LOGOGlobal top100 badge

Довжина стежки 4 - 4,5 км

Тривалість переходу - 5 год.


 

Висота над рівнем моря:

 

поч. точка ‒ 1260 м н.р.м., кін. точка ‒ 2061 м н.р.м.Маршрут промаркований.

Колір марки: горизонтальні смуги білого кольору, в центрі – синя або зелена смуга.

На гору ГоверлаНа гору Говерла На гору ГоверлаНа гору Говерла


Гора Говерла (2061 мн.р.м) є найвищою гірською вершиною України. Щороку тисячі людей здійснюють сходження на неї. З Говерли відкривається прекрасний вид на Чорногірський хребет.

Гора Говерла розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, а еколого-пізнавальна стежка до неї проходить в межах заповідної зони національного парку. Схили цієї гори мають величезне значення, оскільки це дім для багатьох рідкісних, ендемічних та реліктових рослин. Тут ростуть близько 700 видів вищих судинних рослин, 43 з яких занесені до Червоної книги України. Сходження на Говерлу – це не розважальна прогулянка, адже підйом на таку висоту вимагає багато зусиль.

Еколого-пізнавальна стежка “На гору Говерла” є одним з найцікавіших маршрутів на території Карпатського НПП. Тут можна побачити мальовничі краєвиди Чорногірського хребта, найвищу вершину Українських Карпат, альпійські й субальпійські луки, гірські потоки з чистою водою, розмаїття флори і фауни.

Маршрут починається з контрольно-пропускного пункту Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) в урочищі Завоєві (селище Ворохта) і проходить по широкій лісовій дорозі уздовж долини ріки Прут, яка поступово звужується і крутими схилами підходить до дороги. Майже всі ліси тут – це середньовікові насадження смереки, рідше – ялиці. Поодиноко зустрічаються бук та явір. Такі мішані ліси супроводжують нас до висоти 1100 м н.р.м. У заплаві ріки Прут зростає сіра вільха. В урочищі Форещанка долина Пруту розширюється. З правого боку знаходиться форельне господарство.

Проходячи далі по долині, дорога заглиблюється в середньовіковий смерековий ліс. Зліва від дороги крізь стіну лісу проглядаються будиночки географічного стаціонару Львівського національного університету.

Дорога все крутіше піднімається догори і виходить до навчально-тренувальної спортивної бази “Заросляк”, від якої прямує через смерековий праліс( вік окремих дерев 200-300 років, висота 30 метрів). При піднятті вверх ліс рідшає і закінчується на його верхній межі (1400 – 1450 м н.р.м.).

Ліворуч відкривається вид на велику долину, де бере свій початок ріка Прут, ліва притока Дунаю, найбільшої ріки Західної Європи.

З висоти 1800 м н.р.м. починаються альпійські луки.

Ще трохи зусиль і найвища вершина Українських Карпат підкорена!

Звідси відкривається панорама на велику частину Чорногірського масиву. На північ і північний захід видно хребти Горган з їх вершинами: Сивуля, Добушанка, Горган, Хом'як, Синяк. На південний схід від Говерли протягнувся хребет Чорногора, з півдня – пролягла долина Білої Тиси, а з заходу видніється купол Петроса (2020 м н.р.м).


На території національного парку забороняється:

• Відхилення від маршруту.

• Пошкодження об'єктів природи.

• Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

• Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

• Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

• Відлов риби будь-якими способами.

• Перебування з вогнестрільною зброєю.

• Засмічення території, шум.


З метою безпеки 

При виході на маршрут туристичним групам необхідно зареєструватися в контрольно-рятувальному загоні


 Телефони рятувальних служб:

 

 

(03434) 4-11-49; 

067 342 04 95.


 

Графік роботи:

• літній період: 7:00 ‒ 12:00.


Ціни:

• дорослий ‒ 25 грн;

• діти ‒ 10 грн.


Кошти, отримані за відвідування території Парку використовуються:

- облаштування маршрутів, зон та місць відпочинку;

- виготовлення інформаційних стендів, знаків;

- видання друком тематичної продукції та картографічних матеріалів;

- вивіз відходів (сміття);

- сплата податку на додану вартість;

- нарахування заробітної плати та соціальних виплат прибиральникам та обліковцям, які працюють на туристичному маршруті.


 Добратися до контрольно-пропускного пункту з м. Яремча можна наступним чином:

• Рейсовий автобус Яремче – Верховина до 6-го кілометра у Ворохті (поворот на Заросляк), а потім ще 4 км пішки до контрольно-пропускного пункту.

• Рейсовий автобус до Ворохти до автовокзалу, а потім на таксі до спортивної бази “Заросляк”.

Від КПП до спортивної бази “Заросляк” (близько 8 км) лісовою дорогою можна доїхати автотранспортом. Підніматись на вершину бажано до 12 години дня.


 Добратися до гори Говерли від 6-го кілометра у Ворохті (поворот на Заросляк) можна наступним чином


Бажаємо вам приємного відпочинку!!!