LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg

Довжина стежки – 10,85 км, тривалість переходу - 4,5 год., висота над рівнем моря: 950 –1510 м.

Це – одна з найцікавіших науково-пізнавальна стежка не тільки на території Карпатського НПП, але й у всіх Карпатах. Вона охоплює природні комплекси з різноманітними ландшафтами і багатим рослинним покривом лісового і субальпійського поясів. Стежка починається біля контори Високогірного ПОНДВ (село Погорілець). На маршруті виділяються два основні відрізки: ріка Погорілець – полонина Шешурська з 10 видовими точками (ВТ) та полонина Шешурська – озеро Марічейка (6 ВТ).

Більша частина (7900 м) стежки проходить по долині р. Погорілець, довжина якої 10 км. Вона є притокою р. Чорний Черемош. Цікавим об'єктом на маршруті є озеро Марічейка, яке знаходиться у великому „цирку” на південно-східних схилах гори Шурин-Гропа (1772 м) на висоті 1510 м н.р.м. Площа водного дзеркала – 1,0 га, глибина не перевищує 0,8 м. Вода в озеро поступає з багаточисельних джерел, що виходять біля підніжжя південно-східного схилу. Розташоване озеро серед смерекових лісів. Це одне з найбільших за площею високогірних озер Українських Карпат.

Стежка перетинає два висотні пояси: пояс чистих смерекових лісів, приурочений до помірно-холодної термічної зони, який піднімається до висоти 1500 м н.р.м. та субальпійський пояс, що знаходиться в холодній термічній зоні на висотах до 1800 м н.р.м. Зарослі вільхи сірої зустрічаються майже на всій протяжності стежки в долині річки Погорілець, переходячи в чисті смерекові насадження по обидвох берегах вверх по схилах долини. Поширеними у смерекових лісах є такі види трав’янистих рослин: квасениця, чорниця, шафран Гейфеля, папороть Ліннея та інші. Рослини, занесені до Червоної книги України представлені арнікою гірською, сольданеллою карпатською, майже всіма видами тирличу.

Тваринний світ Чорногірського масиву має специфічний комплекс бореально-тайгових і гірських видів хребетних, які не зустрічаються на прилеглих територіях. Тут можна зустріти аборигена карпатських гір – ведмедя бурого, який є видом, що занесений до Червоної книги України. Такими ж видами є саламандра плямиста та горіхівка. Особливий інтерес представляють ендемічні види, які зустрічаються тільки в Карпатах. До них належать: глухар карпатський, тритон карпатський, білка карпатська, дятел білоспинний, полівка снігова. У лісовому поясі зустрічаються: олень благородний, козуля європейська, кабан дикий, лисиця, вовк, заєць-русак. В річці Погорілець водяться форель струмкова, гольян, голець.

Маршрут промаркований. Колір марки - горизонтальні смуги білого кольору, в центрі – червона смуга. Маршрут обладнано малими архітектурними формами.