LOGOGlobal top100 badge

Довжина маршруту – 2 км. 

Тривалість переходу – 1 год.

 Висота над рівнем моря: поч. точка – 510 м н.р.м., кін. точка – 690 м н.р.м.

Еколого-пізнавальна стежка (ЕПС) "Наш друг – природа" починається біля санаторію "Прикарпаття" і проходить по дорозі вздовж річок Жонка та Багрівець по території Яремчанського ПНДВ, садиба якого розташована через 200 м.

Біля ПОНДВ облаштоване джерело з природною столовою водою, тут знаходиться карпатарій з типовими представниками карпатської флори. Далі маршрут проходить дорогою через міст на р. Жонка вліво і веде до Багрівця. По характеру рослинності дана місцевість належить до смуги ялиново-ялицево-букових пригорганських лісів. Чагарниковий, трав'яний і моховий покриви представлені наступними видами: ожиною, папороттю чоловічою, чорницею, зозулиним льоном та ін.

Протягом 50 м з лівого боку можна спостерігати своєрідний ландшафт з участю різних видів мохів: печіночниці, зозулиного льону, сфагнума, політріхума. В більшості випадків моховинні слабо пристосовані до життя на сухих місцях, вони ростуть в середовищі з підвищеною вологістю – на болотах, в лісах, на вологих луках.

Трав’яне вкриття – типове для поясу буково-мішаних лісів. На узліссі зустрічається барвінок малий, який оспіваний в творчості слов’ян, народ шукав у ньому і ліки. Однак через свою отруйну дію використовується обмежено.

Лучна рослинність, що зустрічається по маршруту, представлена різнотравно-злаковими угрупованнями з участю червонокнижних видів – арніки гірської, астранції великої, траунштейнери кулястої, зозулинця плямистого і травневого, косариків черепитчастих.

Карпати, завдяки їх великому екологічному розмаїттю, відзначаються багатством тваринного світу. У навколишніх лісах можна зустріти кабана, козулю, з мишей – нориць, з птахів – сойку, горіхівку, дятла, синицю. Із земноводних та плазунів трапляється саламандра плямиста, тритони карпатський і альпійський, гадюка, гостроморда жаба.

Еколого-пізнавальний маршрут промаркований. Форма та розміри маркування стандартні. Колір: дві білі смуги, в центрі – зелена. Облаштований малими архітектурними формами.

 

Наш друг - природаНаш друг - природаНаш друг - природаНаш друг - природаНаш друг - природаНаш друг - природаНаш друг - природаНаш друг - природаНаш друг - природаНаш друг - природаНаш друг - природаНаш друг - природа