LOGOGlobal top100 badge

Filter
 •  

  27 вересня в Україні та світі святкували День туризму. Це свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації у 1979 році у місті Торремолінос (Іспанія) з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, а також розвитку зв'язків між народами різних країн світу. День туризму – це свято для всіх і для кожного з нас. Як сказав римський філософ Августин Аврелій: "Світ ‒ це книга. Хто не подорожував по ньому, прочитав у ній лише одну сторінку".

  Стан та перспективи розвитку екологічного туризму на Яремчанщині стали цікавою темою для обговорення під час виїзного семінару, присвяченого Міжнародному дню туризму. Семінар відбувся 28 вересня 2017 року, учасниками якого були працівники Карпатського національного природного парку, міської ради, туристичного бізнесу та громадських організацій. Крім жвавої дискусії про розвиток туризму в регіоні, учасники семінару відвідали еколого-пізнавальну стежку "На водоспад Гук", здійснивши екологічну акцію по збору та сортуванню сміття. Семінар відбувся в рамках проекту "Екологічно чисті Карпати", що впроваджується завдяки спільній співпраці громадських організацій "Еко-плай" та ГЕО "МАМА-86-Яремче" та Карпатського національного природного парку за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та Корпусу Миру США в Україні. Мета проекту: покращити імідж Карпатського національного природного парку як найбільшої природоохоронної організації в регіоні шляхом підняття рівня екологічної свідомості місцевого населення та відвідувачів регіону щодо важливості збереження природних ресурсів.

  Карпатський національний природний парк – це справжня перлина, створена природою на полотні ландшафтного різноманіття України. Це територія, де казкової краси гірські пейзажі щедро вмиті кришталевою водою цілющих джерел. Саме тут бере початок бурхливий Прут, милують око швидкі водоспади, ростуть букові та смерекові праліси, цвітуть едельвейс та червона рута. Вже багато років національний парк відвідують тисячі українських туристів, а з кожним роком також зростає і кількість іноземних туристів.

  Екологічний туризм, головним принципом якого є охорона навколишнього середовища, є одним з ключових компонентів сталого розвитку Яремчанського регіону. Туризм та довкілля дуже тісно пов’язані між собою, оскільки туризм повноцінно функціонує лише в умовах чистого природного середовища. Крім того, велика кількість відвідувачів, подорожуючи туристичними маршрутами, прагне насолодитися саме дикою природою.

           Таким чином, популяризувати та розвивати наш регіон є завданням усіх організацій, що працюють у галузі туризму: національного парку, міської ради, бізнесу та громадських організацій. Варто відзначити, що співпраця у галузі туризму у нашому регіоні вже приносить гарні результати завдяки спільним проектам, реалізованим на території національного парку. Завдяки спільній співпраці національного парку, громадських організацій та бізнесу, з’являються нові туристичні атракції, такі як візит-центр, босоногий маршрут та парк мініатюр, покращується інфраструктура вже існуючих маршрутів, а також визначаються перспективи розвитку на майбутнє.

  Варто відзначити, що туризм є одним з головних джерел доходу місцевого населення. Розвиток сталого туризму спільно з ефективним та невиснажливим природокористуванням є запорукою розвитку та процвітання місцевої громади.

 •  

  Протягом 19-21 жовтня 2016 року на базі НПП " Сколівські Бескиди" відбувся семінар "Імплантація пташиної дерективи Європейського Союзу" та XI Міжнародна наукова конференція Західноукраїнського орнітологічного товариства "Регіональна орнітофауністика: історія, сучасний стан та актуальність", присв'ячена 100-річчю з дня народження Михайла Анатолійовича Воїнственського в якому взяв  участь молодший науковий співробітник зоологічної лабораторії Виксюк Марія.

  Співорганізаторами заходів були: Західноукраїнське орнітологічне товариство, Міністерство екології та природних ресурсів України, Природно-заповідний фонд України, Національний природний парк "Сколівські Бескиди", Державний краєзнавчий музей НАН України, Проект ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища", Ciconia Transnationales Storchenprojekt Europa-Afrika та інші.

  Участь у заходах взяли орнітологи вищих навчальних закладів і установ природно-заповідного фонду України, представники Мінприроди. Своїм досвідом роботи поділилися науковці зі Словаччини, Латвії та Білорусії.

  Програма тренінгу включала огляд "Пташиної дерективи",її зв'язок з Натура 2000 (SPA) і Смарагдовою мережею, набуття практичних навичок по застосуванню  директиви,значення та оцінка роботи.

  Ключовими темами конференції стали:

  • §основні здобутки в галузі орнітології М.А.Воїнственського та сучасний стан розвитку орнітології в Україні;
  • §авіафауна природоохоронних територій та інших територій,важливих для збереження птахів,їх моніторинг;
  • §круглий стіл «Чорний лелека в Україні – 10 років досліджень:результати та перспективи».

