LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg

Довжина маршруту – 2, 5 км.

Тривалість переходу – 3 год.

Висота над рівнем моря:

поч. точки – 550 м, кін. точки – 650 м.

Маршрут промаркований.

Колір марки: горизонтальні смуги білого кольору, в центрі блакитна смуга.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева


До найстарішого дереваДо найстарішого дерева 

Стежка «До найстарішого дерева» знайомить відвідувачів з неповторною красою дикої природи, а саме, букових пралісів. Відвідуючи маршрут, можна оглянути чудові панорами м. Яремча, побачити різноманітність рослинного і тваринного світу Карпат, ознайомитися з особливостями гірського рельєфу.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

Маршрут розпочинається з контрольно-пропускного пункту «На г. Маковиця», який знаходиться навпроти ресторану «Гуцульщина», біля автостоянки автомобілів. Перед початком подорожі потрібно ознайомитися з описом та картосхемою маршруту, які розміщені на інформаційному стенді. Протягом всього маршруту встановлені вказівники та маркувальні знаки.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

Кам’янистою стежкою, яку утворюють розсипи ямненського пісковика, піднімаємося догори, де виходимо у змішаний буково-ялиново-ялицевий ліс.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

В історичному ракурсі стежка проходить місцями боїв часів Першої світової війни, про що свідчать сліди кам’яних траншей та окопів, які проходять обабіч маршруту.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

По дорозі є кілька оглядових площадок, звідки можна побачити мальовничі околиці м. Яремча.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

Інформаційні стенди, розміщені по маршруту, розповідають про особливості території Карпатського НПП.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

Рослинний світ представлений трав’янистими рослинами, мохами та лишайниками. Влітку можна поласувати чорницею та ожиною.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

До найстарішого дереваДо найстарішого дереваДо найстарішого дереваДо найстарішого дерева

Мешканцями букового лісу є тварини, які живляться насінням бука. Це – кабан дикий, нориця, сойка, горіхівка, Також зустрічається саламандра плямиста, тритон карпатський, жаба гостроморда, гадюка звичайна, олень благородний та козуля європейська.

На відстані 1500 м від початку маршруту стежка розгалужується. На встановленому вказівнику позначено різні напрямки руху. Звідси дорога прямує на г. Маковиця, можна також повернути праворуч на «Стежку Довбуша». Всі маршрути промарковані іншими кольорами.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

Лісовою стежкою повертаємо ліворуч до найстарішого дерева (маркуваня дві білі смуги та одна синя посередині).

Тут ми потрапляємо у справжнє царство букових пралісів.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

Мандруючи поміж правічних дерев, можна спостерігати фази росту дерева та процеси самовідновлення у природі.

Праліс – це віковий ліс, який протягом тривалого часу, що вимірюється навіть у кілька сотень чи тисяч років тому, росте та розвивається за природною закономірністю. Це ліс, який утворюють різні за віком та розмірами дерева. В ньому дуже багато старих дерев, які мають вік 150, 200 чи навіть 300 і більше років, які ростуть до віку своєї природної стиглості (за лісівничою термінологією), а вона, як правило, для різних порід є різною. Такі дерева (переважно) є домівкою для численних видів тварин, птахів і комах. В них ідеально поєднані природні процеси приросту і відпаду, розпаду та відновлення, котрі безперервно функціонують у періодичному життєвому циклу росту і розвитку лісу.

Відпочивши біля найстарішого велетня-бука, продовжуємо мандрівку пралісами.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева

Звідси можна продовжити свою подорож на г. Маковиця.

До найстарішого дереваДо найстарішого дерева


Можна повертатися верхньою дорогою по хребту на початкову точку маршруту, а можна, спускаючись вниз, зійти на підвісний міст через р. Прут, у м. Яремче (приблизно 3 км від початку маршруту).


Правила користування маршрутом:

• Не сходьте з маркованої стежки! Це – питання вашої безпеки, так як можна легко заблудитися в лісі, або вийти на скелясті урвища. Слідкуйте, щоб ви йшли за одним кольором марки, бо у лісовому масиві перетинається багато туристичних маршрутів, які промарковані різними кольорами.

• Не засмічуйте маршрут! Не кидайте і не залишайте у лісі сміття та порожні пляшки. Це завдає шкоди довкіллю та псує емоційне враження від мандрівки.

• Не розпалюйте вогнища! Категорично забороняється розводити вогнища, кидати недопалки на землю. Це може стати причиною лісової пожежі і призвести до непоправної шкоди природі.

• Не рубайте і не ламайте дерев, чагарників, навіть, якщо вам здається, що вони віджили свій вік! Все те, що відбувається в природі, є важливою ланкою в цілісному процесі збереження екосистем та біорізноманіття.

• Не робіть надписи на деревах, каменях та малих архітектурних формах (інформаційних стендах, столах, лавочках та інш.)! Це – ваше відношення до природи та частина культури.

• Не збирайте лікарські рослини! Не рвіть листя та квіти! Нехай вони зростають, щоб милувати око тих, хто йде за вами.

• З турботою ставтеся до лісових мешканців! Не порушуйте лісову тишу і спокій птахів та тварин. Пам’ятаймо, що ця територія – їхня домівка.

• Найголовніше – відчути себе частинкою природи. Щоб подорож принесла нам емоційну насолоду, приємні спогади та неповторні враження від спілкування з природою.


 Графік роботи:   

• Літній період: 8:00 ‒ 17:00.


 Ціни:

• дорослий - 30 грн;

• діти - 15 грн.


 Кошти, отримані за відвідування території Парку використовуються:

- облаштування маршрутів, зон та місць відпочинку;

- виготовлення інформаційних стендів, знаків;

- видання друком тематичної продукції та картографічних матеріалів;

- вивіз відходів (сміття);

- сплата податку на додану вартість;

- нарахування заробітної плати та соціальних виплат прибиральникам та обліковцям, які працюють на туристичному маршруті.

 


Бажаємо вам приємної та безпечної подорожі маршрутом!