LOGOGlobal top100 badge

лл     В приміщенні екотуристичного візит-центру Карпатського національного природного парку в місті Яремчі 23-24 вересня громадська організація «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» провела науково-практичний семінар «Досвід вищих навчальних закладів України у збереженні біорізноманіття».

    Семінар проводився у рамках проекту «Нарощування потенціалу для збереження біорізноманіття в Україні: створення мережі та підвищення рівня освіти», що впроваджується Українським екологічним клубом «Зелена Хвиля» спільно з Центром зі збереження біорізноманіття та охорони природи при Американському музеї природничої історії в Нью-Йорку (США).

    Метою заходу була презентація сучасних освітніх матеріалів, розроблених Центром зі збереження біорізноманіття та охорони природи (Нью-Йорк, США) та адаптованих вітчизняними експертами у галузі збереження біорізноманіття. Кожна з тем презентованих матеріалів була розроблена спеціалістами у відповідній галузі, успішно апробована у багатьох країнах світу, а тепер пропонується і українським викладачам.

    Семінар відвідали учасники з різних куточків України, майже всі з яких торкаються теми збереження біорізноманіття у своїх предметах. Під час семінару учасники мали змогу поділитись досвідом викладання предметів дотичних до збереження біорізноманіття, отримати нові знання щодо активного викладання, а також дізнатись та на практиці освоїти запропоновані підходи та методи досліджень, які можна використовувати у викладанні.

    Важливо, що до сьогодні в Україні не проводиться цілеспрямованої підготовки спеціалістів зі збереження біорізноманіття або біології охорони природи. Не існує навіть окремої дисципліни, хоча її компоненти викладаються в рамках інших курсів вищих навчальних заходів. Брак систематизованих матеріалів значно ускладнює підготовку і самопідготовку фахівців, які мають здійснювати природоохоронні заходи та провадити ефективну освітньо-виховну роботу серед громадськості.