LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
Фільтр
  • З початку поточного року Українське товариство охорони птахів за участі і фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства розпочало впровадження  другого етапу проекту «Збереження Карпатських пралісів», в рамках якого на основі підготовлених у 2014 році клопотань та наукових обґрунтувань планується проведення погоджень щодо пропонованого розширення територій НПП, а також збільшення площ земель Парків, вилучених у постійних землекористувачів.

    21 – 22 квітня 2015 р. на території Карпатського НПП, в регіональному офісі проекту, що розташований в с. Микуличин Яремчанського району,  відбулася установча нарада, метою якої було обговорення результатів впровадження першого етапу проекту та розробка Плану дій з погодження розширення територій НПП/вилучення земель у землекористувачів і передачі НПП у постійне користування.

    Учасники зустрічі, окрім досягнень, поділилися і основними недоліками та проблемами реалізації проекту. Обговорили ключові загрози для кожного парку, які можуть перешкоджати розширенню природоохоронних територій за рахунок цінних площ з пралісами та старовіковими деревами.

    Окрему увагу приділили юридичним аспектам питання, погодили програму дій на найближчу перспективу та окреслили основні цільові групи проекту.

    Для впровадження всіх етапів проекту створено робочі групи. Серед заходівважливим є агітаційно-пропагандистський компонент, що допоможе висвітлити для територіальних громад переваги природоохоронних територій.

    Проект було представлено і в рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Регіональні аспекти флористичних та фауністичних досліджень» 24-25 квітня 2015 року в НПП «Черемоський». Киселюк Олександр Іванович, регіональний координатор проекту, розповів про результати 2014 року та перспективи на 2015 рік. Учасники зустрічі підтримали пропозиції щодо  включення особливо цінних ділянок старовікових лісів в території ПЗФ. За попередніми підрахунками всіх дев’яти парків -  ця площа складає більше 106 тис.га.

  •  

    Працівники відділу рекреації Карпатського НПП підхопили мотиви всеукраїнської екологічної акції "За чисте довкілля", прибравши зону відпочинку на еколого-пізнавальній стежці "Урочище Женець – водоспад Гук". Крім того, працівниками Женецького ПНДВ були проведені роботи з рекреаційного благоустрою.

     

    Прибрана та облаштована відпочинкова зона чекає на екологічно свідомих відвідувачів, котрі, насолоджуючись красою природи, дбатимуть, насамперед, і про чистоту довкілля.

  • Станом на 24 квітня 2015 року вершина г. Говерла покрита снігом товщиною 1,5 метри, тому у високогірЇ Івано-Франківської області можливі сходження лавин.В даний час відвідування гірських масивів є небезпечним. За прогнозами синоптиків такі погодні умови збережуться  на травневі свята. Адміністрація Карпатського національного природного парку просить утриматися від підкорення вершини.

     

  •      Розпочинається активний туристичний сезон. Багато жителів Яремчанщини, а також відпочиваючі з інших регіонів, відвідують водоспад  “Дівочі сльози”.  Працівники КНПП провели прибирання території зони відпочинку, замінили старі архітектурні форми на нові. Плануємо встановити нову огорожуі мангал. Приємного відпочинку.

  •     16 квітня  2015 року в дику природу випустили дві особини кота лісового (Felis sylvestris), вони два місяці перебували в реабілітаційному центрі для диких тварин Галицького національного природного парку,  куди вони потрапили через травми. Самку спіймали в браконьєрське сільце в лісах Рахівського р-ну Закарпатської обл., самця – в капкан на території Верховинського р-ну Івано-Франківської обл. Обох тварин випустили на території Карпатського національного природного парку в місцях, де раніше зустрічались представники цього виду. Після повернення у дику природу цих рідкісних тварин зоологи сподіваються на збільшення популяції кота лісового на теренах Карпатського НПП. 

  • Поки будуть писаночки

    На світі писати –

    Доти люд наш буде жити

    Й край наш процвітати.