  Висловлюємо вдячність  за надану можливість брати участь в даних заходах, чудову організацію,набутий досвід та цікаво проведений час. Всім натхнення та плідної праці!

 • Екологічний туризм, головним принципом якого є охорона навколишнього середовища, є одним з ключових компонентів сталого розвитку Карпатського регіону. Туризм та довкілля дуже тісно пов’язані між собою, оскільки туризм повноцінно функціонує лише в умовах чистого природного середовища. Крім того, велика кількість відвідувачів, подорожуючи туристичними маршрутами, прагне насолодитися саме дикою природою.

       Попит на екологічний туризм в Європі, а особливо відвідування національних парків, є доволі високим уже тривалий час. Таким чином, налагодження міжнародного співробітництва у даній галузі є надзвичайно важливим для збереження природних ресурсів Українських Карпат та ефективного природокористування. На даному етапі міжнародними партнерами Карпатського НПП є Європейське товариство дикої природи та Корпус Миру США в Україні.

  Варто відзначити, що Європейське товариство дикої природи (http://wilderness-society.org/) є єдиною загальноєвропейською екологічною неприбутковою організацією захисту дикої природи. Карпатський НПП як природоохоронна, рекреаційна, культурно-освітня та науково-дослідна установа, а також дуже популярна серед відвідувачів туристична дестинація викликає зацікавленість у партнерів як територія, де необхідно зберігати дику природу.

  Експерти Товариства вже провели попередню оцінку у Парку щодо відповідності частини його території Європейському стандарту якості дикої природи. Наразі проводиться підготовка до проведення повної оцінки та наданні рекомендацій щодо стратегічого планування управління Парком. Іншим напрямом співробітництва є сталий розвиток через розвиток екологічного туризму в регіоні, а саме:

  -         навчання по зміні клімату та еколого-просвітницька робота з відвідувачами;

  -         навчання з дикої природи;

  -         зелена інфраструктура та сталий транспорт;

  -         менеджмент сталого туризму.

  Предметом зацікавленості у даному напрямі є «Еколого-пізнавальна стежка «На водоспад Гук». Водоспад Гук, що є основною туристичною атракцією стежки, був створений внаслідок повені, а повінь є наслідком зміни клімату і тому є цікавим об`єктом і для навчальних цілей. Крім того, інтерес у партнерів викликає Говерлянське ПНДВ, оскільки дане відділення має багато цікавих рекреаційних та природних об’єктів, серед яких найціннішим та найпопулярнішим є гора Говерла, а також багате біологічне різноманіття.

  Співпраця Карпатського НПП та Корпусу Миру США в Україні відбувається в рамках проекту «Розвиток громад». Туризм є одним з головних джерел доходів місцевих мешканців. Збереження природних ресурсів є пріоритетним завданням Карпатського НПП як природоохоронної організації. Таким чином, розвиток екологічного туризму спільно з ефективним природокористуванням є запорукою розвитку та процвітання місцевої громади.

 • В липні 2016 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбувся успішний захист дисертації завідувача вимірювальної лабораторії аналітичного контролю і моніторингу Корчемлюк М. В. на тему «Підвищення рівня екологічної безпеки Прутської екосистеми».

  Марта Корчемлюк
  Завершився захист результатом голосування 13:0, тобто всі 13 присутніх членів спеціалізованої вченої Ради висловили одноголосно підтримку здобувачу та дисертаційному дослідженню.

  Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 29.09.2016 р. №1166 "Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо присвоєння вчених звань і присудження наукових ступенів від 29 вересня 2016 року" затверджено рішення спеціалізованої вченої ради Д 20.052.05 щодо присудження Корчемлюк Марті Василівні наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 21.06.01 «Екологічна безпека».

  Складаємо подяку науковому керівнику дисертації Архиповій Людмилі Миколаївні, д.т.н., професору, завідувачу кафедри туризму ІФНТУНГ.

  Марті Василівні бажаємо сил і наснаги для подальших професійних здобутків!

  Колектив Карпатського національного природного парку

  З наказом можна ознайомитися за посиланням: http://mon.gov.ua/activity/nauka/atestacziya-kadriv-vishhoyi-kvalifikacziyi/perelik-naukovix-faxovix-vidan.html


 •  

 • 01

  ТЕС є частиною всесвітньої кампанії «Global Green Action Week», ініційованої Шведським агентством охорони природи, яка проводиться одночасно у 25 країнах світу.

  Цього року кампанія проходила з 28 вересня по 4 жовтня під гаслом «Живи органічно» і була сфокусована на популяризації органічного харчування та землеробства, як частини культури сталого споживання та харчування, серед сімей з дітьми, а також серед фермерів, що потенційно могли б перейти на безпечний для природи та здоров’я спосіб вирощування та виробництва сільськогосподарської продукції.

  Організатором заходів на Яремчанщині були екологічна громадська організація «МАМА-86-Яремче» та Карпатський національний природний парк.

