LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg

НА ОЗЕРО НЕСАМОВИТЕНА ОЗЕРО НЕСАМОВИТЕ

Довжина стежки – 6,0 км, тривалість переходу - 2,5 год., висота над рівнем моря: 1250 – 1750 м. Стежка знаходиться на території Говерлянського ПОНДВ, починається біля спортивної бази “Заросляк”. Прямуючи на південь, проходимо мостиком через ріку Прут і виходимо на північно-східний хребет г. Пожижевської. Справа – будиночки стаціонару Інституту екології Карпат НАН України, де можна ознайомитися з гербарієм рослин Чорногори та метеостанцією. У напрямку на південний захід стежка проходить через гірськососнове криволісся і зарослі вільхи зеленої і виходить на, так звану, “австрійську дорогу” між вершинами Пожижевська і Данцеж, стежка яка була побудована ще до першої світової війни. Огинаючи схили вершин Пожижевської і Данцеж, виходить на оглядову площадку, звідки відкривається прекрасний вид на Великі та Малі Кізли. Це, так звані карлінги (карові гребені), де колись залягали льодовики.

На верхній межі лісу (1400 м н.р.м.), серед заростей гірської сосни (жереп) знаходиться єдине в Українських Карпатах місцезростання рідкісного бореального виду - ліннеї північної. Серед полонинського різнотрав'я зустрічаються фіалка відхилена, арніка гірська, дзвоники карпатські, шафран Гейфеля, сон білий.

З полонини стежка завертає в угруповання чагарників, серед яких зростає карпато-балканський ендем – рододендрон східнокарпатський. У верхів'ї потоку Орендарчик маршрут проходить через зарості сосни гірської та вільхи зеленої і приводить до озера Безіменного (площа 0,2 га), що під Данцежем. Звідси у напрямі на південний схід доходимо до унікальної пам'ятки природи – озера Несамовитого (площа 0,3 га), розташованого у льодовиковому карі на північному схилі гори Туркул на висоті 1750 м н.р.м. З вершини кару стежка спускається в долину потоку Несамовитого, урочищами Малі та Великі Кізли, верхньою межею лісу повертає до біостаціонару на Пожижевській.

Завдяки переходу від лісового поясу до субальпійського тут можна зустріти як лісових так і високогірних представників тваринного світу, серед яких: ведмідь бурий, рись, куниця лісова, кабан, олень благородний, різні види нориць. З птахів відмічені боривітер звичайний, сапсан, глухар, тинівка лісова та альпійська, дрозди білозобий та чорний. Плазуни представлені гадюкою та ящіркою живородячою. Із земноводних зустрічаються жаба трав'яна, саламандра плямиста, карпатський і альпійський тритони.

Маршрут промаркований. Колір марки: горизонтальні смуги білого кольору, в центрі – червона смуга.