LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
Фільтр
  •          21 червня 2016 року в приміщенні екотуристичного візит-центру Карпатського національного природного парку відбувся еколого-просвітницький захід "Дізнайся більше про Карпатський національний природний парк, спілкуючись англійською мовою", в якому взяли участь учні Яремчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

             Головна мета заходу – це мотивація дітей в цікавий для них спосіб покращувати навички спілкування англійською мовою та формування у них високої екологічної свідомості та бережливого ставлення до природних ресурсів регіону. Крім того, важливим також є мотивація дітей до участі у  молодіжних екологічних акціях, що проводяться в Парку.

             В рамках заходу, спілкуючись англійською мовою, учні отримали інформацію про основні функції Парку як природоохоронної організації, туристичні маршрути, а також цікаві відомості про особливості професії лісника. Крім того, діти мали можливість переглянути англійськомовний фільм "Голодні ігри". Оскільки події фільму відбуваються на природі, учні поповнили свій словниковий запас природничою лексикою в ході обговорення, що відбулося після фільму. У свою чергу працівники Парку мали можливість оцінити знання місцевої молоді з природоохоронної тематики, а також ролі та значення Карпатського НПП для сталого розвитку регіону.

             Даний захід організований та проведений працівниками відділів екологічної освіти та рекреації за допомогою волонтера Корпусу Миру США в Україні Деніс Капеллі, що працює в Карпатському НПП за проектом "Розвиток громад".

  •             13 – 15 травня 2016 р. відбулася вже традиційна восьма весняна екологічна акція "Чисті Карпати - чиста Україна", яка проходила в межах Карпатського національного природного парку на базі Чорногірського географічного стаціонару Львівського національного університету імені Івана Франка. В акції взяли участь активні студенти, аспіранти, викладачі та випускники географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. П’ятдесят учасників під керівництвом доцентів географічного факультету Рожка І.М., Монастирського В.Р., Койнової І.Б., Матвіїва В.П., Хавалко А.Б. та асистента Тихановича Є.Є. розділились на три групи і, незважаючи на безперервний дощ, прибрали підніжжя г. Говерла, Заросляцький кар і туристичний маршрут на озеро Несамовите. Загалом зібрано понад 50 столітрових мішків сміття. Склад сміття традиційний – пластикове упакування, скляні пляшки, бляшанки, непридатне туристичне спорядження, обгортки від цукерок тощо. 

                Організатори акції помітили позитивні тенденції: щороку сміття в Чорногорі стає все менше; зростає також екологічна свідомість туристів та кількість охочих взяти участь у акції студентів. Незважаючи на дощ, на Говерлу виходили численні туристичні групи, учасники яких пропонували свою допомогу і зносили важкі сміттєві мішки вниз до сміттєвих контейнерів.

                Таким чином географи Львівського університету показали приклад, що чистота нашої домівки – неньки-України – залежить лише від кожного з нас. Акція пройшла під гаслом: «Збережімо красу Карпат майбутнім поколінням!!!»
            Організатори акції щиру вдячні всім небайдужим, хто долучився до доброї справи та працівникам Карпатського НПП за організаційну підтримку в проведенні екоакції.

  •  15 грудня 1972 року Генеральна асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища (резолюція 2994 (XXVII)).

    Всесвітній день охорони навколишнього середовища був заснований Генеральною асамблеєю ООН в 1972 році й з тих пір відзначається всім світовим співтовариством щорічно. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – так було поставлене питання в цьому зверненні. В 1972 році Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

     

    Всесвітній день охорони навколишнього середовища є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

     

    План заходів до відзначення 5 червня Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища включає урочисте засідання колективу Карпатського НПП з привітаннями від адміністрації та Яремчанської міської ради з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища. Підготовку та публікацію науково-публіцистичної статті до Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища в газету «Карпатський національний», розповсюдження інформаційної листівки до Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища. Будуть проведені презентації для школярів загальноосвітніх шкіл м.Яремча №1 і №2 «Збереження дикої природи Карпат» та цикл природопізнавальних лекцій для рекреантів та місцевого населення на базі екологічного візит-центру  Карпатського НПП. Організовується посадка декоративних деревно-чагарникових порід на територіях природоохоронних науково-дослідних відділень Карпатського НПП з участю волонтерів та акція по благоустрою екологічного маршруту «На гору Маковиця» з залученням місцевого населення.

