LOGOGlobal top100 badge

0101

ТЕС є частиною всесвітньої кампанії «Global Green Action Week», ініційованої Шведським агентством охорони природи, яка проводиться одночасно у 25 країнах світу.

Цього року кампанія проходила з 28 вересня по 4 жовтня під гаслом «Живи органічно» і була сфокусована на популяризації органічного харчування та землеробства, як частини культури сталого споживання та харчування, серед сімей з дітьми, а також серед фермерів, що потенційно могли б перейти на безпечний для природи та здоров’я спосіб вирощування та виробництва сільськогосподарської продукції.

Організатором заходів на Яремчанщині були екологічна громадська організація «МАМА-86-Яремче» та Карпатський національний природний парк.

Окрім тематичного екоуроку в 6 класі Яресчанської ЗОШ І-ІІІ ст., відбувся семінар для батьків в дитячому садочку м. Яремче. В рамках цих заходів учасники дізналися про переваги органічних продуктів у порівнянні із тими, що були вирощені чи виготовлені традиційними методами; навчилися відрізняти справжню органічну продукцію від тієї, що маскується під неї під назвами на зразок «натуральна» і «біо»; дізналися, де ж можна придбати сертифіковану органічну продукцію. А закуплену органічну продукцію дітки в дитячому садочку ще й мали змогу скуштувати.

Завдяки журналісту Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина» Галині Філіповій та оператору Михайлу Ребристому, що відвідали органічне господарство Олега Гураля на Львівщині, більше мільйона глядачів побачили, як українські фермери вже застосовують органічний спосіб землеробства на практиці, а приватні підприємці, що зацікавлені у вирощуванні такої продукції, почули практичні поради фермера.

Поки що органічні продукти найчастіше можна знайти на полицях супермаркетів «Сільпо», «Ашан», «Метро», «Фуршет» та ін. Але попит сформує пропозицію. А екологічно відповідальне споживання допоможе українцям більш свідомо та відповідально підходити до щоденного споживацького вибору, а відтак сприятиме покращенню здоров’я населення та збереженню природи нашої країни.

Пам’ятаймо: ми є те, що ми їмо!
 

11  22   33

 

Інформаційна довідка:

 

Що таке органічні продукти?

 

Органічні продукти — це такі продукти, при виробництві яких ЖОДНИМ ЧИНОМ не було застосовано:

 

 • - Пестицидів для боротьби з бур’янами та шкідниками
 • - Мінеральних добрив синтетичного походження
 • - Генетично модифікованих організмів
 • - Стимуляторів росту
 • - Гормонів
 • - Антибіотиків
 • - Підсилювачів смаку
 • - Штучних консервантів
 • - Добавок
 • - Згущувачів
 • - Канцерогенів

 

Яка сертифікація вказує на те, що продукт ОРГАНІЧНИЙ?

 

Логотипи органічного маркування:

0202

Органік Стандарт, Україна 


Українська сертифікаційна компанія, включена до офіційного переліку сертифікаційних органів, визнаних у Європейському Союзі та Швейцарії.
0303

Знак маркування органічних продуктів харчування ЄС


Цей логотип  використовується на етикетках продукції,
що вироблена у відповідності до органічних
стандартів Європейського Союзу 


0404

 Національна органічна програма с/г США 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0505

Федерально-уніфікований знак продукції органічного землеробства, Німеччина 

 

 

0606

Demeter-International - сертифікаційна організація біодинамічного с/г.   Найдавніша традиційна органічна сертифікація в Європі

 

 

 

0707

 Quality Assurance International (QAI) —

міжнародний знак якості.

Діє в США, Канаді, Латинській Америці, Японії


 

 

 

 

 

 

 

 

0808

Незалежний орган контролю й сертифікації, Франція


0909

 Національний стандарт, Франція

010010

Стандарт органічної продукції, Великобританія


011011Національний стандарт, Японія
012012

Органічний стандарт, Китай

 

 

 

 

 

 

  

 

На Яремчанщині завершився Тиждень екологічного споживача (ТЕС) -2015На Яремчанщині завершився Тиждень екологічного споживача (ТЕС) -2015На Яремчанщині завершився Тиждень екологічного споживача (ТЕС) -2015На Яремчанщині завершився Тиждень екологічного споживача (ТЕС) -2015