LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_3.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_4.jpg

Довжина стежки - 10,5 км, тривалість переходу - 5 год., висота над рівнем моря: 950 – 2061 м.

 

Маршрут починається від контрольно-пропускного пункту Говерлянського заповідного ПОНДВ в урочищі Завоєві (селище Ворохта) і проходить по широкій лісовій дорозі уздовж долини ріки Прут, яка поступово звужується і крутими схилами підходить до дороги. Майже всі ліси тут - середньовікові насадження смереки, рідше - ялиці. Поодиноко зустрічаються бук, явір. Такі мішані ліси супроводжують нас до висоти 1100 м н.р.м. У заплаві ріки Прут поширені сіровільшанники. В урочищі Форещанка долина Пруту розширюється. З правого боку знаходиться форельне господарство.

Проходячи далі по долині, дорога заглиблюється в середньовіковий смерековий ліс. Зліва від дороги, крізь стіну лісу проглядаються будиночки географічного стаціонару Львівського державного університету.

Дорога все крутіше піднімається догори і виходить до навчально-тренувальної спортивної бази “Заросляк”, від якої прямує через смерековий праліс ( вік окремих дерев 200-300 років, висота 30 метрів). При піднятті вверх ліс рідшає і закінчується на його верхній межі (1400 – 1450 м н.р.м.). Полонинські ліси характеризуються значною стійкістю до вітровалів. Вони є своєрідним форпостом нижчерозміщених карпатських лісів, який приймає на себе сильні вітри, снігові лавини. Через це такі ліси потребують всесторонньої охорони та відновлення.

Зліва вкривається вид на велику долину, де бере свій початок ріка Прут. Витікаючи із невеликого болотця по стінці верхнього кару і досягаючи його дна, приймає вигляд кількох струмків, які утворюють водоспад “Гук”.

З висоти 1800 м н.р.м. починаються альпійські луки. Звідси відкривається панорама на велику частину Чорногірського масиву. На північ і північний захід видно хребти Горган з їх вершинами: Сивуля, Добушанка, Горган, Хом'як, Синяк. На південний схід від Говерли протягнувся хребет Чорногора, з півдня – пролягла долина Білої Тиси, а з заходу видніється купол Петроса (2020 м н.р.м.).

Маршрут промаркований. Колір марки: горизонтальні смуги білого кольору, в центрі – червона смуга. Маршрут обладнано малими архітектурними формами.

 

ІНФОРМАЦІЯ  ДЛЯ  ПОДОРОЖУЮЧИХ  НА  ГОРУ  ГОВЕРЛА

 

Еколого-пізнавальна стежка «На гору Говерла» є одним з найцікавіших маршрутів на території  Карпатського НПП.. Тут можна побачити мальовничі краєвиди Чорногірського хребта, найвищу вершину Українських Карпат, альпійські й субальпійські луки, гірські потоки з чистою водою, розмаїття флори і фауни.

 

Як доїхати і дійти:

 

Яремче-Ворохта (рейсові автобуси, таксі). Зі станції Ворохта можна доїхати до 6-го кілометра в напрямку до Верховини, а потім ще 4 км пішки до контрольно-пропускного пункту Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення, де обліковці проведуть інструктаж з правил поведінки на природо-заповідних територіях і правил безпеки в гірській місцевості.

 

Тут потрібно зареєструватися і провести оплату за відвідування території (20 грн. -дорослі і 10 грн. – діти). Поряд з КПП є готельно-відпочинковий комплекс «Десятка» і кімнати  для відпочинку у пана Максимюка, а також місця відпочинку.        

 

Від КПП до спортивної бази «Заросляк» (близько 8 км).  лісовою  дорогою можна  доїхати автотранспортом. Підніматись на вершину бажано до 12 години дня. Ще трохи зусиль  помаркованому маршруту ( 4км) і гора Говерла підкорена. З метою безпеки необхідно зареєструватися  в контрольно-рятувальному загоні (тел. (03434) 4-1149, 097- 266-22-04) і замовити гіда. Щасливої подорожі і приємних вражень!

 

 

НА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛАНА ГОРУ ГОВЕРЛА