     

    Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє. 

     

  • 8 червня 2015 р. відбулася нарада Ініціативної групи з питань погодження вилучення у постійних землекористувачів та передачі у постійне користування Карпатському НПП земельних ділянок з пралісами і старовіковими лісами. Зустріч  організувало «Українське товариство охорони птахів» та Карпатський НПП в рамках проекту Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина). Учасниками наради були сільські голови Яремчанщини, представники селищної ради Ворохти та Яремчанської міської ради, директори Ворохтянського та Делятинського держлісгоспів.

    На порядку денному було три питання:

    1) Про основні напрямки діяльності ГО «Українське товариство охорони птахів» (голова Олег Дудкін);

    2) Про проект щодо можливого розширення території ПЗФ за рахунок страровікових лісів та пралісів (національний координатор проекту Ольга Яремченко);

    3) Про ділянки Ворохтянського та Делятинського ДЛГ, що потенційно підлягають вилученню у постійних землекористувачів та передачі Карпатському НПП (регіональний координатор Олександр Киселюк).

    Учасники обговорили проблемні соціально-економічні питання, пов’язані з можливим вилученням земельних ділянок та включенням їх у ПЗФ.

                     Після спільних  дискусій вирішили:

    Держлісгоспам та органам місцевого самоврядування підготувати списки проблемних питань та направити їх регіональному координатору О. Киселюку (kisolek@gmail.com) та національному координатору проекту О. Яремченко ([email protected]">[email protected]) з метою пошуку альтернативних рішень. 

  • Нещодавно жителі селища Ясіня (Закарпатської область) передали до реабілітаційного центру Карпатського національного природного парку двоє маленьких лисенят – Лізу та Майка. Пані Олена знайшла звіряток покинутими в лісі та вигодовувала їх близько двох місяців. Працівники парку поселили цих двох симпатичних тваринок в окремому вольєрі. 

  •         Нещодавно Карпатський національний природний парк в рамках виконання природоохоронного проекту  "Збереження Карпатських пралісів", який впроваджується Українським товариством охорони птахів за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) підсилив свою матеріально-технічну базу, отримавши від проекту гірський мотоцикл  «Honda». Його прохідність у важкодоступних місцях дозволить покращити охорону природних комплексів.

                Для проведення науково-дослідних заходів Парку було передано фотопастку, за допомогою якої науковці зможуть отримувати інформацію про окремі види тварин.

                Окрім того, для еколого-просвітницьких заходів отримали ноутбук, мультимедійний пристрій, екран та кольоровий принтер.

  • Пропонуємо Вашій увазі електронну версію каталогу  "ЕКОЛОГІЧНИЙ ТУРИЗМ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПРИРОДНІ ПАРКИ УКРАЇНИ", підготовлений Українською асоціацією активного та екологічного туризму спільно з національними природними парками.

    Дане видання є спробою презентувати ключові та найцінніші природні території для екологічного туризму, якими є національні природні парки у різних регіонах України. З його допомогою можна відкрити для себе неповторний світ унікальної української природи і знайти нові місця та можливості для цікавого, змістовного відпочинку.

    Каталог вперше презентований на туристичній виставці UITT-2015  (25-27 березня 2015 р).

    Планується, що видання буде щорічним, і в подальшому до парків будуть додані всі туристичні атракції та види активного відпочинку та туризму, що є поряд з нац. парками.

