LOGOGlobal top100 badge

ЗАВЕРШИВСЯ МІКРОПРОЕКТ КАРПАТСЬКОГО НППЗАВЕРШИВСЯ МІКРОПРОЕКТ КАРПАТСЬКОГО НПП"Запрошуємо на вольерне господарство" - так називався мікропроект, який виконувався на території Карпатського національного природного парку, в рамках Проекту "Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат" за підтримки уряду Норвегії.


Мікропроект був спрямований на підтримку місцевих ініціатив, що сформульовані у вигляді конкретних заходів з охорони природи та місцевого розвитку і сприяє сталому розвитку регіону та збереження біорізноманіття природоохоронних територій, створенню позитивного іміджу Карпатського НПП, розширенню рекреаційних послуг.


Територія Карпатського НПП, а саме Яремчанського ПНДВ, характеризується багатством природних ландшафтів, унікальними гірськими відслоненнями, цілющими водоспадами, гірськими потоками, різноманітністю видів флори і фауни. Серед представників флори і фауни є багато рідкісних видів, які є ендеміками, занесені до Червоної книги України і перебувають під охороною. Саме з вольєрного господарства починається еколого-пізнавальна стежка "Вольєрне господарство - водоспад Дівочі сльози - полонина Чоногориця". Тут пролягає маршрут для велотуристів, реалізований в рамках проекту "Велокраїна"за підтримки програми WWF.


З метою збереження та розмноження парнокопитних на території парку в Яремчанському природоохоронному науково-дослідному відділенні в 500 м від центральної траси, що пролягає через Яремче, створено вольєрне господарство загальною площею 5,8 га.


В секціях вольєрного господарства знаходяться представники виду оленя благородного та дикого кабана.


Вольєрне господарство приваблює відвідувачів своєю оригінальністю відвідування. Особливо міські жителі хочуть хоч на деякий час побути разом із живою природою, спостерігати за біологічними особливостями способу життя тварин. За даними моніторингу відвідування кількість туристів щороку збільшується (у 2008 р. - 4000 чол., 2009 р. - 5 300 чол.).


Частими при відвідуванні є нарікання про неможливість спостерігати за представниками фауни у літній період, в період спеки, коли тварини ховаються в кущах, подалі від огорожі.
Тому оптимізація інфраструктури вольєрного господарства як цікавого природоохоронного об'єкта, збереження та розмноження фауни є досить важливим аспектом з розвитку екологічно зорієнтованого туризму.


Необхідність рекреаційного освоєння території в Яремчанському ПНДВ пояснюється дією ряду соціальних чинників, як загальнодержавного, так і локального характеру. З однієї сторони, існує значний нереалізований попит населення на рекреаційні послуги на території Карпатського НПП. З другої сторони, реалізація проектів і програм по оптимізації експлуатації рекреаційних маршрутів значно розширить потік, як вітчизняних так й іноземних туристів, розширить ринок робочих місць, що сприятиме сталому розвитку Яремчанищини і збереженню природних екосистем Карпатського НПП .


Громадська екологічна організація "Еко-плай" в партнерстві з Карпатським національним природним парком провела роботи по благоустрою маршруту, а саме по влаштуванню оглядової вишки, встановленню вказівників.


15 червня 2010 р. на базі контрольно-пропускного пункту вольєрного господарства відбувся семінар по завершенню проекту, в якому взяли участь працівники парку, представники влади, громадських організацій та туристичного бізнесу, власники зелених садиб та місцеві ЗМІ. Про ціль та результати проекту розповіла координатор проекту, голова громадської екологічної організації "Еко-плай" Гоцул Лідія Федорівна. Учасники проекту сподіваються, що при експлуатації даного маршруту, в зв'язку з побудовою оглядової вишки, покращиться керівництво природоохоронною територією, підвищиться імідж Карпатського національного природного парку.