  Окрім тематичного екоуроку в 6 класі Яресчанської ЗОШ І-ІІІ ст., відбувся семінар для батьків в дитячому садочку м. Яремче. В рамках цих заходів учасники дізналися про переваги органічних продуктів у порівнянні із тими, що були вирощені чи виготовлені традиційними методами; навчилися відрізняти справжню органічну продукцію від тієї, що маскується під неї під назвами на зразок «натуральна» і «біо»; дізналися, де ж можна придбати сертифіковану органічну продукцію. А закуплену органічну продукцію дітки в дитячому садочку ще й мали змогу скуштувати.

  Завдяки журналісту Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина» Галині Філіповій та оператору Михайлу Ребристому, що відвідали органічне господарство Олега Гураля на Львівщині, більше мільйона глядачів побачили, як українські фермери вже застосовують органічний спосіб землеробства на практиці, а приватні підприємці, що зацікавлені у вирощуванні такої продукції, почули практичні поради фермера.

  Поки що органічні продукти найчастіше можна знайти на полицях супермаркетів «Сільпо», «Ашан», «Метро», «Фуршет» та ін. Але попит сформує пропозицію. А екологічно відповідальне споживання допоможе українцям більш свідомо та відповідально підходити до щоденного споживацького вибору, а відтак сприятиме покращенню здоров’я населення та збереженню природи нашої країни.

  Пам’ятаймо: ми є те, що ми їмо!
   

  1  2   3

   

  Інформаційна довідка:

   

  Що таке органічні продукти?

   

  Органічні продукти — це такі продукти, при виробництві яких ЖОДНИМ ЧИНОМ не було застосовано:

   

  • - Пестицидів для боротьби з бур’янами та шкідниками
  • - Мінеральних добрив синтетичного походження
  • - Генетично модифікованих організмів
  • - Стимуляторів росту
  • - Гормонів
  • - Антибіотиків
  • - Підсилювачів смаку
  • - Штучних консервантів
  • - Добавок
  • - Згущувачів
  • - Канцерогенів

   

  Яка сертифікація вказує на те, що продукт ОРГАНІЧНИЙ?

   

  Логотипи органічного маркування:

  02

  Органік Стандарт, Україна 


  Українська сертифікаційна компанія, включена до офіційного переліку сертифікаційних органів, визнаних у Європейському Союзі та Швейцарії.
  03

  Знак маркування органічних продуктів харчування ЄС


  Цей логотип  використовується на етикетках продукції,
  що вироблена у відповідності до органічних
  стандартів Європейського Союзу 


  04

   Національна органічна програма с/г США 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  05

  Федерально-уніфікований знак продукції органічного землеробства, Німеччина   

   

   

  06

  Demeter-International - сертифікаційна організація біодинамічного с/г.   Найдавніша традиційна органічна сертифікація в Європі

   

   

   

  07

   Quality Assurance International (QAI) —

  міжнародний знак якості.

  Діє в США, Канаді, Латинській Америці, Японії


   

   

   

   

   

   

   

   

  08

  Незалежний орган контролю й сертифікації, Франція


  09

   Національний стандарт, Франція

  010

  Стандарт органічної продукції, Великобританія


  011Національний стандарт, Японія
  012

  Органічний стандарт, Китай

   

   

   

   

   

   

    

 • Нещодавно на базі Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету 21 жовтня 2014р. відбувся семінар обласного методичного об’єднання викладачів біології ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації «Сучасні тенденції екологічної освіти та виховання в контексті збалансованого (сталого) розвитку», проведений при співпраці з Карпатським національним природним парком та природним заповідником «Горгани». На семінарі виступили: начальник відділу пропаганди екологічної освіти Карпатського НПП Леся Гайдук, начальник відділу екологічної освіти природного заповідника «Горгани» Людмили Кравчук, викладачі коледжів. Представлений спільний проект студентів коледжу Богдани Повх і Романа Петрівського та працівників Карпатського НПП «Вода знайома та незнайома». Крім почутих цікавих фактів про властивості, значення, символи води, використання в традиціях та обрядах, учасники семінару могли насолодитись настоями із запашних карпатських трав та поласувати традиційною місцевою випічкою. Учасники семінару мали змогу отримати необхідні для роботи інформаційні матеріали, надані працівниками заповідних об’єктів.

  На семінарі панувала затишна атмосфера карпатської осені, створена у кабінеті-музеї коледжу «Карпатська спадщина». Вразили і подарунки, власноруч виготовлені студентами коледжу.

  Співпраця Карпатського НПП та Надвірнянського коледжу НТУ триває вже четвертий рік, допомагаючи вирішувати актуальні питання екоосвіти та збереження навколишнього середовища.

 • Вже третій рік поспіль Карпатський національний природний парк разом з Яремчанською міською екологічною громадською організацією «Мама-86-Яремче», за підтримки ВЕГО «Мама-86» та Шведського товариства охорони природи, проводить що