    Видання 2015 року містить інформацію про 42 національні природні парки України.

    http://book.uaeta.org

  • 4 червня, напередодні святкування Дня охорони навколишнього природного середовища, в урочищі Піги (с.Татарів) Карпатського національного природного парку відбулося урочисте відкриття нової зони відпочинку «Піги». Розпочався захід посвятою каплички та панахидою біля стели Героям Небесної Сотні. Ініціатором побудови каплички та встановлення стели є інспектор з охорони природи заповідного фонду Татарівського природоохоронного науково-дослідного відділення – Богдан Калинчук, який також і поофірував власні кошти на матеріали для будівництва.

    На святі були чисельно присутні мешканці села, представники Народної самооборони та працівники Карпатського національного природного парку. Особлива подяка прозвучала адміністрації парку та ініціатору новоствореної відпочинкової зони Юрію Мироняку, начальнику Татарівського ПНДВ парку. Завдяки старанням працівників цієї природоохоронної установи та небайдужих краян гості й жителі Яремчанщини матимуть змогу приємно і комфортно відпочити на лоні природи. До їх послуг відкрита колиба-лісничівка, альтанки, мангали та інші малі архітектурні форми., створені невтомними руками лісників під керівництвом досвідченого майстра з Яблуниці Дмитра Янка.

    Отож, зона відпочику «Піги» чекає та гостинно запрошує всіх бажаючих відпочити!

  • «Формування майбутнього басейну ріки Прут!» – під такою назвою 26 травня в м. Яремче відбулися консультації з громадськістю щодо проекту Плану управління річковим басейном Пруту на 2016-2021 роки відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС (ВРД). Співорганізатори зустрічі: Регіональний екологічний центр ЦСЄ, ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» та Карпатський національний природний парк за підтримки проекту «Охорона довкілля міжнародних річкових басейнів» (EPIRB), який фінансується Європейською Комісією і реалізується консорціумом на чолі з Hulla&Co «Human Dynamics».

    Мета зустрічі – представити проект Плану управління річковим басейном та запропановану Програму заходів для пілотного басейну р. Прут, зібрати зауваження від зацікавлених сторін та обговорити пропозиції щодо проекту Плану, включаючи заплановані заходи.

    Проект Плану розроблявся із використанням матеріалів та методик Проекту, які підготували міжнародні експерти, та за участі  національних та місцевих експертів. Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» є виконавцем та координатором підготовки проектів Планів  управління басейнами Пруту та Верхнього Дніпра.

    Символічним є те, що зустріч проходила на території Карпатського національного природного парку, де бере свій початок ріка Прут, і де формується її якість. Прут є важливою транскордонною рікою, що протікає по території України, Молдови та Румунії, і є однією із найбільших приток Дунаю.

    У консультаціях взяли участь 55 осіб, серед них: представники Регіонального екологічного центру Центральної та Східної Європи, національний координатор проекту та ключові експерти, представники департаментів Мінприроди, Дністровсько-Прутського басейнового управління , Гідромету, обласних та районних адміністрацій, управління водних ресурсів Івано-Франківської області, обласних та районних відділів житлово-комунального господарства, держекоінспекції, 4 національних парків, туристичних агенцій, НУО та ЗМІ. До обговорень долучилися також представники Республіки Молдова ( Мінприроди, департаменту водних ресурсів та національний координатор проекту), які ознайомили учасників заходу з проектом Плану управління басейном Пруту для молдавської частини .

    Україна зобов’язана  адаптувати своє природоохоронне законодавство до нормативно-правової бази Європейського Союзу відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, яка підписана у липні і ратифікована у листопаді 2014 року. Згідно підписаних зобов’язань, Україна повинна розробити і затвердити положення про плани управління річковими басейнами, методологію їх розробки, а також підготувати такі плани для 9-ти річкових басейнів України і має на це 10 років.

    Головна мета створення плану управління річковим басейном Пруту – покращити розуміння бенефіціарів і зацікавлених сторін ключових елементів ВРД і процесу планування в річковому басейні, а також інтегрувати управління водними ресурсами (поверхневими і підземними) в річковому басейні для досягнення екологічних цілей.