    (народна співанка)


    «Писанка – це світло сонця і світ душі, подих неба і дух землі, це геній нашого народу. З неї, як із невибутнього яйця-райця, безкінечно струмує творча сила митців з народу».

    Вадим Мицик, етнограф


       Двері Карпатського національного природного парку завше відчинені для відвідувачів. Тут постійно проводяться семінари, презентації, зустрічі. Минулого тижня в приміщенні конференц-залу Екотуристичного візит-центру панувало особливе пожвавлення: учасниками майстер-класу із виготовлення великодніх писанок стали наймолодші мешканці Яремчанщини, які побажали долучитися до прадавньої незабутньої традиції українського народу. А сподвижником такої оригінальної акції стала Наталія Гнатюк, фахівець відділу пропаганди екологічної освіти КНПП.

       На початку заняття Наталія розповіла про історичні корені писанкарства та обрядове шанування яйця у давнину, переповіла легенди та народні повір’я про походження писанки. Змістовною була розповідь про християнські традиції підготовки і святкування Великодня на Україні. Діти розглянули на кольорових ілюстраціях орнаменти писанок з різних регіонів нашої країни, ознайомилися з символами та елементами розпису та отримали детальну покрокову інструкцію. Увесь творчий процес від яйця – до писанки відбувався під пильним наглядом Наталії та працівників відділу. Учні з цікавістю спостерігали за поступовим перетворенням та народженням писанкового дива. І ось – перша писанка в дитячих руках. У кожного – своя, неповторна, оригінальна, в якій знайшов відображення власний світ краси і добра. Вони прикрасять великодні кошики  та принесуть радість від Світлого Празника Христового Воскресіння.

       Ця ідея проведення майстер-класу захопила не лише дітей, а й дорослих. Працівники парку теж виявили бажання спробувати себе у писанкарстві. Це мистецтво особливе тим, що воно доступне однаково всім, а не лише професіоналам. І хоча попередньо вибирається взірець і малюється ескіз майбутньої писанки, результат не можна  передбачити наперед. Найцікавіший момент відбувається тоді, коли вже майже чорну від фарби та воску писанку нагрівають свічкою, відкриваючи яскраві кольорові барви. Тож дорослі, як діти, раділи та чудувалися таїні творення писанкової краси, ділилися враженнями про набутий досвід.

       І малих, і дорослих  по завершенні майстер-класу переповнював однаковий жаль: «Як шкода, що це лише раз на рік!». Виникло бажання зробити писанкарство традиційним звичаєм своєї сім’ї у передвеликодний період.

       Писаночки, створені власноруч, будуть довго милувати зір в родинній оселі. Нехай зі святом Воскресіння Христового вони принесуть і воскресіння нашої України!

  •     Початок квітня здивував всіх снігопадом і негодою. Лелеки, які повернулися до  свого гнізда, опинилися в екстремальній ситуації. Працівники відділу рекреації разом з працівниками Яремчанського міського комунального підприємства вирішили допомогти  птахам. Були зібрані кошти на  їх підгодівлю і з допомогою вишки корми були  доставлені в гніздо птахів.

  •    В кінці минулого року Українська асоціація активного та екологічного туризму, асоціація журналістів «Туристичний прес-клуб України» та журнал  «Міжнародний туризм» організували перший Національний конкурс лідерів активного та екологічного туризму України.

        Метою конкурсу є визначення кращих представників сфери активного та екологічного туризму і відпочинку, підвищення якості надання послуг даної сфери, популяризація активних видів туризму та розвитку екологічного туризму.

        26 березня в м. Київ, в рамках міжнародної туристичної виставки UITT  2015,  відбулась офіційна церемонія нагородження переможців конкурсу за  15-ма номінаціями.

        Карпатський національний природний парк отримав почесну перемогу і був визнаний найкращою установою екологічного туризму в Україні!