалися в ерудованості.
       Переможець (команда «Екіпаж Надія» Ворохтянської ЗОШ І-ІІІ ступенів) та учасники були нагороджені грамотами та цінними подарунками.
      Також в рамках проведення конкурсу «Екологічний марафон» відбулося нагородження учасників та переможців конкурсу поробок з природного матеріалу «Осіннє поле творчості».

    dscn6574

    dscn6604 dscn6571

    dscn6638 dscn6630

    dscn6555

      

  •  dscn6453

      В рамках співпраці обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та Карпатського національного природного парку 4 листопада 2013 року в екотуристичному візит-центрі відбувся обласний семінар організаторів і керівників туристських походів на тему: «Організація проведення походів з учнівською молоддю – важливий засіб вивчення рідного краю, національно-патріотичного виховання та фізичного загартування юнаків та дівчат», в якому взяли участь науковці парку (Любов Косило, Віра Стельмащук) і працівники відділу пропаганди екологічної освіти, зокрема: Леся Гайдук і Лариса Яремин. Учасники семінару прослухали лекції, побували на екскурсії, відвідали еколого-пізнавальну "Стежку Довбуша" та обмінювалися досвідом роботи ".

    dscn6467

    dscn6460

     

     

  •   dscn6375

         31 жовтня в Екотуристичному візит-центрі Карпатського національного природного парку вібувся круглий стіл «Екологічний стан річок Яремчанщини». Організатори: Громадська Організація «ВОЛЯ!» та Карпатський національний природний парк.
        Гірські ріки і потоки Яремчанщини зазнають негативного впливу від людської діяльності: скид неочищених або недостатньо очищених стічних вод, утворення стихійних сміттєзвалищ на берегах річок, забір гравійно-піщаної суміші з русел, вивіз каміння з прируслових ділянок. Про це йшлося під час круглого столу, участь в якому взяли фахівці державних структур, науковці, представники місцевої влади та громадських організацій.
         Екологи обговорили результати багаторічних моніторингових спостережень якості води в р. Прут, що проводяться вимірювальною лабораторією аналітичного контролю і моніторингу Карпатського НПП, а також результати досліджень сторонніх наукових організацій. Якість води в річці відповідає класу ІІ, категорія «чиста». І тільки вода на території заповідного Говерлянського науково-дослідного відділення відповідає І класу якості – «дуже чиста». Саме доведення якості води до її найвищої категорії є основним завданням для всіх зацікавлених сторін. Учасники обговорили стан очисних споруд регіону, цільове використання кошті екологічного фонду, проблему твердих побутових відходів, вплив туристичної інфраструктури на водне середовище регіону. Цілком очевидною є необхідність проведення широкої інформаційно-просвітницької кампанії серед населення.
         Члени Яремчанської міської екологічної громадської організації "Мама-86-Яремче" представили досвід вирішення проблеми стічних вод для неканалізованої сільської місцевості (на прикладі будівництва недорогих локальних очисних споруд) та представили результати водних проектів, що впроваджуються на Яремчанщині з 2000 року.
        Експерти наголосили на необхідності збільшення повноважень органів екологічної безпеки, які зараз позбавлені реальної можливості впливати на стан контролю за екологією в області.
    Яремчанщина впевнено розвиває туристичну галузь. Зважаючи на те, що це територія Карпатського національного природного парку, слід об’єднати зусилля для утримання балансу між збільшенням числа відвідувачів краю та раціональним, екологічно обгрунтованим водокористуванням.

            dscn6402

    dscn6385 dscn6426

     dscn6419

  • dsc01426

         30 жовтня 2013 року в Карпатському НПП для працівників служби державної охорони проводилася робоча нарада з підготовки Програми рубок переформування за участі Юрія Шпарика, кандидата сільськогосподарських наук, завідувача лабораторії Укр НДІ «Гірліс».
       Розглянуто наступні питання:
    • Визначення і завдання рубок переформування;
    • Умови призначення;
    • Способи проведення рубок;
    • Оцінка черговості;
    • Структура програми рубок переформування;
    • Вимоги до відбору дерев у рубку;
    • Технологічна карта на проведення рубок;
    • Облікова карта на проведення рубок.

    dsc01424

  • dscn6339

        28-29 жовтня 2013 року в екотуристичному візит-центрі Карпатського національного природного парку (м. Яремче, Івано-Франківської обл.) проводилися круглі столи «Інформація про природно-заповідні території та проблеми розширення природно-заповідного фонду Українських Карпат» та «Планування природоохоронних заходів щодо збереження окремих видів рослин чи тварин на територіях природно-заповідного фонду». Організатори заходів – Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) та Українське товариство охорони птахів. Метою цих зустрічей є відбір природоохоронних проектів спрямованих на підтримку і відновлення ландшафтного та рідкісного й зникаючого біологічного різноманіття в Українських Карпатах. 
        В роботі круглих столів взяли участь заступники директорів з наукової роботи та начальники наукових відділів всіх національних природних парків природно-заповідного фонду Українських Карпат, а також представник Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України – Анастасія Драпалюк. 
        Під час роботи учасники презентували діяльність національних природних парків. Крім того, обговорювалися загальні та практичні проблеми, пов’язані з розширенням природно-заповідних територій Українських Карпат, розглядаючи питання про відбір потенційних територій для розширення вже існуючих НПП. Особлива увага приділялася збереженню окремих видів тварин чи рослин на кожній території зокрема. dscn6329dscn6335 

  • dscn6225

       22 жовтня в рамках проведення екологічної акції «Жовтий лист» фахівцями відділу пропаганди екологічної освіти проводилися бесіди та екологічні заняття на тему: «Не спалюйте опале листя біля ваших осель» для дітей старших груп дитячого дошкільного закладу «Гірський струмочок» Яремчанського міського відділу освіти. Під час проведення занять було зорганізовано захоплюючі конкурси та вікторини.   

    dscn6220

     

    dscn6240