    Проект Плану був підготовлений командою експертів під керівництвом Всеукраїнської Екологічної Громадської Організації "МАМА-86" за підтримки команди міжнародних експертів проекту, а також Мінприроди, що є ключовим бенефіціаром проекту. Інформація і дані моніторингу стану водних ресурсів були надані Дністровсько-Прутським басейновим управлінням Держводагентства України, Центральною геофізичною обсерваторією, Державним підприємством «Геоінформ» України Держгеолслужби України, Державною службою статистики України, Адміністрацією Карпатського національного природного парку.

    Детально ознайомитися з проектом Плану управління басейном ріки Прут можна на веб-сторінці проекту EPIRB (http://blacksea-riverbasins.net/en/pilot-basins/prut-basin).

    Запрошуємо всі заінтересовані сторони надати у письмовому вигляді свої коментарі та пропозиції на електронну адресу начальника відділу водних ресурсів Мінприроди Олександра Боня: [email protected]а до 30 серпня 2015 року. Очікується, що найближчим часом буде створено Басейнову Раду Пруту - координаційного органу для імплементації Плану.

  • Учениця 8-го класу, мешканка с. Микуличин, Евеліна Калинчук знайшла у лісі болотяну черепаху, яка, очевидно, заблукала у пошуках водойми. Школярка передала знахідку працівникам Карпатського НПП. Вони, в свою чергу, допомогли тваринці отримати нове помешкання у ставку біля вольєрного господарства.

                Працівники відділу рекреації з радістю спостерігали, як рептилія швиденько пересувається до води і комфортно почуває себе у природних умовах.

                Болотяна черепаха знайшла свою оселю.

  •      При співпраці з Центром позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом проведено міський огляд-конкурс екологічних агітбригад у приміщенні Будинку культури (м. Яремче) на тему: «Тварини Червоної книги».

    joomplu:117 joomplu:118

  •      В школах Яремчанського МВО та дошкільних закладах «Гірський струмочок» (м. Яремче) та «Ягідка» (с. Микуличин) проводилися екологічні бесіди на тему: «Весна в природі і в душі»,розповсюджувалися інформаційні листівки та буклети «Первоцвіти просять захисту».

    joomplu:115 joomplu:116

  •      Проведено кілька семінарів в рамках акції "Екологічна весна – 2013" у школах Яремчанщини та екологічний захід (презентація про Всесвітній День Води – 2013, показ документального відеофільму «Вода – основа життя») м. Яремче для учнів шкіл Яремчанської ЗОШ №2 в рамках проведення «Тижня природничих наук». 

    joomplu:113 joomplu:114

       

  • 12 квітня Екотуристичний ВЦ відвідала делегація представників туристичного супроводу м. Львів. Організатор семінару Львівська Асоціація розвитку туризму. 

    joomplu:111 joomplu:112

  • 22 березня Екотуристичний візит-центр Карпатського НПП учасники методичного об'єднання вчителів географії Кіцманського р-ну Чернівецької області. Тема: "Вдосконалення екологічної освіти і виховання школярів через призму навчальних експедицій"

    joomplu:108  joomplu:110

  •  

     

     21 березня Екотуристичний візит-центр Карпатського НПП відвідала делегація ТОВ "ДТЕК" (м. Донецьк) за участі екологів та енергетиків компаній "Інтер-Сервіс","ДТЕК Крименерго", "ДТЕК Дніпрообленерго", "ДТЕК Донецькобленерго", а також представники ПАТ "Прикарпаттяобленерго" - учасники науково-практичного семінару "Орнітологічна безпека енергообладнання"                              

     

     

              joomplu:107

     

     

  •  

     

    20 березня в екотуристичному візит-центрі КНПП проводилося відкрите заняття гуртка «Юні екскурсоводи» (ЗОШ № 2, керівник Любов Косило) на тему: «Цінні екскурсійні об’єкти Карпатського НПП»

     

     joomplu:106 joomplu:105